Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Foldszinti tegla epitesu...

Foldszinti tegla epitesu lakast elonyei, hatranyai, megeri venni?

Figyelt kérdés
13. es 7. keruletben nezegettem. Kis terasz nalam pozitivum.

2016. máj. 13. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én egyetlen előnyét tudom a földszintinek:csak pár lépcsőfok.
2016. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Földszintit soha, hacsak nem bagóért vesztegetik.
2016. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Negatívum: sokan tartanak a földszintitől, mert oda a legkönnyebb betörni, éjszaka bemászni, stb.


Pozitívum: Nem kell lépcsőzni.

2016. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ki tudnatok fejteni, hogy miert nem?

koszi

2016. máj. 13. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előnyök:

- Kevés lépcsőfok

- Jó eséllye alacsonyabb ár.

- Alattad biztosan nem fognak panaszkodni, ha zajos vagy.

- Nyáron talán hűvösebb, mint a magasan lévő lakások.


Hátrányok:

- Szigetelés függő is, de jellemzően drágább befűteni, mert nincs alattad senki, a hő meg felfelé áramlik.

- Rossz házban az előbbi ok és még azért, mert közelebb van a talajhoz, nagyobb esély van a penészesedésre.

- Főleg sűrűn beépített környéken rosszak a fényviszonyok.

- Könnyebben törnek be.

- Ha utcafronton van az ablak, a járókelők belátnak.


Tuti recept persze nincs. Kérdés mennyivel olcsóbban kapod meg, mint mondjuk az első vagy második emeletit. Az is kérdés, hogy milyen a ház, lakás, az általam felsoroltakból sok ház és lakás függő, pl. merre néz az ablak, mennyire van a szemközti épület és milyen magas, van-e alsó szigetelés, be van-e kamerázva a környezet, stb., stb.

2016. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Bivalyerős vasrácsokat kell tenni az ablakokra, ajtóra, sőt a biztonsági rendszer sem árt. Elsősorban ezekbe a könnyen elérhető lakásokba törnek be. Ha magasföldszint, az egy fokkal jobb, de ablakot nem tudsz nyitni akkor sem a zaj, a por, a benzingőz miatt. Az udvarok sem szagtalanok, arra sem tudsz szellőztetni.
2016. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Földszinten élek, van terasz. Van egy rakat hátránya, de nem akarnék emeleten lakni. Nincs cipekedés fel a lépcsőn vásárlás után meg le a kukával, meg nincs beszólás, hogy cipőben ne járkáljak a lakásomban. Emberközelibbnek érzem, hogy a "föld szintjén" lakom. Kivihetem a tengerimalacokat az udvarra, nem esnek ki az erkélyen.

Számottevően hűvösebb van nyáron. Cserébe bazi magas a fűtésdíj. Volt hangya, de az elsőn is volt. Penész is van, minden földszinti lakásban, pedig téglaház. Néha random macskák fekszenek a teraszon, ez mondjuk nem zavar engem. A bútort ellopták a teraszról, ne tegyél ki mozdíthatót. Teraszajtót ne hagyd nyitva véletlenül se.

Ennyi kb. Laktam legfelső emeleten is, az is nyugis, de meleg van. Elsőn is laktam, azt soha többet nem akarnám.

2016. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!