Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kétéves gyerek mellett...

Egy kétéves gyerek mellett egyedülállóként be merjek vállalni egy lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Tanácsotokat szeretném kérni. De nem leteremtést, légyszi :) Ez nem azt jelenti, hogy azt kell írni, amit hallani szeretnék, csak légyszi olyan formában, ahogyan ti is hallani szeretnétek :)


Szóval az lenne a helyzet, hogy egyedül nevelem a fiamat, az apja nem igazán fizet gyerektartást, illetve ez nagyon bizonytalan, a bíróság sem tud vele mit ezdeni. Elvileg havi 30-at kéne perkálnia, de ezt jó, ha egy évben kétszer megteszi. Jelenleg anyukámmal lakunk egy panel lakás félszobájában. Nagyon nehezen viseljük a helyzetet a gyerekkel együtt, a cuccaink sem férnek el, a másik, hogy én szeretek sokáig tévét nézni, nem vagyok egy korán fekvő típus, anyámmal szoktunk tévézni éjfélig, közben beszélgetünk, de amikor beosonok a szobába, mindig felébred rá a gyerek, pedig nagyon halkan megyek. Szóval egyszerűen tarthatatlan a helyzet, meg amúgy is, ez nem normális dolog, még akkor is, ha anyukám nagyon kedves és jól érezzük magunkat így együtt. Szóval muszáj költöznünk, ti sem bírnátok szerintem ezt a helyzetet. Nappal is sokszor van, hogy arra ébred fel a gyerek , hogy valamit gyorsan meg kell keresnem a szobában. Persze amikor terhes lettem, még együtt voltunk az apával, szóval nem ez volt a terv,de szülés előtt szétmentünk.

Most megy bölcsibe a fiam, én pedig vissza az egyetemre. Amit kapok, azok a következők: 20 ezer szociális támogatás + 30 ezer diákhitel + 13 ezer családi + 20-30 ezer forint havonta a szüleimtől. Esetleg lakhatási támogatást (nem tudom, hogy meg lehet-e igényelni, ha hitelt fizetek). Szerintetek ezek mellett merjek-e olyan hitelt bevállalni, ahol viszonylag alacsony a törlesztőrészlet (kb. 35-40 ezer)? Azért gondoltam erre, mert az biztos, hogy el kell innen költöznünk, most, hogy a gyerek is már bölcsis, meg én is visszamegyek suliba (ha dolgoznék, akkor sem lenne több a jövedelmem), de végülis ha lakbért fizetnék, az is ennyi lenne (a lakbérben sincs benne a rezsi-költség), csak éppen ha a hitelt törlesztem, akkor az a lakás az enyém, előbb utóbb eljön az az idő, hogy már nem kell fizetnem, az albiból meg kitehetnek, akármikor, meg egy szöget nem verhetek a falba a főbérlő beleegyezése nélkül. Mit gondoltok erről?


LÉGYSZI ÍRJATOK MINÉL TÖBBEN!!!!!!!!


2008. ápr. 15. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ha jól számolom, akkor kb 110 ezer ft-ra számítasz havonta. Ez nagyon kevés ahhoz, hogy bevállalj egy lakáshitelt. Gondolj a rezsire is, ami fix minden hónapban. És mindíg van valami amire nem számítasz.

Tehát az én tanácsom, hogy bármennyire is kényelmetlen a mostani helyzeted, még legalább addig bírd ki, amíg elvégzed a sulit. A diákhitelt is vissza kell egyszer fizetni és elég furán csökken a tartozás.(Én már 3 éve fizetem és még eddig csak a kamatok csökkentek)

Esetleg még az lehetne megoldás, ha anyukáddal együtt vennétek egy 1+2 félszobás lakást, és akkor mindenkinek lenne egy kis kuckója.

2008. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos az a gond, hogy már anyukámnak is nagyon kényelmetlen a helyzet, és amikor a picur született, eg volt beszélve, hogy amikor bölcsis lesz, elköltözünk. Nekem a suli még legalább 3 év :( Anyukám nem nagyon költözne el, két éve fejezte be a felújítást. És persze tesóm se akarna máshová költözni... Szóval nagyon nem tudom, mi legyen. De azért köszi a választ :)
2008. ápr. 16. 07:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 90e havi bevételből fizetek lakáshitelt szintén egyedülálló szülőként. Nagyon nehéz!!! A hitel és a rezsi elviszi szinte az összes bevételemet, ha anyukám nem segítene, már éhenhaltunk volna a fiammal együtt. Abban igazad van, hogy az albérlet is ennyi lenne és legalább a sajátodat fizeted. Ha úgy érzed, hogy mindig van, akire számíthatsz,ha baj van (gondolok itt pl. anyukádra), akkor esetleg próbáld meg, de készülj fel rá, hogy iszonyú nehéz! Nekünk még az is segítség, hogy ruhát a gyereknek szinte nem veszek, mert sok kinőtt ruhát kapunk barátoktól.

De engem például nagyon zavar, hogy családanyaként még mindig az anyukám segítségére szorulok így 30 felett is. Csakhogy a segítség nélkül nem tudom, mi lenne.

Amit az előttem szóló írt, az jó megoldás lenne, ha anyukád is belemegy. Anyukáddal együtt lakást venni azzért is jó, mert sok olyan helyzet is adódhat, amikor rá kell bízni a fiadat, ebben az esetben ez egyszerűbb lenne.

Nekem muszáj volt lakást venni, nem volt más megoldás, de ha Te ezt anyukáddal együtt tudnád megtenni, sokkal könnyebb lenne!

Sok sikert és kitartást!

2008. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második válaszoló. Egyszerre írtunk, amikor a kommnetet írtad, így nem tudtam, hogy ez anyukádnak nem jó megoldás.

Akkor marad az én helyzetem Neked is. Készülj fel: nagyon nehéz lesz!

Az is kérdés, hogy ebben a helyzetben, milyen bank ad neked lakáshitelt. Merthogy nagyon sok feltételük van és még a pénz felvétele is rengeteg pénzbe kerül.

Írj e-mail-t, ha van még kérdésed, hátha tudok segíteni: kisgazdik@extra.hu

2008. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!! Azért örülök neki, hogy azt mondod, nem lehetetlen. A nehézségekre fel vagyok készülve, tudom, hogy nagyon nem lesz könnyű. Csak nem szeretném gyakorlatilag az ablakon kiszórni a pénzt albérletre. Úgy szeretném felvenni a hitelt, hogy nyárra visszamegyek a volt munkahelyemre (ahonnan gyed-re mentem), ott határozatlan idejű szerződésem van, így remélem adnak hitelt.
2008. ápr. 16. 09:25
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia! Biztos, hogy nagyon nehéz lesz, de valamilyen megoldás biztosan van!

Járj esetleg utána az önkormányzatnál, hogy kaphatsz - e valamilyen támogatást első lakás vásárlásához, vagy szocpolt stb... (nem vagyok ebben annyira járatos, de egy próbálkozást megérne!)

És egyetértek azzal, hogy az albérleti díj csak pénzkidobás! :-) Nem tudom, hol laktok, hova jársz egyetemre, és nappalis vagy levelezős vagy-e. Én a helyedben mindenképpen vidékben gondolkodnék (mégha pesti vagy is), mert ott alacsonyabbak az ingatlanárak. És ha teheted tanulj esetleg levelezőn, és keress mellette valami munkát, ha sikerül! Én ötödévesen már külön laktam, mi is hitelből vettünk egy lakást, és egy barátnőm ideköltözött, így meg tudtuk osztani a rezsi felét, a kaját stb... Ha pl. Te is egy 1 + 2 félszobásban (kb 50 nm2, és errefelé szinte ugyanolyan árban van, mint a kisebb) gondolkodnál, nem mondjuk egy garzonban, akkor ez nálad is kivitelezhető lenne, de persze csak egy olyan emberrel, akivel jól megértitek egymást, és nem olyan nehéz alkalmazkodni egyikőtöknek sem.

Nehéz lesz az elkövetkezendő néhány év, pláne amíg suliba jársz, és nem találsz megfelelő munkát, de azért szerintem semmi sem lehetetlen!

Drukkolok Neked!

2008. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Elvileg kapok szocpolt, ami az önerőre elég lesz. Van még kb. 200 ezer spórolt pénzem, abból szeretném megvenni a berendezést, mosógép, hűtő, ilyesmi (van már néhány bútorom). Pécsi vagyok, itt szeretnék lakást venni. Ha mázlim van, akkor hét milláért találok, az ölött nem adnak szocpolt (illetve félszocpolt), bár itt átlagosan 8 körül vannak a másfeles lakások. Talán még az lehet megoldás, ha kapok egy önkormányzati lakást, akkor megvárhatom a hitellel amíg befejezem a sulit. Csak úgy izgulok, nem akarok rossz döntést hozni...
2008. ápr. 16. 15:08
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Megint a második válaszoló vagyok.

Az önkormányzati lakás jó megoldás lehet, de nekem az a tapasztalatom (a környezetemből próbálták páran), hogy mázli kell hozzá, vagy ismeretség.

Fenntartom, hogy írj, ha segítség kell (esetleg a hitel felvételekor, ügyintézésben, vagy bankválasztásban)! Címem az előző hozzászólásomban.

Remélem, sikerül. Szorítok Neked!

2008. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ha lesz valami konkrét kérdésem, feltétlenül írok Neked!
2008. ápr. 16. 19:04
 10/16 anonim ***** válasza:

szio!

szerintem költözz!

áaz sem megoldás ha ottmaradsz. És legalább a saját házadat fizeted nem albérletet. éhen nemhaltok ez egyészen bisztos.Meg mi is 5 évre vettük fel a kocsira hitelt,bár tudom hogy ez kocsi csak azért irom mert már 2 év van belőle 26000ft-jával fizettük sokszor alig birtuk kinyögni de azért 2 év és egy majdnem2 milláa kocsi lesz a miénk, és nemlett volna hitel nélkül.Mi is most megyünk kertes házba a férjemmel de ugyan ezen nekünk nincs hitel HÁLAISTENNEK,a csak a férjem dolgozik neki nem 75000 ft a fizetése és nekünk is nehéz de meglehet élni bár mi a kertbe is termesztünk krumplit meg ilyeneket. De vágj bele.Megkérdezhetem hogy hány éves vagy? én 19.

2008. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!