Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem értik az ingatlanoso...

Miért nem értik az ingatlanosok, ha az ember ragaszkodik egy környékhez?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van! Ha van itt ingatlanos, akkor esetleg válaszolhat is. Adott környéken szeretnénk lakni. Több gondba futottunk bele az ingatlanosoknál...


az első fajta csak szimplán nem akarja érteni, és csak elvisz a fenébe, tök más városrészbe, hogy az is jó lesz ugye?? Persze nem szól előtte,h ogy nem oda megyünk. hanem találkozunk azon a környéken ahol nézelődünk, majd elvisz onnan, hogy és itt? Akkor újra, hogy de a sulija a gyerekeknek, de a nagymama... sorolhatnánk miért akarunk ott ahol... És rácsodálkozik, hogy jójó... Pedig evvel kezdtük... És rabolja az időnk a semmiért. Az eladó idejét is, hiszen tuti nem vagyunk vevők


A második Aki nem teszi ki az eladótáblát miután bevette az ingatlant. mert titok... Érdeklődni persze csak nála lehet, mert a tulaj, ott se lakik már rég mondjuk, vagy meghalt. Ad ő neked információt, nagy ködösen... de menj be, személyi, jogosítvány stb... fizess... utána elárulja, hogy hja, most nincs is esetleg azon a részen semmi eladó.


A harmadik a kamuzó. Mondasz keretet, területet, ő meg semmit. Pedig látod a kirakott hirdetéseit, de az ingatlanokba már nem tudsz bejutni. Ha elkapod a tulajt, akkor igen, aztán ha egyezkedtek, egyből ott az ingatlanos, hogy hohó, ez nála van...


A negyedik a net. Itt majd minden iroda totál máshova pozicionálja a térképen a házakat. Van ahol 10 km az eltérés!! és ez nem ritka.. pedig marhára nem mindegy...


Komolyan miért nem működik ez rendesen?? ha valaki vevő, miért nem létezik az, hogy felhajtanak neki egy lakást/házat?? Ha eladó, akkor miért nem hozzák össze a vevőkkel?? akik vannak, csak a fent említett dolgokon át se jutnak.


Miért hiszik azt az ingatlanosok, hogy az ő munkájuk abból áll, hogy feltöltögetnek vacak képeket a netre?? Haj, csoda ha az épületről is van fotó, vagy házról kívülről. Alaprajz 10 esetből 1 szer van, akkor is simán előfordulhat, hogy egy kétszintes épületnek csak vagy az alsó vagy a felső szintje. Nincsenek a szobákhoz négyzetméter leírások, a gyalog 10 percre valami, az többnyire kocsival 10 perc... sorolhatnám.


Miért van ez?? mit remélnek??? Csoda, hogy nem verik meg őket időnként ezekért az átverésekért.



2016. okt. 27. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanosok többsége hiéna.

Leszarja, hogy mit akarsz, megpróbál rád sózni bármit, csak hogy megkaparintsa a jutalékot.

2016. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1 es ez ok. De ha a kjutalákra hajt, akkor ha valamivel megkeresik nem az lenne a legegyszerűbb, hogy akkor odaviszi az embert?? vagy felírja a neveket számokat, az érdeklődőkből is csinál magának egy kupacot, és ha jön be ház, lakás, a végignézi, kik kerestek arra, és telefonál, hogy él még a vételi szándék, van ingatlan... Na így lenne hatékony, és sok jutalék... abból hogy lesz jutalék, hogy anyáznak az eladók is meg a vevők is, mert ha egy ingatlant bevett egy iroda, akkor sokszor nehezebb eladni, mint egy sima eladó táblával,
2016. okt. 27. 12:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sok minden effélét nem értek a világban, én is néha fogom a fejem, hogy hogyan tud működni valami teljesen illogikusan (rosszul, de hogy miért nem változtatnak, ha elvileg érdekük?).


A te eseteiddel pont nem találkoztam (leszámítva a rossz keresőt az ingatlanos weboldalaknál, jaj...), pedig iszonyat sokat kerestem házat. Mi felhívtuk az ingatlanost/tulajt egy adott ingatlan kapcsán, megnéztük és kész (már ha a drága tulaj nem adta el közben, de nem eresztett volna meg egy telefont, hogy fagyban ne motorozzunk már 60 km-t feleslegesen, akkor még nem volt autónk... de itt legalább érthető, hogy neki nem érdeke, hogy szóljon, mi le vagyunk magasról. de amikor valaki önmaga idejét is rabolja, mint a leírás első esetében...).


Én képes hirdetéseket néztem, az sem informatív, elég érdekesen lehet fotózni, muszáj megnézni, hogy kiderüljön, hogy lepukkant és apró-e, hiába van minden helyiségről kép... De azért az segít, persze.


Érdekes dolgok azok voltak, amik beleillenek a listába. Egyszer egy ingatlanos cég, ami csak ült, mint pók a hálóban, nem mutatott meg semmit, mindössze környéket akart megadni a képes hirdetésből kinézett házról. Mondjuk, de meg akarjuk nézni, azért jöttünk. Nézett nagyokat az ember, hogy de ő úgy gondolta, megnézzük a környéket, aztán ha az jó, akkor majd visszajövünk a konkrét címért... Hát persze, 20-30 km feleslegesen mi az nekünk. Nem értem a logikát, ezek így működnek s más vevők ilyen kétlépcsősek vagy mi van? :D Ilyen külterületi rész volt és végül képtelenek voltunk megtalálni a házat házszám vagy inkább helyrajzi szám alapján is, így az egész dolog ugrott (annyira nem volt vonzó a ház, hogy még tovább pedálozzunk). Szerintem ezt nem így kell csinálni.

2016. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Mit foglalkozol ingatlanosokkal?

Ott az internet, keress magadnak! Az ingatlanos is csak ugyanott keres, és ugyanott hirdet.


Én eladó vagyok, azaz valószínüleg voltam. (a héten kiderül)


Napi szinten hívogatták a hirdetésemet ingatlanosok, hogy működjünk együtt. De valójában nem tudtak semmi pluszt kínálni.

Volt aki azzal hívott fel, hogy van egy ügyfele aki ott keres ahol az én lakásom is van, és kössek vele szerződést erre az egy vevőre, és ő majd ráteszi az árra a saját hasznát.

Szerinted?

Elhajtottam.


Undorító nyerészkedő férgek mind. Semmi szükség rájuk, ahhoz képest pedig irtózatosan magas összegekért akarnak "dolgozni".

2016. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 es.. a net... az pláne no komment... keressek ott, ok.. mondokm környéken keresünk... a környékre írnak tulajdonosok házat, ami messze nem a környéken van...
2016. okt. 27. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell közvetítő, bár nekem jó tapasztalatom van velük abból az időből, amikor én akartam eladni egy lakást (3 éve). Végül a saját hirdetésemre jött a vevőm az ingatlan.com-ról.
2016. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ingatlanos, de mivel ingatlan irodában dolgozom, megpróbálok a kérdéseidre válaszolni.

Azért "nem akarja érteni" sok ingatlanos azt, hogy Te konkrét környékhez ragaszkodsz, mert az a tapasztalat, hogy ez az igény gyakran megváltozik, igen sokan egészen máshol vesznek végül lakást, mint ahol elkezdtek keresni. Azt javaslom, hogy nyomatékosítsd, Te vagy az a kivétel, aki csak a megjelölt területen kívánsz venni, sehol máshol, ezért ne is küldjön máshonnan ajánlatot.

Az, hogy sok ingatlanon nem hagyja ott az "eladó" táblát, vagy nem teszi ki, ennek több oka is van. Még kizárólagos szerződésnél sem szeretik az ingatlanosok, ha nem rajtuk keresztül történik a megtekintés, ha kimaradnak a tárgyalásokból, saját táblákat pedig nem tudnak annyit kihelyezni, amennyi ingatlant egyszerre hirdetnek (ez a nagyobb ingatlanos cégeknél több száz is lehet).

A kamuzásokhoz nem tudok hozzászólni, nálunk nem szokás.

2016. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági világválság idején rendkívül sok ember került az utcára. Rengetegen voltak, akik utolsó mentsvárként az ingatlanos szakmát választották, rendkívüli módon felhígítva ezzel a szakmát. És mivel jóval többen vannak még most is, mint amit elbírna a kereslet, mindenféle piszkos trükkökkel próbálnak fennmaradni.
2016. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hú, köszönöm a válaszokat.


7 es:A környékre keresés. suli, orvos, és nem utolsó sorban a munkám ide köt... Mivel a munkám fontos számomra, és nem dobnám fel, innentől fogva csak itt jó. ezt mondom mindenhol, hogy a munka miatt CSAK x környék jöhet szóba, különben váltanom kéne melót, de azt meg nem akarok szeretem ezt nagyon. Ennek ellenére visznek el a fenébe... komolyan ennél egyértelműbb nem tudok lenni, hogy nem fogom meggondolni magam, nem jó máshol. És nem nem tudok bejárni máshonnan melóba, hozzám jönnek. Ezt pedig szeretném megtartani, hogy ne nekem kelljen ezentúl se mászkálni, mert nem akarok több időt elvenni a családomtól mint ami minimálisan szükséges.

2016. okt. 28. 21:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Három éve eladtam és vettem is, más-más településen. Az első ingatlanossak kizárólagos volt, hozta a vevőket, nem az ő hibája, hogy hónapokig tartott. (Akkor volt a nagy dunai árvíz, bár a ház messze volt onnan). Helyi lakos, régi ismerős, képeket kitett a kirakatba, a netre is. De közben minden környékbeli települést bejártam, semmi (osztatlan közös, romhalmaz stb.). 30-40 házat néztem meg, mindhiába. Végül a neten kerestem, hol ingatlanossal, hol anélkül, ez bejött. (De ennek az eladónak nem kizárólagos volt a megbízása). Nem bántam meg, jó kis házat vettem.
2016. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!