Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házasok vagyunk, egy gyerek...

Házasok vagyunk, egy gyerek van, lakáshitelt veszünk fel 70m-es családi házra. Csok egy gyerekre 600eft. Ha később születik még egy gyerek mennyi támogatást tudunk még igénybe venni? Bevállalni előre nem szeretnénk még egy gyereket.

Figyelt kérdés
2016. szept. 12. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a 2 CSOK különbözete felvehető utólag. Tehàt 2 gyerekre jàró CSOK minusz a màr felvett 600ezer.

De a bankban elmondanak mindent pontosan, csak kérdezz.

2016. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lehet ugyanannyi,mert akkor megelőlegezett gyerekre nem vennének fel CSOK-ot az emberek.
2016. szept. 12. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt talàltam. Itt 400ezret ír.

Mi még 2015 decemberbe vettük akkor 500-at kaptunk 1 gyerekre. 2 gyerekre 800-at kaptunk volna.

Tehàt mi mindenképp jól jàrunk, ha utólag vesszük fel a 2.ra, ha lesz màsodik gyerek.


Egyébként ebbe az a logika, hogy akinek azonnal van szüksége a pénzre, az úgyis vàsárlàsnàl előlegezteti meg a 2 gyereket. De akinek elég a kisebb összeg, az nem vàllal előre kettőt és nincs probléma, ha megàllnak egy gyereknél.


És amennyire tudom az utólagos CSOK csak hitelbe forgatható.

2016. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. szept. 14. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!