Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen Biatorbagyon elni?...

Milyen Biatorbagyon elni? Vannak jo iskolak es ovik, ahol magyar szellemben es pokember rajzfilm nelkul nevelik a gyerekeket; "gazdag" de megsem nyalasan elit hely?

Figyelt kérdés
Ajanlasok utan teszem fel a kerdeseket a magyarorszagi "legelhetobb" telepuleskutatasomban.

2016. júl. 15. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy "magyar szellemben"?
2016. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg úgy érti, hogy értelmi fogyatékost nevelnek a gyerekekből, és nem tanítják meg nekik a magyar helyesírást.
2016. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azert komolyabb valaszokat vartam...Perszekinekmit jelent a kerdes,kivancsi lennek, nektek mi a "magyar szellemu neveles" ? Vagy ha eznemmegy,akkor milyen a "nem magyar szellemu"? Vagy ha nehezenmegy,akkorplmilyen egy masik,pl Francia szellemu neveles? (Vagy az utobbirol konnyebb mondani valamit?)

Egyaltalan,Biotorbagyiak,akik ide irtak?

2016. júl. 17. 18:53
 4/7 A kérdező kommentje:

MEgesik,hogy nem egyertelmu a megfogalmazasom, inkabb "Magyar hagyomany szellemeben"-nek mondanam. Aazaz:nem rajzfilmet stb nezetnek a gyerekekkel, olvasnak sok meset (lehetoleg hazait),kortancos csoportos jatekokat jatszanak magyar "nepzeneket" enekelve kozben, -kovetve az evszaknak megfelelo temat-esteleg van neptanc is, zenei eszkozoket is hasznalnak; megtartjak a hagyomanyos unnepeket es nem hellowint es tarsait (remelhetoleg nem pokembernek oltoznek be farsangkor, ur Isten, van meg ilyen hely, ahol nem?),sokat jatszanak a szabadban, kerteszkednek...

+ rendesen redszabalyozzak oket es nincs verekedes, fejlesztik a kezugyesseget...ja,es NEM KOMPETENCIA ALAPU,egyidos gyerekek jarnak egy csoportba,mint "regen"...Most ennyi jutott az eszembe.

2016. júl. 18. 01:55
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha nem gond leszek az első normális válaszoló.

Azt mindenekelőtt szögezzük le, hogy Bia és Torbágy között még mindig vannak észrevehető különbségek. Ezt úgy kell érteni, hogy Torbágy inkább városnak tűnik, mint Bia aminek falu külseje van. A településen egyébként 4 általános iskola és 3 óvoda működik.

Az általánost most fejeztem be úgyhogy tudok mondani róluk pár dolgot.

Torbágyon van a Ritschmann Pál Német Nemzetiségű ált. isk. ide jártam én is. Itt nagyon erős német oktatás folyik heti 5 németórával (ez egyébként több mint a magyar) ha lehet választani akkor érdemes ide járatni a gyereked mert ez a legjobb iskola tudomásom szerint(leszámítva a konténerekben is folyó oktatást). Ennek az épületében működik még egy iskola de ennek még csak 3 éve. A biai kastélyban van a másik nagy általános iskola de én erről csak rosszat hallottam. Illetve itt működik még egy reoformátus iskola is de erről nem tudok ennél többet.

Az óvódákat nézve én egy biaiba jártam egy utcával a kastélyiskola fölé itt minden megvolt amit mondtál.

Egyébként a városrészek közti különbségnek azaz oka, hogy torbágy sváb település illetve az is ok hogy innen lehet Pestre menni és itt van a vasútállomás is. Egyébként sznobok a lakóparkokban laknak amik a város Páty felé eső részén vannak. Hát remélem tudtam segíteni.

2016. aug. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amiket leírtál, azok szinte minden óvodában így vannak. Megfordultam már pár óvodában a munkám során, én még olyanban nem jártam, ahol a mesenézés lenne a program, a Pókember meg sehol nem nevelési eszköz :D A tevékenységek például mindenhol évszakhoz kötöttek, felsorolni is sok lenne, miket szoktak csinálni.

Bármelyik nagyobb városban találsz olyan óvodát és iskolát, ami megfelel. Nem a várostól függ, hogy milyenek az ovik, hanem az adott ovitól, illetve esetleg a városon belüli elhelyezkedésétől. Hogy a gyerekek minek öltöznek farsangkor, az például rajtuk áll, meg a szülőkön. Kétlem, hogy ez határozná meg egy település élhetőségét, vagy az óvoda minőségét. Ha olyat keresel, ahol nincsenek rajzfilm- és képregényhősök, akkor keress egy Waldorf óvodát, ott elvileg ilyesmi nincs, bár azért láttam már olyat, hogy mégis, mert a szülő azt mondja, hogy a gyereknek ez tetszik és kész, nem fog vele ilyen hülyeségen veszekedni.


Egyébként a kutatásod eleve fals eredményhez vezet, ha a "legélhetőbb" települést keresed, mert amit te megfogalmazol ("magyar szellem" például) sokaknak pont, hogy nem kimondottan élhető, nálunk például kimondottan a multikulti a szempont az élhetőség terén, mert tájékozott, széles látókörű gyerekeket akarok nevelni.

2016. aug. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Sajnos az itteni oviban csak akkor van "jo program" ha vlki jon ellenorizni :)

A gyerekeim mondtak is, hogy "barcsak mindig jonne az idegen neni,akkor ilyen jokat csinalnank"

Oktobertol mar szinte ki sem viszik a gyerekeket (fuj a szel), telen meg plane, mert" hideg van", foglalkozas kb annyi, hogy "oldjatok meg a problemat egymas kozott" es jatszatok egymassal, felnottek beavatkozasa ,iranyitasa nelkul. (legelso nap mikor hoztam a gyereket es o a labamba kapaszkodott, azt mondta az ovoneni, "menjel jatszani, nezd mennyi jatek van...vagy te nem tudsz jatszani!!?"--miutan meg mindig belem kapaszkodott). A kezmuves ajandekokat az ovonenik szabdaljak-persze ovi kozben-majd kiszineztetik a gyerekkel, ha vlmelyik szulo mer panaszkodni, akkor azzal jonnek, hogy a kompetencia alapu neveles az alapja ennek az ovinak es az azt jelenti, hogy hadjuk a gyereket szabadon jatszani (mig ok pletykaznak). Most vezetovaltas volt, meglatjuk valtozik-e majd vlmi. Dehat mindenki a valakilye mindenkinek...

Ket nemzetiseguek a gyerekeim es "multykultira" nevelem oket, de ugy, hogy ertekeljek a sajatjukat is. Ami semmikeppen nem liberalis szellem. Igenis, tanuljanak magyar nepdalokat, tancokat, szokasokat, ertekeket-ami ma van itthon az nem az, nem az egymasnak esunk szamomra a magyar szellem. Maskulonben ezt a mentalitast a kozoktatas intezmenyeiben "szerzik" az ott is, nemcsak otthon magarahagyatott gyerekek, ha mar az oviban is magarahagyjak es az agresszivabb ervenyesul, a masik meg "tanulja meg megvedeni magat", meg legyel jobb mint a masik stb, stb.

Ez a veg, kozossegkent lehet a legjobban ervenyesulni, ahol egymast segitik az emberek, mert mar gyerek korukban is igy volt. (es most nem a nyalas liberalis modot ertem, de hosszu lenne kifejteni)MA sajnos a gyerek teherre valt, akitol meg lehet szabadulni elekromos potezkozokkel es ez nemcsak a szulokre vonatkozik, hanem a gyerekszakmat valaszto hivatasosokra is.

2017. aug. 31. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!