Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlan birtokba adása...

Az ingatlan birtokba adása után a benne maradt ingóság már az enyém? Köteles vagyok odaadni az eladónak, ha kéri?

Figyelt kérdés

Röviden: Májusban kötöttem adásvételi szerződést, abban az áll, hogy a fizetési határidő augusztus 24., de a birtokba adás akkor történik, amikor a teljes vételár ki van fizetve. Akkor köteles az eladó használatra alkalmas állapotban átadni az ingatlant.

A teljes vételár kifizetése (az eladókkal előzetesen is egyeztetve) augusztus 12-én megtörtént. A birtokba adásra ennek ellenére csak augusztus 15-én került sor nagy nehezen, de még mindig vannak itt cuccok, a garázs részt egyáltalán nem tudom használni, mert tele vannak az eladók cuccaival, amikért állítólag holnap jönnek. Augusztus 15-én azt mondták, hogy már augusztus 18-án elviszik, aztán - mivel nem jelentkezett a megbeszélt határidőre - én hívtam fel, hogy mikor viszik el. Utána áttolták a határidőt augusztus 21-re, de mint kiderült, akkor sem tudják elvinni. Most az van, hogy holnap fogják talán elszállíttatni.

A lakásban maradt egy polcrendszer, amire nekem szükségem lenne és úgy is volt, hogy marad, aztán most, hogy rákérdeztem, mégis el akarják vinni. Ezen kívül a kerti kútnak a szivattyúja is itt maradt, amit szintén el akarnak vinni. De már a birtokbaadás megtörtént!!! Jogi értelemben ez már mind az enyém, nem? Ha akarnék, kérhetnék tárolási díjat is, mivel miattuk már több, mint egy hete nem tudom használni rendeltetésszerűen a házat!



#szivattyú #birtoka adás
2016. aug. 22. 12:44
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nyilván ezek filléres dolgok és természetesen nem tartom meg, ha nem az enyémek. De milyen alapon jön be valaki a házamba, akinek már semmi köze hozzá? Miért nem tudott 3 hónap alatt kipakolni??? Az én jogaim hol vannak???
2016. aug. 23. 01:04
 22/30 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, sajnos nem tudott egyben mindent elvinni előző tulaj. 1 hétig itt voltak még cuccai, de nem csináltunk belőle balhét. Ellopni főleg nem akartam a cuccait.
2016. aug. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, de neked kellett volna gondoskodnod szerződésről, így utólag hiába szeretnél tárolási díjat. Ha csak szóban ígérte meg, hogy ott hagyja ezeket, szintén nem mész vele semmire.
2016. aug. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%

Igazuk van, egy válasz nem attól értelmes, hogy azt mondja, amit olvasni szeretnél. Hanem attól, hogy jogilag helyes.

A szóbeli megállapodás jogilag pont ugyanannyit számít, mint az írásbeli. A különbség csak annyi, hogy ha nem volt fültanú, akkor lehetetlen bizonyítani. Ő se tudja bizonyítani, hogy nem adta neked a tárgyait, meg te se tudod bizonyítani, hogy megállapodtatok bármi határidőben. Ha volt fültanú, akkor nyerő helyzetben vagy, amit neked ígért, az perrel sem veheti el.


Az adásvételiben benne szokott lenni, hogy az épületet a tartozékokkal együtt adják át. Tartozék az, ami fixen be van építve, vagy bekötve. A szivattyú nem bekötött tartozék alapból, mert csak be van dugva a konnektorba, mint mondjuk egy tévé. Ha nem egy rossz merülőszivattyúról lenne szó, és le lenne csavarozva egy betonalapra, az már kétségessé tenné a helyzetet, arról konkrétan meg kellett volna állapodni. Ennek hiányában, most már csak azon múlik a dolog, hogy ki a pofátlanabb kettőtök közül. A polc esetében dettó, ha nem tudod bizonyítani tanúval, hogy neked ígérte.

Azt is bele lehetett volna venni a szerződésbe, hogy mondjuk amit adott határidőig nem szállít el, az a te tulajdonod lesz, de hát utólag már ez is mindegy.

Az utcára ne tegyél ki semmit, egy rozsdás szöget se, nehogy pereljen az értékesebb dolgok miatt, de azt megteheted, hogy SMS-ben vagy bármi más módon megírod, hogy amit egy héten belül nem visz el, azt már csak X összegű tárolási díj megfizetése után viheti el.

2016. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
42%

Igen ám, de sokan azt hiszik, hogy amit ők gondolnak/írnak, az a jogilag helyes.

Nos, ez nem így van.

Te is tévedsz.

Lehet, hogy neked ilyen szivattyúd van, hogy csak bedugod a konnektorba és kész.

Máshol meg be van építve a rendszerbe, és enélkül nem is lehet vizet szerezni.

A miénk pl. kb 20-30 kiló, meg sem tudom emelni, és soha nincs leszedve.


HA meg annyira a joghoz ragaszkodtok, ami önmagában nem lenne baj, akkor ilyenkor illene két irányból megközelíteni a kérdést, nem csak a kérdező felelősségét firtatni. Jogilag az eladó felelőssége volt, hogy mindent elvigyen, és aláírásával igazolt a adátumot.

Mivel ez a dátum elmúlt, és az illető nem élt kifogással, jogilag már nincs is ott semmi, ami az övé.

Ha ennyire ajoghoz ragaszkodunk, akkor az eladónak kellett volna egy ügyvédi levelet küldenie, hogy ez meg az ottmaradt, na akkor lenne lepapírozva.

2016. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 SzMHZs ***** válasza:
0%

Én tavaly ősszel vettem egy házat, akkor megdumáltuk, hogy a tüzelésre való fa, amit az eladók elhunyt anyukája vásárolt, az övék marad, jönnek érte, amint tudnak. Aztán ebből lett tavasz, mikor karácsony előtt jeleztük, hogy jó lenne, ha elvinnék, mert mi nem tudjuk hova tenni a miénket. Jó, megoldjuk. Június elején hívott, hogy 1 hónap és jönnek érte. Még mindig itt van a fa.

Szóval húzódhat ez jó sokáig.

2016. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de aki birka, az így járt.

Én nem hagynám, az biztos.

Én már több, mint 5 éve vettem a házamat, itt hagyta a kutyát megkötve.

Úgy, hogy tudta, mi még hónapokig nem is költözünk be.

Felhívtam, azt mondta, hogy direkt hagyta itt, mert én mondtam, hogy szeretem az állatokat.

Ja, de ha máshol lakom, nem fogok naponta eljönni etetni, meg én nem kértem.

Elég határozott voltam, nem mentem bele, hogy "jaj, csak 1-2 hetet várj már!", hanem utasítottam, hogy azonnal vigye el.

Másnap elvitte.

Aki hagyja magát megvezetni, az ne csodálkozzon.

Ha muja vagy, akkor más foglalja a te tulajdonodat, emiatt te nem tudod használni, hát ha ez neked jó, akkor egészségedre.

Nyilvánvaló, hogy nincs szükségük arra a fára, különben már értementek volna. Volt mivel fűteniük, lehet nem is fával fűtenek, csak nem akarnak kidobni az ablakon 50 ezer ft-ot.

Basszus, lehet megsértődsz, de annyi muja ember van a világon, emiatt tud a másik oldal, az ügyeskedők is megélni.

Mindig van, akit át lehet verni, akiből hülyét lehet csinálni, emrt hagyja.

Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, de legalább saját magadért állj már ki, ha károd származik a doloogból, mert nem férsz, stb.

Mi évek óta szépítgetjük a kertet, ez az ember egész életében így megy, mert mindig van mit csinálni.

Ha másnak a több mázsa fája ott figyelne a kertemben, akkor ott nem tudnék addig semmit csinálni, füvesíteni, kerti bútort letenni, virágot ültetni, ruhaszárítót odaállítani, tzűzrakót csinálni, vagy egyszerűen csak a saját fámat tárolni.

Én biztos nem hagynám magam, ez nem normális, hogy ennyire bamba legyen valaki.

2016. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én betartottam a megállapodást, hogy üresen adom át a házat. Csak egy seprő és a kuka maradt. De előtte kőkemény munka volt két hétig a lomtalanítás, 80 év hulladéka. Ezt sokan igyekeznek megúszni, mert nem is pénzbe és fáradságba kerülhet.
2016. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 SzMHZs ***** válasza:
Én nem sértődök meg, utána másképp alakultak a dolgaink, nem volt útban végül, szóval nem érzem magam károsítva :) Ők meg építkeztek, így akkor valóban nem volt rá szükségük, tavaszra mondták, hogy kész lesz a házuk, azért vinnék akkor, mert akkor tudják hova rakni. Most meg már megmondom őszintén, tojok rá, mikor jönnek, mert jelenleg sincs útban, eszembe se jut legtöbbször, hogy ott van. Egyébként senki nem mondta, hogy nem állok ki magamért, de odamenni és a hajánál fogva elrángatni a fájáért nem tudom. A gyakori hívogatáson kívül az ügyvéd se tudott mit mondani, amit érdemes is ekkora dolog miatt elkezdeni.
2016. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Az elején baltáztad el!

Nem kellett volna birtokba venni!

Akkor mondhattad volna, hogy nem teljesült a szerződés.

2016. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!