Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlan birtokba adása...

Az ingatlan birtokba adása után a benne maradt ingóság már az enyém? Köteles vagyok odaadni az eladónak, ha kéri?

Figyelt kérdés

Röviden: Májusban kötöttem adásvételi szerződést, abban az áll, hogy a fizetési határidő augusztus 24., de a birtokba adás akkor történik, amikor a teljes vételár ki van fizetve. Akkor köteles az eladó használatra alkalmas állapotban átadni az ingatlant.

A teljes vételár kifizetése (az eladókkal előzetesen is egyeztetve) augusztus 12-én megtörtént. A birtokba adásra ennek ellenére csak augusztus 15-én került sor nagy nehezen, de még mindig vannak itt cuccok, a garázs részt egyáltalán nem tudom használni, mert tele vannak az eladók cuccaival, amikért állítólag holnap jönnek. Augusztus 15-én azt mondták, hogy már augusztus 18-án elviszik, aztán - mivel nem jelentkezett a megbeszélt határidőre - én hívtam fel, hogy mikor viszik el. Utána áttolták a határidőt augusztus 21-re, de mint kiderült, akkor sem tudják elvinni. Most az van, hogy holnap fogják talán elszállíttatni.

A lakásban maradt egy polcrendszer, amire nekem szükségem lenne és úgy is volt, hogy marad, aztán most, hogy rákérdeztem, mégis el akarják vinni. Ezen kívül a kerti kútnak a szivattyúja is itt maradt, amit szintén el akarnak vinni. De már a birtokbaadás megtörtént!!! Jogi értelemben ez már mind az enyém, nem? Ha akarnék, kérhetnék tárolási díjat is, mivel miattuk már több, mint egy hete nem tudom használni rendeltetésszerűen a házat!



#szivattyú #birtoka adás
2016. aug. 22. 12:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

NEm, csak az ingatlan a tiéd.


A többit elvihetik, de célszerü öket írásban felszólítani, hogy pl. aug 31-ig vigyenek el mindent, mert tovább nem tartározod. De megtartani nem lehet más tulajdonát, ezt ugyanis lopásnak nevezik

2016. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Az eladónak 3 hónapja volt arra, hogy kipakoljon a házból. Engem is kár ért azzal, hogy nem tudom használni. Esetleg kérhetek tárolási díjat?
2016. aug. 22. 12:57
 3/30 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan kérhetsz.

Egyébként az a legtisztább, ha már az előzetes, első megállapodásnál (1% lefizetésénél) írásban leltárt készítetek, mi marad és mit visznek el. Nekem ez bejött, maradt az amerikai konyha hűtővel együtt, de elvitték a mikrót, maradt a konyhaasztal, székek nélkül és a kanapé a nappaliban.

2016. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nálunk szóbeli megegyezés történt, de most mégis el akarja vinni azt, ami maradt volna.
2016. aug. 22. 13:03
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérhettél volna, ha írtok erről papírt 15.-én, a birtokba adás napján.

Nem, nem a tiéd és nem tarthatod meg.

2016. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen köteles vagy visszaadni.
2016. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
ezek szerint az eladó bármit megtehet, mindenféle következmény nélkül?
2016. aug. 22. 13:07
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Neked kellett volna írásba foglalni akkor a tárolási feltételeid.
2016. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs írásbeli megállapodás, akkor igen. De én ingatlanossal mentem, két példányban készítettük el.
2016. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Hülye voltam, mert bíztam a szóbeli ígéreteiben. De a kerti szivattyú az ingatlan részét képezi, ugye?
2016. aug. 22. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!