Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 35 m²-es, kétszobás...

35 m²-es, kétszobás panellakás nagyon kicsi?

Figyelt kérdés
Megéri ilyet venni Debrecenben, vagy érdemes néhány millióval többért nagyobbat?
2016. ápr. 25. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinek? Palyakezdo fiatalnak, vagy haromgyerekes csaladnak? :)


Nagyon nem mindegy...

Amig egyedul vagy, esetleg ketten, addig jo, amint jon az elso gyerek mar kenyelmetlenul kicsi lesz, es mire 2-3 eves lesz a csemete, addigra elviselhetetlenul kicsi (plane ha erkezik a kovetkezo is).


Ha van ra mod nagyobbat is venni, es csaladot tervezel (vagyis az elkovetkezo nehany evben esedekes), akkor erdemes a nagyobbat.

Ha egyedulallo vagy, vagy biztos abban hogy 5-10 evig legalabb meg nem akarsz csaladot, akkor jo lehet ez is.

Szamold bele hogy ha nem laksz egy uj lakasban legalabb 10 evet (de inkabb tobbet, meg persze attol fugg hany evre veszed fel a hitelt), akkor a sok illetek, ugyvedi dij, hitellezarasi dij stb miatt tobbet buksz a vetelen mintha berelnel.

2016. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyen kicsi lyukak lehetnek a szobák. Nem is a 35 m2, bár az is kicsi, de ahogy írják egyedül, esetleg kett gyerek nélkül el lehet lenni benne, hanem, hogy két szoba van? Hát két tisztességes szoba az kizárt ekkora méreten. Lyukat meg berendezni nagyon macera, így el is veszik a két szoba előnye.


Szerintem, ha már nem egy szoba van, akkor annak kell 41-42 m2, amúgy el se tudom képzelni, hogy mire lehetne használni két olyan kicsit... ha nem a szoba használhatatlan, akkor valami más, pl konyha olyan pici, hogy utálni fogsz főzni, mert nem lesz munka felületed, és/vagy egy két személyes asztal se fér el benne sehol, vagy nincs rendes előtér, hanem a konyhába érkezel vagy a wc a fürdőben van, amivel megint csak nincs baj... amíg magad vagy... de valami biztos nagyon elbäszott egy 35m2-es két szobás lakás alaprajzán, mert egyszerűen túl kicsi, ahhoz, hogy minden elférjen...

2016. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most megnéztem egy ilyen debreceni 35 m2-es 1+1-es lakást. Szerintem a konyha használhatatlan, a hűtő az előszobában, ami a hűtő nélkül is pici lenne, a wc a fürdőben. Jól gondoltam. Két embernek ez már kényelmetlen, bár én egyedül is utálnék főzni benne az tuti, én inkább egy szobát választanék, de legalább a többi tér is használható akkor.
2016. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ugye nagyobbat, de az biztos több is valamivel. Bár megjegyzem, szerintem az is rablás, amit ezekért kérnek.
2016. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egynek talán elmegy, ha nem vezetsz nagy háztartást (főzésre, vendégfogadásra nem alkalmas). Kettőnek már kevés.
2016. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi néztünk ilyet gyerekkel. 1,5 szobás volt. A kis szoba...az egy varrószoba volt. Nagyon nyomasztó volt, pedig szép helyen volt, Zuglóban.


Egy személynek szerintem ideális lehet, mert a kis lakások pörögnek (legalábbis Bp-en), és relatíve nem olyan drágák a nagyobbak, ha majd gyereket vállal az ember és nagyobba költözik.

2016. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Én egy lánnyal osztok meg egy ekkor a lakást. A konyha kicsi, de teljesen jól elvagyunk - okosan kell kihasználni a teret. Két külön szoba, teljesen jó. Családdal érdemesebb nagyobban kezdeni terméseztesen, viszont kiadni jobban lehet mint nagyobb lakást talán
2016. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy embernek ideális. A rezsi minimális, fűteni pl alig kell, a nagyobb pedig szoba tágas, a kisszoba pedig használható hálónak vagy dolgozószobának. Az elválasztó fal pedig kivehető,mivel nem tartófal, így a kis félszobát meg is lehet szüntetni. Így át lehet alakítani a konyhát egy nagy étkezővé, ami már alkalmas vendégek fogadására.
2021. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
1 2 embernek elég.
2021. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak néhány millió választ el a nagyobb lakástól, érdemes azt összespórolni. Párnak, egy embernek elég lehet, de gyerekkel szerintem már nem. Az sem mindegy, milyen az elosztás.
2022. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!