Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlan birtokba adása...

Az ingatlan birtokba adása után a benne maradt ingóság már az enyém? Köteles vagyok odaadni az eladónak, ha kéri?

Figyelt kérdés

Röviden: Májusban kötöttem adásvételi szerződést, abban az áll, hogy a fizetési határidő augusztus 24., de a birtokba adás akkor történik, amikor a teljes vételár ki van fizetve. Akkor köteles az eladó használatra alkalmas állapotban átadni az ingatlant.

A teljes vételár kifizetése (az eladókkal előzetesen is egyeztetve) augusztus 12-én megtörtént. A birtokba adásra ennek ellenére csak augusztus 15-én került sor nagy nehezen, de még mindig vannak itt cuccok, a garázs részt egyáltalán nem tudom használni, mert tele vannak az eladók cuccaival, amikért állítólag holnap jönnek. Augusztus 15-én azt mondták, hogy már augusztus 18-án elviszik, aztán - mivel nem jelentkezett a megbeszélt határidőre - én hívtam fel, hogy mikor viszik el. Utána áttolták a határidőt augusztus 21-re, de mint kiderült, akkor sem tudják elvinni. Most az van, hogy holnap fogják talán elszállíttatni.

A lakásban maradt egy polcrendszer, amire nekem szükségem lenne és úgy is volt, hogy marad, aztán most, hogy rákérdeztem, mégis el akarják vinni. Ezen kívül a kerti kútnak a szivattyúja is itt maradt, amit szintén el akarnak vinni. De már a birtokbaadás megtörtént!!! Jogi értelemben ez már mind az enyém, nem? Ha akarnék, kérhetnék tárolási díjat is, mivel miattuk már több, mint egy hete nem tudom használni rendeltetésszerűen a házat!



#szivattyú #birtoka adás
2016. aug. 22. 12:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Be van építve a kútba, kompresszorral és locsolórendszerrel együtt? Ha igen, akkor az a ház és a kert tartozéka.
2016. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
A szivattyú le van eresztve a kútba, kijön belőle a locsolócső, ha jól látom. Nő vagyok, annyira nem értek hozzá:)
2016. aug. 22. 13:35
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlant adta birtokba, nem az ingóságokat, mégis, hogyan lenne a tiéd?


Mac. követelhetsz díjat tőle a tárolásért, vagy elszállításért, ha te vagy kénytelen megszervezni ezeket, de tulajdonjogod ettől nem lesz.

2016. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudod kisajátítani , hiába ígértek bármit nincs róla szerződés . A szivattyú használtan pár ezres , jobban jársz egy újjal és azzal ha mindent át adsz nekik mintsem pereltek .
2016. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
55%

Azért árnyaltabb a kép ennél a két változatnál, hogy kérhet/nem kérhet.


Tárolási díj: igen, elviekben kérhetsz. Gyakorlatban ha írsz egy tértivevényes levelet, mire célba ér, lehet már tárgytalan lesz. DE ha meg is kapja, és tojik rá, mit teszel? Elmész ügyvédhez, hogy küldjön ügyvédi felszólítót? Esetleg fizetési meghagyást indítasz?

Nem járható út, gyakorlatban legalábbis.

Nem piti kis polcrendszerért szoktak ilyet csinálni.


Akik azt írták, nem tarthatja meg: valóban nem etikus, de az talán korrekt, hogy az eladó szivatja a vevőt, már 3x hülyét csinált belőle, megadta a 4. időpontot, és a vevő nem tudja használni a saját tulajdonát?

Ha olyan nagyon fontos lett volna, már elvitte volna, tekintve, hogy egyéb dolgokat, bútorokat már elvitt.

Egy utánfutó bérlése kb. 500 ft-nál kezdődik, 1-2 órát meg rá lehet szánni, ha szüksége van az embernek a dolgaira. Ha meg dolgozik, vagy bármi, nem hiszem, hogy egy rokont, barátot nem lehetne megbízni.

Időközben ünnepnap is volt, kétlem, hogy 08.12. óta, 10 napja minden egyes nap dolgozik mindenki a családból.


Két megoldást látok.

Ezek után, ha többször hülyének néznek, én már nem tudok segítőkész lenni.

Egyik, hogy egyszerűen innentől nem veszel tudomást az eladóról. Nem jött, hát nem jött, gondolom nem tudja bizonyítani, hogy ottmaradt 1-2 dolog, ergo az már nem is az övé.

És nem, hiába írták korábban, ezt nem nevezik lopásnak.

Hivatalosan megtörtént a birtokba adás, hivatalosan elszállította a dolgait, bizonyítsa be, hogy maradt még ott valami. Egy polcot meg egy szivattyút az új lakó is odavihetett.

Tetsik agy sem, jogilag ami a birtokba adás után az ingatlanban van, az a vevőé, ugyanis a szerződés szerint az eladónak addigra gondoskodnia kellett a dolgai elszállításáról.

A másik eset, hogy ha mégis úgy akarod lezárni, hogy visszaadod a dolgait, de eleged van az átverésekből, meg az időpont tologatásából, akkor sms-ben, e-mailben, facebookon, tehát úgy, hogy nyoma maradjon, jelzed neki, hogy nem tudsz tovább várni, 2 nap múlva jön a burkoló meg a festő, a házat ki kell pakolni üresre. Ma vagy holnap értejön, ha nem, akkor kiteszed a ház elé, mert neked nincs rá szükséged, és nem tudod tárolni.

Ha kell neki, akkor értejön, mert vagy szanaszét ázik, vagy egy fél óra alatt ellopják.

Bár ez sem lopás, hiszen kint van az utcán, sokan tesznek ki így felesleges holmikat.

Nem vagy köteles tárolni a saját házadban más cuccait, jól néznénk már ki, ő mit szólna, ha odavinnél néhány bútort, hogy majd egyszer értejössz, de most nálad nem fér el? Azért a pofátlanságnak is van határa.

Legyél határozott, mond meg, hogy 4 időpontot mondott, ez az utolsó, ha nem jön érte, akkor hellószia.

Esetleg még azt is mondhatod, hogy külföldre utazol, és ha most nem jön, jövő tavaszig már nem leszel itthon.

Remélem a kapu zárját és a bejárati ajtóét is már lecserélted.

2016. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz! Az a helyzet, hogy a bátyám is tulajdonos és ő sajnos olyan jószívű, hogy nála hagyta a garázs és a kapu kulcsát!!! Valójában az ügyvéd is hibás, hogy az adásvételi szerződésbe nem írt bele szankciókat és így nem tudjuk érvényesíteni tulajdonosi jogainkat! Hiszen nemcsak a vevő késhet a fizetéssel, hanem az eladó is késhet a kiürítéssel. ÉN is úgy gondolom, hogy a birtokba adástól kezdve az ingatlan az enyém és azt engedek be, akit akarok. Ha akarom, lecserélem a zárat és nem jöhet be. 3 hónapja volt rá, hogy kiürítse.
2016. aug. 22. 17:37
 17/30 anonim ***** válasza:
13%

"Nem tudod kisajátítani , hiába ígértek bármit nincs róla szerződés" > így igaz, de arról sincs, hogy otthagyta.

Mutass be bizonyítékot, hogy ezt a szivattyút nem a kérdező vette 8 évvel ezelőtt. Az eladó aláírta, hogy mindent kipakolt.


A szivattyú használtan pár ezres , jobban jársz egy újjal és azzal ha mindent át adsz nekik mintsem pereltek ." >

te írtad, hogy pár ezres. te ennyiért perelnél, ha eladnád a házad, és nem kapnád meg a szivattyúdat?

magad ellen beszélsz.

az egyiknek semmiség ez az ár, a másiknak meg annyit jelent pár ezres, hogy perelne érte? sikerült a két végletet összehoznod, csak ez így nem életszerű.

valahol középen van a megoldás, vagy átadja az eladó pár ezerért, vagy értemegy, nem ígérget fűt-fát.

2016. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
EGy ilyen szivattyú kb. 60.000 Ft, a ház 27 millió volt... Igen, mindig fillér számít most, mert fel kell újítani.
2016. aug. 22. 17:46
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

Minek tetted fel a kérdést, ha a jogilag helyes válaszokat úgysem fogadod e?


Sosem értettem, miért jó az, ha a Kérdező sulykolja a válaszolókba, amit hallani akar...


Tudod mit? Akkor tegyél el mindent. Most szerinted engem mennyire érdekel, ha leperelik aztán a gatyádat is?


Ne kérdezz, ha nem érdekel a válasz, és kész. Szerintem úgyis eldöntötted már, hogy mit akarsz csinálni.

2016. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%

Hiába szeretnéd azt hallani, hogy megtarthatod... Nem is az számít amit itt irunk.

Ha megtartod és nem adod vissza ami az övé, biztosan nem hagyja annyiban a dolgot. Te tudod mennyit ér meg neked.

2016. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!