Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökölt ház esetén az ott...

Scream85 kérdése:

Örökölt ház esetén az ott maradt cuccokkal mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ha örököltem egy ingatlant, akkor az ott maradt rengeteg bútorral, ruhával, használati tárgyal mit lehet kezdeni?

Addig oké, hogy ami hasznos, szükségünk lehet rá,stb azokat elhozzuk vagy eladjuk, stb.

De a többi régi bútorral, az elhunyt ruháival,stb mit lehet kezdeni?

Minden éghetőt elégetni az udvaron?

Vagy csak otthagyni a házban, aztán majd a vevő csinál vele amit akar?


Aki volt már ilyenben, hogy oldotta meg?

Vagy mit tennétek a helyünkben?


2016. jún. 3. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Először is ki kell deríteni, kié az ingóság. Lehet, hogy az is a hagyaték részét képezte, aztán majd jön hőbörögni valami távoli rokon, hogy az ő kincseivel mégis mit kezdtetek (amit amúgy esze ágában sem lenne elvinni, helye sem lenne hozzá, pont jó helyen volt az a mama házában). Ha nincs tulajdonosa vagy azt is ti örököltétek, akkor szabadon kezdhettek vele bármit.

Ha az ingóságokból be tudjátok bútorozni a lakást, érdemes megpróbálkozni vele, hátha úgy jobban kell valakinek. Bár arra számítani kell, hogy holmi 50-60 éves, dögnehéz konyhaszekrényekkel, túlméretes étkezőasztalokkal és egyéb "nagymamabútorokkal" nem javítjátok a magatok esélyeit, a kutya sem akar már ilyenek közt élni.

A legrosszabb megoldás az, ha otthagyjátok "majd a vevő megoldja" jelszóval. A francnak sem hiányzik az adásvétel, felújítás, költözködés mellé még az is, hogy mások szemetét kelljen eltakarítani az új házból. Ha nem sikerül eladni vagy elajándékozni és a helyi tűzvédelmi szabályzat nem tiltja, meg lehet próbálkozni az égetéssel vagy rendelni kell konténert, belegórni mindent és oldja meg a hulladékkezelő. Egy üres ház vagy lakás kétségkívül nem olyan otthonos, mint egy bútorozott, de kevesebb gondja van vele a vevőnek és nem merül fel benne, hogy a szekrénysor a repedő vagy penészedő falat próbálja eltakarni.

2016. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még használhatók a cuccok, akkor karitász, vagy feldobni neten egy hirdetést, hogy ingyen elvihető. Pl. régi, fából készült szekrényeket, még ha rozogák is, tűzifának biztos szívesen elvinnék.
2016. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyi apróhirdetési újságban érdemes körbenézni. Nálunk például találni olyan szolgáltatást, amiben ingyen padlástól pincéig kipucolják a kérót. Gondolom az ebben a biznisz, hogy ami az egyik embernek felesleges, az a másiknak érték. Azonban nagyon nézzetek körül, nehogy az elhunyt dugipénze másnál landoljon.
2016. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Én ezeket a nehéz bútorokat elvitettem egy költöztetést és lomtalanítást is vállaló céggel. Két hozzáértő, szekrényméretű ember fél óra alatt felpakolta, elvitték a MÉH-be, ahová bejárnak a segélyszervezetek bútorokért. Éppen árvíz volt előtte, nyílván akadt gazdája. A többi holmit is elvitték, üresen adtam el a házat, azóta le is bontották.
2016. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2016. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálam pont az volt minden esetben, hogy a vevő megoldja, nulla problémájuk volt vele, direkt mondták, hogy nyugodtan hagyjak bármit, még hulladékot is, elintézik (az egyik esetben pedig olyan olcsón adtam el a házat, hogy a legkevesebb, hogy intézi). Nyilván a személyes tárgyakat, kidobandó papírokat, ruhákat, ezt-azt azért elintéztem, bár nem volt poén 500 km-ről többször odautazni ezek miatt.
2016. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én feladtam egy hirdetést fotóval, hogy ingyen elvihető. Jött is egy familiárisan hiperpigmentált illető, először alkudozott, hogy csak ez meg az kell neki, majd közöltem, hogy vagy mindent elvisz, vagy semmit. El is vitt mindent.
2016. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a lomtalanításban segítő volt hajléktalan hozott vevőjelölteket, de senkinek sem kellett a 30-as évekből származó bútor. Így aztán ingyen vitték el nem napon barnulték, jól megszenvedték, mert dögnehéz szekrények voltak.
2016. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Mi meghirdettük, egy szombat délutáni idõpontra, hogy hagyatékbòl származò dolgok kiárusítása. Sokan jottek, mert ami nem érték nekem (pl.fateknõ) az másnak az. Ami nem kelt el, azt ingyen adtkuk vagy ott hagytuk.
2016. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!