Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A volt férjem egy bank felé...

A volt férjem egy bank felé nagy adósságot halmozott fel, amibe engem is belekevert, ezért a lakásomat elajándékoztam az édesanyámnak, hogy a bank le ne foglalja, én a haszonélvező vagyok. Az édesanyám idős végrendelkezni szeretne?!

Figyelt kérdés
A kiskorú gyerekeimre hagyná az ingatlant. A gyerekeim közös szülői felügyelet mellett, hivatalosan a férjemnél vannak elhelyezve, de gyakorlatilag velem élnek. A kérdésem a következő lenne, ha a gyerekeim lesznek a tulajdonosok, én maradok a haszonélvező, a volt férjem valami módon el tudja tőlünk venni a lakást?

2016. okt. 5. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Ha a gyerekek öröklik a lakást, akkor a volt férjed -, mivel nála vannak elhelyezve a gyerekek -, beköltözhet oda velük együtt, a lakást használhatja, de el nem adhatja, kivéve, ha a gyámhatóság erre engedélyt ad a gyerekek megékhetése érdekében.
2016. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Ha már ilyen ingyenélésbe és cigánykodásba belekeveredtél(vagy esetleg bűnrészes voltál, csak mentenéd ami nem téged illet) , annyi sütnivalód lehetne, hogy egy megbízható barátod nevére írod a lakásodat.
2016. okt. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, ha a gyerekeid lesznek a lakás tulajdonosai akkor nem tud a férjed mit csinálni.
2016. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!