Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Biztos jó ötlet lenne egy...

Biztos jó ötlet lenne egy faházba költözni?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés,viszont nagyon fontos. Párommal és a kis fiammal keresünk eladó ingatlanokat,viszont nincs túl sok pénzünk.Annyi a lényeg hogy találtunk egy tök jó faházat(nagyon jó áron),ami nagyon megtetszett,még nem láttuk élőben,csak a képeket néztük. A hirdetés szerint téliesített és klimatizált.Amúgy nagyon jól néz ki,új nyílászárók,stb. Állandó lakhatásra alkalmas házra lenne szükségünk.


Kérem,valaki olyan írjon választ,akinek van tapasztalata a faházakkal kapcsolatban,vagy pedig szakember ilyen téren! Nagyon köszönjük! :)



2016. aug. 10. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Egy barátom hasonló okból ilyet épített magának arra az 1-2 évre, amíg majd épít egy rendeset. Ennek már ötven éve és esze ágában sincs lecserélni egy tégla házért. Pedig nyagiak nem játszottak szerepet.
2016. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csaknoriszka31 válasza:
40%
Szerintem jó ötlet, megérné.
2016. aug. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Linkeld be, légy szíves, kíváncsi vagyok, hogy milyen is lehet. (megvenni nem akarom előled)

Privátban is elküldheted. Köszönöm. Aztán lehet, hogy még véleményezem is :)

2016. aug. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi a pénzetek, mennyiért adják, milyen környéken, építési telek, vagy zártkert, milyen az infrastruktúra,... stb? ... mert ezek mind megszabják az ingatlan értékét.

A faházas ingatlanok nem véletlenül olcsók.

Az állandó - évente, 2 évente - karbantartásuk, hogy időtálló legyen, nem olcsó mulatság.

Az én személyes tapasztalatom faházzal, igaz, hogy csak nyaralónak volt használva, a következő:

Komoly faházat vettünk a telekre, de mivel pokoli meleg volt, utólag belülről, szakemberrel szigeteltettük.

Előtte a fát minden létező favédő anyaggal lekezeltük, majd jó vastagon lefestettük.

Erre jött a kőzetgyapotos, védőfóliás szigetelés + gipszkarton.

Az élet úgy hozta, hogy 8 év múlva másutt, közelebb vettünk egy lényegesen kisebb telket és a másikat eladtuk.

Mivel a házhoz ragaszkodtunk, az lett tervbe véve, hogy az új telken - lebontás után - ismét felállítjuk.

Szakember (ács) neki is kezdett a bontásnak és amit akkor láttam, az életben nem felejtem el.

A fal és a gipszkarton között SZÁMTALAN, mindenféle bogár, féreg, ilyen-olyan hangya és még az Isten tudja micsoda volt befészkelve, olyan mértékben, hogy fekete volt a fal.

Ennek ellenére elvittük, felállítottuk, de most már csak szigetelés nélkül. Ezek után nyáron olyan pokoli volt benne a hőség, hogy szaunázni lehetett volna benne (volt, hogy 52 fok volt)

Nem vagyok szakember, erről ennyit tudok neked elmondani, mi így jártunk.

Próbáljatok meg kő, vagy vályogházat venni, tájegységenként változik az áruk, de még Budapest 20-30-50km-es körzetében is kaptok 1,5-3 millió körül, nagyon rendezetteket, mert millió ház áll üresen.

Sok szerencsét kívánok! :)

2016. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Minden választ nagyon köszönünk!Várjuk a további válaszírók véleményét! :)
2016. aug. 10. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem sokat írtál, hogy milyet szeretnétek vásárolni és ez így tág fogalom, felelősen ebben így látatlanban nem lehet nyilatkozni. Keressetek egy asztalost, vagy ácsot és vigyétek magatokkal a megtekintésre fizetség ellenében.

Ne onnan válasszatok, ahol a megvásárolni kívánt faház áll, mert lehet, hogy részrehajlóan nyilatkozna, mert esetleg ismeri a tulajokat!

Az majd elmondja, hogy mennyi van még benne és milyen célra alkalmas.

Faház lehet ilyen is:

[link]

De lehet ilyen is:

[link]

... és ez nagyon nem mindegy!

Sem anyagában, sem időtállóságában.

2016. aug. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegnap tettek fel egy faházas hirdetést a Facebookra, ami nagyon hasonlít az általad leírtakhoz.

Turán van és 3,2 millió.

Ha ez az amire gondolsz, - ismerem a környéket - szerintem nem éri meg.

Drága, kicsi és mindentől messze van.

Ennyiért akár Turán is, komolyabb házakat kapsz, mert a környék tele van "integrálódóval", ezért alacsonyak az árak.

Ha nem erre gondoltál és tévedek, akkor bocsánat a közbekotyogásért! :)

2016. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!