Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » El akarunk adni egy kétszobás...

El akarunk adni egy kétszobás panellakást a Kelenföldi lakótelepen. Mennyiért?

Figyelt kérdés
Az eldöntendő kérdés tulajdonképp az, hogy felújítsuk-e előtte vagy a jelenlegi állapotában hirdessük meg? A konyhán nincs ablak (sötétkonyhásnak nevezik), a ház nem hőszigetelt, de műszaki felújítás történt panelprogram keretében(vizvezetéket, szennyvizrendszert vadiújra cserélték). Eddig vállalkozásunk számára kvázi raktárként szolgált, ezt nem magyaráznám tovább, ez volt a legjobb megoldás, de a cég fel lett számolva, a lakás pedig eléggé lerobbant. Most pakolászunk ki belőle. Csináljunk-e egy laza felujitást vagy dobjuk a piacra igy? Festeni kéne, parkettát csiszolni, konyhabútor vacak állapotú, stb.
2016. jún. 16. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megnéztem a neten a környékünkön hirdetett lakásokat. Azokhoz hasonlítottam a sajátunkat. Úgy lőttem be az árát, hogy ami jobban nézett ki, annál olcsóbb legyen, de ami bénábban, annál drágább.
2016. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat, ha nagyon lerobbant, hagyd a fenebe. En annak idejen egy felujitando allapotban levo lakast vettem, tudtam, hogy ilyen, es nem ijedtem meg a felujitastol. Viszont teljes koru felujitassal kezdte: elektromos vezetekek csereje, csovek csereje, es csak azutan jott a kulso: konyhabutor kidobasa, csempe, festes, stb. Raadasul festeskor derult ki, amit en laikuskent nem is lattam, hogy nagyon egyenetlen a fal. ahhoz, hogy szepen megcsinaljak, 47(!) nm-et kellet vakolni. egy 55 nm-es lakasban... Ez igy egy elore nem latott plussz koltseg volt.

Viszont igy olcsobban kell meghirdetned, mivel felujitasra szorul. Afelujitott lakasok hamarabb es jobb aron mennek el, de nem biztos, hogy neked anyagilag megterul. Raadasul amit te irtal, az nem teljes koru felujitas, csak az esztetikai resze, ami igy sem kis penz. Eki felujitandot keres, az a muszaki-elektromos felujitassal kezdi.

Szoval te dontesz, mi eri meg neked.

2016. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes. Nem hozza vissza az árát, és az idő meg megy, sok a nyűg a szakikkal is.

Most nagyon sok racionális vevő van, ráadásul készpénzes, szóval van még lazán lóvéja felújításra, és majd úgy csinálja ami neki tetszik.

Én egy alapos takarítás után hirdetném is...

2016. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem - amikor lakást kerestem - két opció volt.

Vagy teljesen felújított. Ilyen nem nagyon volt. Ha volt, akkor horror áron. És persze nem is teljesen úgy megcsinálva, ami nekem tetszett volna.

Vagy pedig totál lerobban, hogy olcsó legyen és mindent úgy csináljak meg rajta, ahogy én szeretném.

Félik, kicsit felújítottakat meg sem néztem. Szerintem azzal nem értek el semmit. Inkább adjátok olcsóbban.

2016. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
tesom is filozott hohy mi legey... o nem sietett, volt hol laknia, masik lakas ugye, es penze felreteve, ki tudta varni a vevot, aki beleszeretett a lakasba. Szoval hasonlo lakasok kozepes allapotban mentek akkor a kornyeken 9 millioert, a mien retentesen le volt lakva... o ugy dontott, h felujitja, de full, mindent! klimat is tetett bele a furdoszoba meg aztan extra lett... mindennel egyutt 12,5-ert adta ale, a felujitaskb 2 millio volt, azaz keresett is rajta.2 es fel milliot tisztan miutan adozot, stb...de mondom o raert.
2016. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%

Na nemá, egy full felújítás 2 millából? Max ha a villany-vízszereléstől a vakoláson, burkoláson, glettetlésen festésen keresztül a konyhabútor építésig mindent magad csinálsz akkor sem adja ki.... Tudom miről beszélek, mert csináltam.

Kis matek: (12.5 - 9) - 2 = 1.5 bruttó, adózás előtt :)

Az meg kb a szakik munkadíja.

Szóval ha úgy csináltatta, akkor az még neki sem jöhetett vissza.

2016. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Az van a felújított lakással is tudod, hogy nyilván nem az én ízlésem szerint van megcsinálva, így újra fogom csinálni. Pl. a lakásban, amit vettünk, full fel volt újítva minden, de pl. fekete volt a csempe az ablaktalan fürdőszobában. Hát ki csinál már ilyet?!


Olyan dolgokat szoktak csinálni lakáseladás előtt, mint pl. penészteleníteni, esetleg ha valahol pvc van, alapcsempét lerakni. De mindezt csak akkor tenném, ha nem kell fizetni a szakmunkáért, vagy valahonnan "jön" az alapanyag.:)


És igen, meg kell nézni mondjuk a dh honlapján vagy ingatlan.comon (bár ott sajnos sok a kamuhirdetés), hogy mennyiért adnak hasonló állapotú hasonló nagyságú és környéken levő lakást. Alapjáraton a panelprogram egy millát dob az árra, legalábbis ahogy tapasztaltam.

2016. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!