Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakás vételkor mire...

Panellakás vételkor mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Téglalakasunkat egy jobb környéken lévő /11.kerület Bp./ szeretnénk cserélni mivel kisbabánk lesz. Nehéz döntés(belvárosi nagypolgári házról van szó a Kálvin térnél) de anyagilag erre futja.

Mire figyeljünk lakásnézéskor? Mi az, amit nagyon szerettek panellakasotokban v amit nagyon nem? Mik a gyengéi és mit hiányoltok, mit csinálnátok másképp ha most vennétek meg.


2016. szept. 7. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve költöztem be. Regényt lehetne írni.

Egyébként panelprogram? Radiátorok? Távhő, egyedi mérő, szabályozható, szomszédok? Mi, hogyan alakítható, közös költség, tájolás, emelet, stb stb.

2016. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Penészedés. Olyat, ahol penészgyanú vetődik föl, ne vegyetek meg.


Bogarak. Ahol csótányirtót láttok kirakva, olyat ne vegyetek meg.


Szomszédok. Hát ez a legnagyobb lutri. Egy panellakás élhetősége legjobban a fölötte lévő lakón múlik. Próbáljatok ezügyben diszkréten érdeklődni. Postaládán névtáblát megnézni, utána facebook, ... na ez nehéz. De fölülről jön a legtöbb zaj.


Beázás-nyomok. Ha a fölső lakó lakása korszerűtlen, az nem jó... itt is lehet érdeklődni, hogy mikor újitották föl a felső lakást, stb.


Nézzétek meg a szeméttárolót, a ruhaszáritót, a pincerekeszt. Nagyon sok megállapitható belőle a szomszédokról, a lakóközösségről. Lakáson belül mindent föl tudsz ujitani az igényeid szerint, de lakáson kivül semmit nem tudsz tenni...


Érdeklődjetek a lakásszövetkezet pénzügyi helyzetéről. Kérjetek esetleg egy lakógyűlési jegyzőkönyvet. Mindenképpen kérjetek igazolást a megvásárolni kivánt lakás közösköltségi tartozásmentességéről!!! Ha van gondnoki iroda, oda be lehet csengetni és megkérdezni. Beszédesebb gondnok esetleg pletykál is rendesen...


Kisgyerekkel nem javaslom a sötétkonyhás panelt. Az erkély is meggondolandó, csakis védőháló kiépitése után költözzetek.


XI ker panelben lakom sok éve. Kérdezzetek nyugodtan. Mennyi pénzetek van, melyik részen akartok?

2016. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
45%

"Panellakás vételkor mire figyeljek?"


Leginkább arra, hogy ne vedd meg.

2016. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ami nagyon fontos az a közös költség összege és a fűtés módja. Én távfűtéseset biztos h nem vennék több okból sem, de a házközponti fűtésű sem a legjobb mert nagyon nagy lehet a közös költség akkor is ha nem laksz ott.

Szomszédok fontosak persze, de előre nehéz megállapítani h milyenek lesznek, esetleg a házmesterrel érdemes beszélni vétel előtt h milyen a lakóközösség stb.

A fekvése is fontos, milyen környezetben van, merre néznek az ablakok, vegyétek figyelembe h nagyon meleg van télen-nyáron általában bent.

Ami még fontos, hogy jobb az ami panelprogramon átesett, vagy legalábbis olyan a lakóközösség aminek nincs közös költség tartozása, és szándékoznak néha újítani az épületen.

Amit szerettem a panelban h kényelmes, 2 percre volt buszmegálló, stb., amit nem: a szomszédok járkálnak a folyosón az nagyon behallatszik, egyesek ütik a radiátor csövet, ez a hobbijuk kb..., plusz nagyon meleg van bent nyáron, kicsi fürdő.

2016. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg nézelődjetek árverésen. Google - árverés- találatok. Hátha találtok vmit, ami nem panel. Erre gondoltatok már esetleg?
2016. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, az árveréses verzióra nem gondoltunk de köszi a tippet mondom is a családban. Köszi mindenkinek az ötleteket :)
2016. szept. 15. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Szia.


Mi januárban költöztünk be a kis kuckónkba, ami kívülről szigetetletlen, de műanyag nyilászárós és egyedi fűtésű volt. Ha 8 fok volt kint akkor elment a melegvíz csak fűtés volt. Nem ajánlom, állandóan elromlik valami az egyedi fűtésűvel. (vagy csak mi fogtuk ki a legrosszabbat?) Most vissza álltunk távhőre és jó meleg van, a melegvíz is tűz forró végre.

Ha normális lakást szeretnél, akkor első emeletetet (meg úgy általába az alsó szinteket húzd ki a listából). A legzajosabb, leghidegebb. A legfelső szint is szerintem kihúzandó. BEázás, és nyáron nagyon nagy felhevülés esélyes.

Ha fázós vagy akkor minimum 6 emelet vagy magasabb, de a legfelsőtől egyel visszább.

Gáz szomszédokat bárhol ki lehet fogni (még kertesházban is!)

Azt kell, hogy mondjam azt szeretem a panelben, hogy csendes, száraz, meleg és olcsó a rezsije. Én nagyon fázós vagyok 20 fok alatt halálra tudnék fagyni, érzem hogy hideg a lábam. Direkt lakásvásárláskor csak és kizárólagosan lefektettem az alapokat: Én panelba magyek. Már csak azért is mert régen mikor átmentem egyik másik csajhoz mindig olyan jó meleg volt náluk és panelba laktak. Jó volt felkelni egy szál gatyába, nem kell dideregni hajnal 2 kor vagy reggel 8 kor vagy délután 4 kor teljesen mindegy mikor voltam ott, mindig állandó 23-25 fok volt. Más ennyitől már fulladozik én imádom.

Nincs kert! Ami még szerintem nagyon jó dolog. Mindig is kertesbe laktam és állandóan volt valami feladat. Ha végre azt hitted készen vagy, jövőhétre tuti akad megint valami tenni való. Pl jött egy vihar és az összes flakont zacskót befújta a kerítésen belülre. Kertesházban pl volt úgy hogy a 3-al alrébb lévő szomszéd, kihasznákta a kertes házak előnyét és püfögtette a dajdaj zenét. Nem minden nap de elég volt heti 1..2x..., a másik helyen mikor laktunk mindig ment a fűrészgép, raklap dobálás, szögelés, kerti munkák zaja. Ha éjjszakás voltál nappal tuti nem tudtál aludni. A kutya állandóan UGAT! Lelőnéd. Csapkodják a bejárati kaput, mert szorul amikor ki akarja nyitni hogy be tudjon állni a kocsival ezt napi 4x minimum eljátsza. Tüzet gyújt, de jó vizes gazt éget ami fél óráig csak füstöl.

Szóval én megúntam a kertes házas előnyöket. Ja és akkor ráadásul még a rezsi is magasabb (egy 33m2-es) kis kertes házat béreltünk ketten a párommal és csak akkor ment a fűtés (konvektor) ha otthon vultunk vagyis kb napi 10-órát de azt is ugyebár szakaszosan. Egyik sarkában meggyulladtál másik végében megfagytál, átlag 19° amíg megy éjszaka ha nem ment, reggelre 15 Fok. Reggel hugyozni nem volt kedvem felkelni. Még is a gázszámla így 24-28 ezerre jött ki. Most egy 59m2-esben lakunk ami nincs szigetelve távhős (eddig egyedis volt) 22 volt a legmagasabb, és állandó meleg van.

Panelban lakni kényelmes. Minden közel van, nem kell 20 percet gyalogolni a boltba. Lemgyek és Penny, CBA, spar, posta, fodrászat, pékség, fagyizó, gyroszos, csomó más üzlet itt van egy-két perc gyalog. Panelban ltalába jó internetszolgáltatások közül tudsz válogatni. Több is elérhető. Ez kertes részlegnél nem mindig mondható el...

Magasan lakunk úgyhogy jó a kilátás, nagyon szeretem.

2016. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!