Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház a külvárosban...

Családi ház a külvárosban vagy panel bent a városban?

Figyelt kérdés
Nem Budapest, hanem Nyíregyháza. Kb. ugyanannyiért lehet megvenni egy belvárosi panelt, mint pl. egy orosi családi házat. Én 30 éve falun élek, messze a megyeközponttól, de 100 négyzetméteres családi házban, nagy udvarral, kerttel, barátságos szomszédokkal. Költöznénk közelebb vagy be a városba. Van valakinek tapasztalata: meg lehet szokni a városi zajokat, szűk tereket, panel-életet(így, hogy lenne más választás is) vagy maradjunk egy családi háznál valamelyik egészen közeli községben vagy külterületen , még ha többet is kell utazni be a munkahelyre, gyerekeknek iskolába?

2016. szept. 12. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nyíregyházát nem ismerem. De laktam panelben majd 20 évig. Most viszont családi házban lakunk, igaz, nem a városközpontban és vidéken.

A panelban a lakók nem ismerik egymást, sokszor még a szomszédokat sem, és nem is köszönnek egymásnak. Viszont szinte minden áthallatszik a szomszédos lakásokból. Ha éppen pihenni akarsz, akkor valaki üvölteti a zenét, vagy éppen a gyerekkel ordítozik, akár éjszaka is. Mindig akad olyan lakó, aki mindig veszekszik valakivel. sb.

Ha van lehetőség, akkor ne oda költözz.

2016. szept. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Évtizedekig laktam panelban, oda is születtem. Soha, soha, soha nem szoktam meg, utáltam végig. Van, akinek a családi ház való, akkor is, ha sokkal drágább (mivel szigeteltettük, annyiért, amennyiért lakást kaptunk volna megyeszékhelyen, miközben ez egy kis nyaraló volt 2 kis falu között - ja, eladni nem tudnánk jó áron, de magunknak csináltuk), több meló van vele meg minden.

Hogy mennyit kell utazni s az gond-e, ezt nektek kell mérlegelni. Van, akinek 20-30 km utazás apróság, sok ember sokszorosát tölti utazással s egy részüknek nem gond, mert mondjuk szeretnek autózni, motorozni s nem sajnálják rá az időt (ami azért komoly hátrány lehet, de ha úgyis elmászkálna, mert hobbi..).

2016. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Húsz éve lakok panelban, én is a kertes házat választanám. Az mondjuk hülyeség, hogy nem ismerik egymást a panelban, ez emberfüggő.
2016. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tapasztalatból beszélek Oroson éltem kb 12-13 éves koromig. Utàltam a panelt mikor beköltöztünk.

Azóta 30 vagyok sajàt lakàssal, ami panel lett mert megszoktam.

Nyíregynek is van nyugis panel része, ahol alig jàrnak kocsik, friss a levegő, és nàlunk még a lakóközösséggel sincs gond. Persze a lakóközösség lutri. De kertesben is kifogható bajos szomszéd.

Vàrosban melyik részen gondolkodsz? Vannak amit kifejezetten nem ajànlanék. Pl Örökösföld, Vasútàllomàs környéke stb.

2016. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Családi házból, pláne faluról ne menjetek panelba. Akkor már inkább külterület.

Városban, családi házban nőttem fel, most kétszintes, tégla társasházban élek, ahol van kis belső udvar, fákkal, virágokkal, gyakorlatilag egyetlen közvetlen szomszédom van. Pontosan az iskola, a gyerekek miatt költöztem ide, minden fontos intézményhez eljutunk gyalog 20 percen belül, a srácok elsős koruktól egyedül jártak mindenhová (megyeszékhely, de nagyon jó a közbiztonság.) Ahogy a legkisebb is leérettségizik és elmegy egyetemre, eladom, és családi házat veszek, ha kell, kicsit kijjebb, 25 év alatt sem bírtam megszokni, hogy nincs saját kert, legfeljebb az erkélyre ülhetek ki.

2016. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban nőttem fel, most panelben élek. Ami néha zavar az az, hogy nem tudok csak úgy kisétálni levegőzni a kertbe, de ezen kívül semmi hátrány. Mondjuk én bent ülő típus vagyok.
2016. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem költöznék vissza a panelba ahol felnőttem, mióta felépült a házunk...
2016. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ház a külvárosban
2016. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon hasznos válaszokat adtatok, egy lépéssel közelebb kerültünk a döntéshez. :)
2016. szept. 17. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!