Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csaló ingatlanközvetítő...

Csaló ingatlanközvetítő irodák, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A rendőrség csinálhat velük valamit vagy a Nav ha bejelentem, hogy tudomásom van ilyesmiről vagy ezek tök hivatalosan húzzák le az embereket 5-15 ezer forintokkal hamis albérlet címekkel?

2016. febr. 8. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Jelentsd fel, de miért fizetsz nekik ilyen marhaságokért?
2016. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sejtem, melyik közvetítőről beszélsz. Én is belefutttam az irreálisan olcsó hirdetéseikbe. Aztán, amikor láttam, hogy a leendő bérlőktől kérnek pénzt a címekért, egyből sejtettem, hogy csalók.


Mi amikor kiadtuk a lakásunkat albérletbe, kb a piaci ár legalján hirdettük meg. Fél napon belül megvolt rá a bérlő! Aki a piaci ár alatt hirdet most, és nem 5 perces friss címei vannak, azzal nem érdemes szóba állni.


Egyébként fel lehet őket jelenteni. A NAV-nál max akkor, ha mondjuk nem adnak számlát, egyébként meg a rendőrségen csalásért. De ezt bizonyítani kell tudni.

2016. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon vevőktől / bérlőktől csak kamu ingatlaniroda kér pénzt. Nem hiszem, hogy fel lehet lépni ellenük, mert ez már 15-20 éve működő lehúzás.
2016. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha mindenki fellépne ellenük, felhagynának a trükközéssel, de ki a fene foglalkozik velük? Örül a pógár, hogy ő megúszta, és továbblép.
2016. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűbb a NAV-nál bejelenteni, a rendőrségnek nincs erre(sem) kapacitása. Elég, ha leadod Navnak a telefonszámukat, majd csinálnak egy-két próbavásárlást. Nem sajnálnám őket, lehúzzák az amúgy is csóró embereket.
2016. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 4 éve volt velem ilyen és most újra albérletet keresek és egy hasonlo irodába voltam és nem fizettem, eljottem mielött sor került volna rá. csak mivel regebben en is belecsusztam most orultem hogy nem, de tenni akarok valamit mert ilyen helyre azert fordul az ember mert szegeny es olcso ingatlant keres erre meg nem segitenek hanem plusban lehuzzák.szánalmasak:S
2016. febr. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!