Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtam egy lakást. Ugyanebben...

Csopi613 kérdése:

Eladtam egy lakást. Ugyanebben az évben (2015) vásároltam egy nagyobb értékű családi házat. Ez utóbbi dolog mentesít az ingatlanértékesítésre vonatkozó adófizetés alól, vagy sem? Olyan ember válaszát várom, aki biztosan tudja!

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 5 éven belül adsz el egy ingatlant akkor kell adózni a többletből (vételi ár+ráfordítás és költségek-eladási ár).

Viszont ha veszel egy drágább lakást 1 éven belül akkor az új lakás után nem kell illetéket(=vételi ár 4%-a) fizetned, de ha a másik lakást 5 éven belül adtad el akkor az után adózni kell.

2016. ápr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:

Adózási szempontból tök mindegy, hogy mire költötted a pénzt, amit az eladott ingatlanért kaptál. Így az is hogy drágábbat vettél, vagy olcsóbbat.


Adózni akkor kell, ha az eladott lakáson jövedelmed volt. Azaz drágábban adtad el, mint amennyiért vetted (figyelembe véve a költségeidet is: ügyvéd ingatlanügynök, felújítás...). A vásárlás évében, és a következő évben ez a jövedelem adóköteles, utána folyamatosan csökken az adóköteles rész, az 5. évtől adómentes.

2016. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Whispering Tree válasza:
28%

Szia!



Előttem szólók jól megijesztettek. Ezúton is ejnye nekik :)


A lényeg:

Valóban úgy változott már régebben az SZJA törvény, hogy a lakóingatlan értékesítése az 5. évtől adómentes és eltörölték azt a szabályt, hogy automatikusan jár az adómentesség, ha valaki másik lakásra költi az eladásból származó bevételt.


De maradt ott egy ici-pici kis bekezdés, ami alapján bizony kérhető az adómentesség...:)


Ha érdekel, akkor priviben beszéljük meg, mert elég hosszadalmas, és erről még nem írtam cikket, de fogok, mert közérdekű.

2016. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Whispering Tree:

Ha tényleg így van engem is érdekelne.

2016. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzMHZs ***** válasza:
Ugyanígy vagyok, bementem megkérdezni, kell adózni, ha a megvételtől számítva 5 éven belül adtad el a lakást. Annyi, hogy nem mindegy, hány év telt el a lakás megvétele és eladása között, de szerintem menj be személyesen és kérdezd meg, nálad pontosan mennyi. Lehet kérni hat hónapra részletfizetést, én így csináltam.
2016. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!