Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tízemeletes panellakás tizedik...

Tízemeletes panellakás tizedik emelete mennyire zajos lift szempontjából?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 29. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Hát onnan már fentebb nem mennek tehát ez a legkevésbé zajos emelet.
2016. ápr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Csak a földszint a forgalmas, nem? :)
2016. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az első írja :)


Az első 1-2 emelet a legzajosabb, mivel mindenki a földszintre megy és onnét jön, tehát ez közvetlen felette hallatszik leginkább. A többi emelet átlagosan zajos, hiszen a lakók eloszlanak, így a lifthasználatuk is.

Tehát pl. a 3-4. emelet zajosabb, mint a 7-8, mert a 7-8-on csak az megy át, aki a 7-8-9-10.-en lakik, a 3-4.-en 2-3 emelettel többen.

Így a 10. a legcsendesebb emelet ilyen szempontból.

2016. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Laktam tízemeletes magasföldszintjén, valami iszonyatos és brutálisan élhetetlen sz@r volt, most tervezek egy jó állapotú olcsón megvehető tizedik emeleti lakásba menni, egy ismerősöm említette hogy a felvonó motor a hajtás a relék a csörlő fenn helyezkednek el és szerinte az engem zavarni fog, ezért kérdezem.
2016. ápr. 29. 16:42
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tizediket nem ajánlom, mert nyáron süti a tetőt a nap, és szauna lesz, de ha magasra szeretnél menni, 6-7-8-adik emelet is elég jó már, kevés a "forgalom".
2016. ápr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Egy klíma nem drága.
2016. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért mennék tizedikre mert semmiképp sem szeretnék a fejem fölé kopogó dübögve menő székhúzogató lakót, kizárt, meg ez épp olcsó is lenne ez. Nálam csak kizárólag zárószint jöhet szóba.
2016. ápr. 29. 18:35
 8/17 A kérdező kommentje:
Az meg igaz hogy nyáron nagyon meleg, főleg ha déli nyugati tájolású, de ez épp keleti lenne.
2016. ápr. 29. 18:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy a lakás hol helyezkedik el a lifthez képest. Én középső emeleten lakom és szembe vagyok a lifttel, hát hangos (ahogy indul, és ahogy csapódik az ajtó). Szóval, szerintem van egy szint, ami panelban nem átléphető. A tizediken is laktam, ott a lift nem volt hallható, de fentről sem jött zaj. Csak a mellettünk lakótól... szóval, valamennyi lutri minden esetben van...
2016. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 gomzoli ***** válasza:
100%

Apósomék a tizediken laknak, klíma nélkül tényleg nagyon meleg lenne. A lift zaja bizony behallatszik, pont az amit neked is mondtak: a relék csattogása, a villanymotorok ki-be kapcsolása és zúgása, de összességében kibírható.

Érdemes a bejárati ajtódat majd hangszigetelni, úgy már nem lesz gond.

2016. ápr. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!