Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Üdv 24 éves Bpi srác vagyok...

Plútusz kérdése:

Üdv 24 éves Bpi srác vagyok örököltem egy ingatlant ami a nevemen van, ha valaki megtudta a személyes adataim pl személyi szám lakcím adó stb. Tud bármit tenni pl eladni az ingatlant alólam vagy bármi féle hitelezést indítani nélkülem?

Figyelt kérdés

#Ingatlan!
2016. máj. 24. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Nem sok esély van rá. Hitelt biztosan nem tud felvenni, mert a bankok meggyőződnek arról, az veszi-e fel a hitelt, akinek a nevén van az ingatlan, meg az ír-e alá, akinek mondja magát, személyi kell stb. Veszi a fiókban a kamera, aki bemegy, közjegyző is van, az is a karrierjét, saját vagyonát, kamarai tagságát teszi kockára, ha asszisztál egy csaláshoz. Szóval egy bank eléggé fog arra ügyelni, hogy ne adjon több millió forintnyi hitelt egy csalónak más nevére.


Az adásvétel más tészta. Az ügyvédet is kizárják a kamarából, és kártérítésre köteles, ha asszisztál egy okirathamisításhoz, sőt börtönbe is mehet. Nem kizárt, hogy van olyan csaló ügyvéd, aki beáll a lakásmaffiához, és ellenjegyez olyan adásvételi szerződést, amelyik éppen nem valódi, nem a valódi felek között köttetett, de azért kicsi rá az esély. Lehetett ilyen esetekről hallani régen, de már régóta nem hallottam ilyenről. Meg az ilyet elég könnyű utólag felgöngyölíteni, és kinek érné meg ez a dolog? A csaló ügyvéd pecsétje ott van az adásvételin, a csaló vevő neve az ingatlan-nyilvántartásban, szóval nem tudnak eltűnni. A tanúkat is be lehet perelni, és bűncselekményért, csalásért ülhetnek. Nagyon értékesnek kell lennie annak az ingatlannak, hogy ezt valaki bevállalja.

2016. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ megnyugodtam!
2016. máj. 24. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A földhivatalban van egy olyan szolgáltatás, hogy kérhetsz figyelést az ingatlanodra, és ha bármilyen széljegyzet vagy akármi rákerülne, akkor azonnal sms-t küldenek és tudsz intézkedni. Éves dija 2-3 ezer forint. Nekünk is van egy olyan lakásunk, ahol nem lakunk ott, és rendeltünk rá ilyet, szerintem ennyit megér a nyugalom. A földhivatalban csak a tulajdonos intézheti ezt személyesen, beazonositanak. Az adataidat egyébként sokan tudhatják, pl. háziorvos... de az igazolványaid azért a te zsebedben vannak, nem? A legtöbb helyen nem is elég egy igazolvány, minimum kettőt kérnek... jogsit vagy utlevelet is.
2016. máj. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!