Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a Földszint vagy...

Szerintetek a Földszint vagy közeli emeletek vagy inkább a felsőbb szintek?

Figyelt kérdés

Földszintes ugye alapból zajosabb, hidegebb(alulról kihűl)

Lehet hallani ahogy ledobják a szemetet, csapódik a lift ajtó stb. ráadásul ha valaki ázik akkor tuti a földszintet se kerüli el. A magasabb szinteken nyilván kevesebb a "forgalom" is valamelyest jobb a levegő is és itt kell a legkevésbé tartani a zajoktól és a beázástól.

Jól gondolom?



#panel #magasság #földszint #1-2-3 emelet #7-8-9. emelet
2016. júl. 3. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Legalsó és legfelső emelet mindig a leggázosabb. Alul átjáróház, hideg, zajos, belátnak az utcáról, stb. Felül meleg, beázhat. Általában ezeket a legnehezebb is eladni. Ha nincs lift, akkor az alsó emeletek jók lehetnek idősebb embereknek.

Szerintem középtájt a legjobb.

2016. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Én a legfelső szint híve vagyok, épp a harmadik felső szinti lakásban lakok (mind 3. emelet, lift csak egyben volt). Megfizethetetlen, hogy senki nincs fölöttünk. Beázás abszolút nem jellemző már, és alsóbb szinten is leázhatsz egy csőtörés miatt.
2016. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Magasan jóval kevesebb bogár van.
2016. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelműen legfelső szint. Napos, levegős, nem mászkálnak a fejed felett. Hátrány, hogy lépcsőzni kell, ha nincs lift és nyáron melegebb valóban, mint az alsóbb szintek.


A beázás egy régi félelem, ma már nem lerobbant IKV házak vannak, a tetőket javítják.

2016. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Max. ötemeletesbe költöznék, harmadik, vagy a második emeletre. Azért, mert ezekben a házakban nincs szemétledobó (legalábbis erre a 10 emeletesekben van csak), ami zajos, gusztustalan és csótánnyal jár. (Sokat költöztem életemben, szemétledobós házban nem volt olyan, ahol ne lett volna csótány, hiába irtják rendszeresen, mindig van egy-egy barom, aki nem engedi be a szakembereket és amúgy is mindig visszajönnek és undorító... de a ledobó nélküli ötösökben meg olyan nem volt, amiben lett volna csótány..) a kevesebb lakó miatt sokkal egyszerűbb keresztül vinni a felújításokat, könnyebb valami kompromisszumot kötni, vagy előre lépni ilyen-olyan ügyekben.


A földszint/első általában hideg, mert vagy semmi nincs alattuk, vagy fűtetlen garázsok és zajos mivel hallani a ki-be mászkáló szomszédokat, főleg, ha csapódik a bejárati ajtó, + mindenki ott áll meg dumálni. A második már ettől messzebb van, a harmadikra meg mire felérsz a cipőd is tiszta és még nem fáradtál el, akkor se, ha már öreg vagy. Pont jó. A negyedik már magas, az ötödik már gyilkos (gondolj arra, hogy költözésnél, felújításnál hogy pakolsz fel, ki cipeli fel és le a babakocsit stb.) a zárószintre meg lehet mondani, hogy nem zajonganak feletted, viszont nyáron tuti kiszédülsz a forróságtól és a lapostető szigetelés Magyarországon nem nagyon működik, ha meg beázol nem úgy működik, hogy hívsz gyorsan egy szakembert, mint egy kertesben, hanem közösképviselő, majd az szervez valamit, aztán szenvedsz a lakóközösséggel, akik telibe szarják, hogy te beázol, mert őket nem érinti, viszont nekik is pénzbe kerülne jobban megcsináltatni, úgyhogy marad a toldozás-foldozás és vagy beázol a legközelebbi viharban, vagy sem. Na meg ablakot mosni olyan magasan, nem biztos, hogy olyan vicces dolog.

2016. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
a szülői lakás a legfelső 3. emeleten van. a 35 év alatt egyszer volt beázás, megcsinálták nem ázott be azóta (ez kb. 20 éve volt). nincs felettünk senki, nyugi van, a lépcsőházi mozgás zaja is kevesebb. Nyáron valóban meleg van, de erre megoldás a klíma. Ami még jó a kilátás.
2016. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát nálam annyi fok van ingyen, mint amennyit a zárószinten klímával csinálnak tök drágán. Arról nem beszélve, hogy mondjuk egy 67 m2-es lakásba, ami nem egy légterű kell 2-3 klíma, ha nem azt akarja, hogy az egyik szobában jó legyen, a konyhában meg a másik szobában meg kidögöljön a melegtől.


Én eddig ahány helyen laktam és ahány panelos ismerősöm van mindegyiknél téma a lakógyűléseken a beázás. A legjobb az volt, ahol egy rakás pénz költöttek a szigetelésre, és ha már csinálják, akkor a hőszigetelés is legyen meg a mai követelményeknek megfelelően, aztán a következő évben megint beázott. Persze, gari meg szavatosság meg tök tudja, de az nem segít a felső lakón, aki ázik...

2016. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem panelben lakom, négyemeletes bérházban, negyediken. Nálunk rendszeresen karbantartják a tetőt, nincs ezzel probléma. Nem jó, hogyha gépiesen ezt gondolják a zárószintről az emberek. Ahogy valaki írta, megfizethetetlen, hogy senki nem rohangál a fejem fölött. Na, mondjuk lift az nincs. Ha lenne, az is megfizethetetlen lenne :-). Tizedikre biztos nem mennék azért, nekem túl magas. A földszint meg hideg alulról. Nem panel, nem liftesnél az életkor is szempont. Szóval, szerintem az ideális az első, második emelet ez alapján. Tízemeletesben ízlésednek megfelelően. Azonban azokról azt olvasom, hogy a felső szint egy katlan.
2016. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Én még nem laktam legfelső emeleten, mert másoktól rosszat hallottam róla. Barátok, rokonok laknak legfelül és szinte mindenkinél volt beázás. Ami nem olyan, amit te meg tudsz oldani. Kell hozzá az egész ház. De általában sz_arnak rá, mivel őket nem érinti.

Biztos nem ilyen minden ház, de én nem akarom kipróbálni, hogy vajon én is így járnék-e. Főleg így, hogy sokaktól hallottam már ezt.

Azért sem vennék, mert bár olcsó, pont azért, mert sokan előnytelennek tartják, de ha majd el akarod adni, akkor nehéz lesz, mert többen keresnek középtájt, mint legfelül.

2016. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a 8.-9.-et néztem illetve ott néztem lakásokat,nem legszélső lakások szóval fűtés szempontjából biztos jó és beázás szempontból is. Leázás pedig a kevés felső szomszéd miatt minimális eséllyel bír!
2016. júl. 7. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!