Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jelzáloggal terhelt ingatlan...

Jelzáloggal terhelt ingatlan vásárláskor hogyan járjunk el?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy házat a kis családunknak, de a házon jelzálog van. Az ingatlan egy elvált pár tulajdona 50-50%-ban, a férj jelzálogosította el.

Hogyan lehet eljárni biztonságosan egy ilyen ingatlan vásárlásánál? Nem lenne jobb esetleg tehermentes ingatlant keresni? Nagyon óvakodunk, viszont a ház majdhogynem tökéletes lenne számunkra. Mire kell figyelni, hogy minden rendben menjen?


+1 kérdés: nemrég született kisfiúnk, és ha már van ilyen lehetőség illetve házat vásárolnánk, élnénk az alap CSOK-al (600.000 Ft). Az általunk felvenni kívánt CSOK, illetve a jelzáloggal terhelt ház (apeh) összeférhet-e, illetve milyen buktatói annak?


Előre is köszönöm a választ, tanácsot!



2016. okt. 14. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A CSOK és a jelzálog természetesen nem zárják ki egymást.


Az ügyintézés hosszabb lesz, de nem lehetetlen. Én semmiképp sem mondanék le a házról, ha egyébként mindenben megfelelő.

Szerintem az eladásra kínált házaknak legalább 60-70%-a hiteles ingatlan, nem kell ettől félni.

Az adás-vételit ugyanúgy egy ügyvédnél kell megírni, mint ahogy egyébként is tennétek.

A mi esetünkben a szerződésbe bele volt foglalva, hogy a mi bankunk (mi is hitelt vettünk fel) nem nekünk fizet, hanem az eladó bankjának.

Szóval először el kell menni a tulajnak a bankba, sőt inkább együtt menjetek, ott elmondják, hogy pontosan milyen dokumentumok kellenek, milyen összeget meddig kell befizetni. Ti első körben ne fizessetek a tulajnak, hanem egyből a banknak. A bank ezután leveszi a jelzálogot a házról. Ha van még különbözeti összeg, csak azt adjátok oda a tulajnak. Ezeknek a határidejét majd úgyis tartalmazza a szerződés. Innentől pedig földhivatali bejegyzés, átírás, pont mint a hitel nélküli ingatlanoknál.

Ez persze elnagyolt volt, mert majd a pontos infókat úgyis a bank mondja.

2016. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én most vettem jelzálogos lakást. Irodán és ügyvéden keresztül.


Szerződésbe vettünk mindent, a lakás összegének a felét fizettük ki kb. Adómentesítették a lakást, arról kaptam papírt és a többit utána fizettem ki. Az Apeh vagy nav vagy akármi intézkedett 2 héten belül. Az adómentesítés hamar megtörtént.


A CSOK-ról nem tudok semmit.

2016. okt. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, sokat segítettetek!
2016. okt. 14. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!