Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felújításra váró családi ház...

Felújításra váró családi ház vagy új társasházi lakás?

Figyelt kérdés

Nagy a dillemánk. Jelenleg egy 60-70-es években épült kockaházban élünk, de fel kellene újítani- ennek nem tudjuk hol áll meg a vége.

Most épülő társasházi lakások kényelme és anyagi biztonsága csábító.

Két pici gyermekünk van. Ti mit csinálnátok?

Vannak tapasztalataitok (negatív, pozitív) családi házból társas házba költözéskor?



2016. nov. 7. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

A felújítást lehet ütemezni, nem feltétlenül kell egyszerre elvégezni, költeni, rumlizni minden részével.

Viszont: ott az udvar, a kert, a szabad tér, valamennyi apró jószág (tyúk = hús + tojás) tavasztól őszig hoz a konyhára valamennyit, és a kertben is legalább a primőr zöldségek, (saláta, retek, borsó, répa-gyökér) valamennyi megterem a kertben még akkor is, ha napközben dolgoztok. És még ehhez jön néhány gyümölcsfa, szőlő. A mai árak mellett, ez sem mindegy.És végül, a felnövő gyerekek hely igénye is adott!


Panelban adott egy bizonyos nagyságú terület, és annyi. Mindent a boltban veszel meg, hús-tojás-zöldség-gyümölcs. És még a szomszédok körben!!! a maguk zajával-zörejével, vitájukkal, hangoskodásukkal, egyebekkel.

Több mint 30 évig éltem kertes házban, és már közel annyit élek panelban. Még mindig visszavágyok a kertesbe, a panelt nem tudom megszokni.


A maga kényelme = ma már szerencsére a kertes házban is meg lehet teremteni minden közmű által nyújtott kényelmet, de ezek a gyufás-skatulya lakások, ahol még az erkélyre sem tudsz esetleg kiterigetni, mert felülről kapod az égi áldást. És egy idő után rájössz, ha mindent szóvá teszel, később már csakazértis csinálja... A kertes házban inkább vagy a magad ura, mint a panelban.

2016. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Egy évig bírtam ilyen új építésű társasházban, rosszabb a panelnál. Hiába csilivili, ugyanúgy papírvékonyak a falak, plusz tele gazdag egyetemista kölykökkel, akik heti 2-3 alkalommal reggelig üvöltve beszélgetnek a teraszon és/vagy zenét hallgatnak max. hangerőn. Természetesen ez azt jelenti, hogy a hét minden napján több lakásban is őrjöngenek, soha nincs nyugalmad. Mondjuk meg lehet ezt bosszulni azzal, hogy te meg reggel dübörögsz, hogy ők se tudjanak pihenni.., de egyszerűbb bele sem keveredni. Maradj a nyugalomban, szépen apránként újítgasd, ne bolondulj bele mások fordított életmódjába.
2016. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Két pici gyerekkel nem mennék társasházi lakásba. Itt kiengeded őket játszani, futni a kertbe, ott le kell vinni őket a játszótérre és vigyázni rájuk. Itt kilépsz az ajtón, a magad ura vagy, bár lehet ugatós kutyájú szomszéd,vagy olyan, aki mindig zörög, de az új társasházak falai nagyon vékonyak, nincs szigetelés belül. Soha nem lesz nyugalmatok. Vagy újítsátok fel a házat, vagy adjátok el és vegyetek másik családi házat. Ha értékes a telek, hiába rossz a ház, sok pénzt kaphattok érte.
2016. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban születtem, de gyerekkoromban el kellett költözni. Azóta több társasházban laktam, de mindig kertre vágytam. Végül 40 év után ki tudtam költözni egy családi házba. Hát megérte!

Soha ne adjátok fel a kertes házat, már a gyerekek miatt se! Velük szúrtok ki a legjobban.

2016. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

EGy új társasházi lakás sem hiszem hogy olcsóbb lenne mint felújítani egy családi házat.

Én mindenképp a kertes házat választanám, magam miatt is és a gyerekeknek is sokkal jobb.

2016. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Anya barátnője egyedül maradt egy rossz családi házban, ezt telekárban eladta és vett egy kisebbet, de jót, olyan kerttel, ahol nem kell sokat dolgozni, nem is nagy. Nem tudta elképzelni, hogy társasházis lakásba költözzön.
2016. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Új építésűbe semmiképp.

Akkor inkább panel, de a kertesházat nem adnám fel a helyedben egyikért sem

2016. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Én pár évet laktam tanulmányi okokból új építésű társasházi lakásba. Egyébként kertes házban élek. Nekem első kézből van tapasztalatom a kettő közti különbségről. Nos, elöljáróban annyit: a társasházi lakást felejtsd el. Egy az, hogy a beltér az nem valami nagy, és nem is bővíthető. Szemben egy családi házzal, ami azért alapból nagyobb, plusz akár bővíthető is (pl. tetőtér beépítésével) - bár ez utóbbi nem minden esetben igaz. De a legrosszabb a társasházban - és ezt nem tudod elkerülni a zaj. Én nem egyszer ébredtem reggel olyan zajokra, melyek a szomszédos lakásokból vagy a folyosóról jöttek. Ezt egyszerűen nem tudod kikerülni. Egy ideig el lehet persze viselni, de ha azt mondom, hogy tessék, viseld el 30 éven keresztül, akkor azért már inkább azt mondom, hogy nem. Tényleg iszonyat vékonyak a falak, úgyhogy ha például hétvégén délelőtt szeretsz kicsit tovább szundítani (mert miért is ne szundítanál sokáig egy hétnyi munka után?), akkor a társasházi lakásokban elég sok kellemetlenség fog érni. Őszintén szólva lakásban még soha nem aludtam soha olyan jókat, mint kertes házakban. Akinek fontos a csend és a nyugalom, az kertes házat választ.

De ott van még maga a kert. Társasházi lakásnál nincs ilyen, maximum egy erkély, de hát azért na... egy erkély nem kert. És őszintén szólva a kertnélküliséget elég nehéz lenne megszokni. Először is van egy terület a házad körül, ami csak a tiéd. Lakásban a tulajdonod a lakás határáig terjed pont. Lehet nem jó megfogalmazás, de én a lakásban mindig kissé bezárva éreztem magam. Azért nyáron, jó időben jó kiülni a kertbe. De a szalonnasütögetés se rossz program. Egy kertes házban kevésbé van bezártság érzeted. Ez nagyban növeli a konfortérzetet. Gyerekeknek is jó lehet, hiszen ott egy nagy mozgástér, ami tényleg csak a tied, és nem kell másokkal osztozni rajta.

Hidd el, hiába írod azt, hogy csábító a társasházak kényelme, de tapasztalatból mondom, hogy egy kertes ház kényelmével nem is veszik fel a versenyt.

És akkor olyan apróságokról nem is beszélve, hogy például kertesházban nyáron ki tudod kívülre teregetni a ruhákat. Ha a gyerekeknek akarsz egy kis felfújható medencét, akkor minden gond nélkül felállíthatod. Olyan eszközöket, mint például kerékpár, tárolhatod teljesen a házon kívül, pl egy lelakatolt kamrában. Nyáron kifekhetsz napozni. Teljesen szabadon dönthetsz afelől, hogy milyen fűtési rendszert alkalmazol (fafűtés, gázfűtés stb), egy társasházba nem pakolhatsz csak be úgy egy kandallót. Ez nagy mértékben csökkentheti a rezsidet! Ha esetleg vennél egy kutyát, akkor senki nem szól érte. Sőt, még akár csirkéket, disznót is vehetsz, vagy akár egy lovat, hiszen tudod hova tenni őket, csak a kertben kell az ólat/istállót kiépíteni. Egy lakásnál azért ez minimum problémás. Mindent összegezve egy kertes családi ház sokkal több lehetőséget kínál, sokkal kényelmesebb életre tudsz berendezkedni, és sokkal több választási opciót ad a hétköznapi dolgokban mint egy társasház lakása.

Nekem őszintén szólva elég volt az a pár év lakásban, amit ott töltöttem. Ha most költöznék, nem is választanék mást, csak is kertes házat. A lakást képtelen voltam megszokni és megszeretni is.

2016. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem olvastam érvet a társasházi lakással kapcsolatban. Azért vannak pozitív hozadékai, vagy rosszul gondolom?
2016. nov. 7. 19:27
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező ha szerinted vannak előnyei és nem akartok kertes házban lakni a ti döntésetek, akkor tegyetek úgy.

Max annyi az előnye hogy nem kell a kertet rendezni (de van aki szereti) illetve társasház általában jobban megközelíthető tömegközlekedéssel de természetesen ez sem mindig igaz.

Én ha választhatnék biztos hogy a kertesre szavaznék.

2016. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!