Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kirakhatnak a lakásból?

Kirakhatnak a lakásból?

Figyelt kérdés
Van közös költség hátralékom.Én vagyok a tulajdonos, de édesapám a haszon élvező.A számlámat, a Ferenczi és Társqa végrehajtó zárolja minden hónapban 3 beszedési megbízással.De mivel a sorrend számít, mármint, hogy amikor a vh uasítja a bankom, hogy tegye rá ezt a három inkasszót.Arról nem én tehetek, sem a bank, hogy így alakul, hogy ezt veszik előre ebben a hónapban, a másikat a következőben.Tegnap voltam lenn a közös képviselő irodában-kértem Vicus alapítványi segtséget és a határozatot vittem le- és ott egy nő ( szerintem ivott valamit, mert öszevissza beszélt, és látszott is rajta)azt mondta, hogy elárverezhetik a lakást, meg hogy mindenképp csináljak valamit.De mi , apámmal Budaörsön laktunk, és mama volt a haszonélvező.Így nem raktak ki bennünket , pedig akkor még több milliós banki LEJÁRT tartozások is voltak, és édesapám volt a tulajdonos.Akkor itt , most hogy van?Mert én ügyvédekkel (ismeröseim) jogi fórumokon, egy barátommal, aki nagyon jártas efféle dolgokban.Mind azt mondják, hogy ha haszonélvező jog van a házon, és pláne ott is lakik, akkor nem vehetik el, vagyis elvehetik, de lakást kell bíztosítani az illetönek, stb. Hosszú folyamat lenne. Meg az milyen már hogy a társasház szégyedn listáján, van olyan illető aki 2009 óta nem fizet semmit, és vagy egy millióval tartozik és őt nem piszkálja elvileg senki. Vagy egy négy gyerekes család ot is milliós a közös költség tartozás, és nem rakták ki őket.Meg amikor lakás ügyeket intéztük ügyvéddel, és nagyapámnak régi beosztottjával, direkt úgy lett intézve mkinden, hogy számításba vették, hogy vnnak még hitel tartozások. Plusz a mentes összegből, meg gyes-csp-ből fizettem rendszeresen a közös költséget. Lehetséges, hogy csak megakart ijeszteni?

2015. jún. 19. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
G..ciség nem fizetni a közös költséget. Azt helyetted is a többi lakónak kell megfizetnie. A helyükben elkapnálak egy sötét éjszakán téged is és az 1 millióval tartozót is, hogy lássátok meg, hogy mi a magyarok istene.
2015. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet befizetni azt az átkozott közös költséget? Utána meg nyavajogsz, ha rád szakad a tető.
2015. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a trágárságszűrő meg egy kalap szar, ki az a kretén, aki üzemelteti ezt a fost?
2015. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán kérheti a kk az árverezést, el is fogják árverezni a lakást, a bevételből megváltják a haszonélvezetet, kifizetik a tartozást, te meg nem látsz egy vasat se
2015. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó h ítélkeztek felettem, mikor semmit nem tudtok a részletekről.Hog miként kerültünk ilyen helyzetbe stb. És hiába enyém ez a lakás én akkor meg javában suilba jártam és bár dolgoztam alkalmilag csak.(sajnos érettségivel sokra mentem)azt a pénzt én mindig számlákra gyüjtöttem.Meg ha 3 hónapig levolt tiltva apám számlája a régi banki hitelek miatt és úgy h egy ft-ot nem tudott felvenni?! És ezeket sem ő akarta felvenni, hanem anyám..aki amikor tudta hogy süllyed a hajó lelépett és minket ott hagyott a szarban.A másik az, hogy vagy egy évig minden hónapban átvágta egy boltos.Hitelbe kért ezt-azt de a csávó plusz összegeket írt be az adós könyvébe-Én persze probáltam leállítani mindkettöjüket, de leoltottak, és én féltem a pasitól(volt hogy fenyegetőzőtt, amikor apám nem tudta kifizetni a tartozását a számla zárolása miatt), mert eléggé erőszakos ember..Amit én kerestem semmire nem volt elég.1 elmü számláért 3 napig dolgoztam egy boltban..És normális munkát, én kerestem, de ha nem hívtak be interjúra, munkaügyiben is regisztráltam magam hiába..Úgy, hohy könnyü úgy leszólni a másikat, hogy nem ismered a hátterét.K---vára nem poénból nem fizettem..Úgy, hogy köszönöm a leszólásokat.Remélem ti nem fogjátok ezt megtapasztalni, milyen érzés amikor ilyenek miatt kell aggódnotok.Kívánom, hogy mindig legyen munkátok és tudjátok fizetni minden hónapban a rezsit...és hogy ne kerüljetek ilyen helyzetbe mint én..hogy kretén apátok, anyátok van akik tönkre b--ták az egészet, és ennek ti isszátok meg a levét..Kívánok minden jót.
2015. jún. 19. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.

Ha nem tudod fizetni a közös költséged, sok tartozásod felhalmozódott, akkor add el a lakást, és menj egy kisebbe, ennyire egyszerű.


Egyébként ilyen pénzügyi kultúrával örökké csak pénzügyi nehézségeitek lesznek.

2015. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!