Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecenben Ingatlan vételekor...

Debrecenben Ingatlan vételekor az irányárból mennyi a reális alku összeg egy ház, illetve egy lakás esetén?

Figyelt kérdés

Nem a szélsőségekre gondolok, amikor nagyon sürgős, vagy amikor épp nagyon ráér az eladás, hanem a közepére, ami nagy általánosságban elmondható, hogy (hasrapacsi:)) családi ház esetén pl. 10%, lakás esetén 5% vagy valami hasonló.


Köszi a segítségeteket.



2016. szept. 6. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az függ attól, hogy milyen (állapotú) a ház, mennyire van túlárazva esetleg, tehát reális-e az irányár, vagy irreális, utána kérdés, hogy sürgős-e neki, meg hogy mióta árulja.
2016. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, meg bizonyos típusok (főleg ház) egy adott környéken jellemző (volt korábban), hogy egy árban mentek. Tartsd nyitva a füled, meg a szemed mindig, ha mégy házat nézni, beszélgess az eladóval, ha teheted a szomszédból is bárkivel :-).
2016. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 JulesM111 ***** válasza:
Bármilyen fura, van olyan környék, ahol alku szinte semmi, sőt előfordul, hogy rálicitálnak az ingatlanra a vevők. +2-300k-t. Ha alkudni akarsz, pl. 8-10%-ot megegyezés után 3-4 óra múlva legyél ügyvédnél. Jó pecók, jó környéken hamar elkelnek.
2016. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ez így ahogy te gondolod, nem általánosítható.

Jártam már olyan ingatlanban, amit 40 millióért hirdettek és kb 30 millió volt a reális értéke, de olyanban is jártam, ami kb 55 milliót ért de már 40-ért is odaadták volna, csak sürgősen kellett a pénz.

Az első példámban akár 10 milliót alkudni sem lett volna arcátlanság, de a másodikban már kettőt is igen, hiszen jóval áron alul kínálták már eleve. [Sajnos földút volt a ház előtt, és én csak aszfaltozott úton összközműves házat kerestem.]


Szóval fel kellene tudni mérni, hogy mennyi a reális értéke az ingatlannak és ahhoz képest alkudni a reálishoz közeli értékre. Hogy ez 5 vagy 10 vagy 15%? Jó kérdés.

2016. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeteket. Igen, gondoltam, hogy nem könnyen általánosítható a kérdés. Én mondjuk nem ilyen 40-50 millás házat szeretnék hanem olyat, amit 17-18 körül hirdetnek. Tehát nem az a környék, ahol rá licitálnak. :)


Köszönöm a segítségeteket.

2016. szept. 12. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!