Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felújításra váró családi ház...

Felújításra váró családi ház vagy új társasházi lakás?

Figyelt kérdés

Nagy a dillemánk. Jelenleg egy 60-70-es években épült kockaházban élünk, de fel kellene újítani- ennek nem tudjuk hol áll meg a vége.

Most épülő társasházi lakások kényelme és anyagi biztonsága csábító.

Két pici gyermekünk van. Ti mit csinálnátok?

Vannak tapasztalataitok (negatív, pozitív) családi házból társas házba költözéskor?



2016. nov. 7. 10:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%
Vàrosi tàrsashàzból költöztünk ki egy 78ban épült kockahàzba.Életünk legjobb döntése volt)
2016. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd' 40 évig laktam társasban, de sohasem tudtam igazán az otthonomnak érezni. Amikor a gyerekeim elég nagyok voltak már, kertes házba költöztem, és amíg a karomat emelni tudom, nem is fogok társasba visszaköltözni. A feleségem is mindig városi lány volt, így aztán eleinte félt a kertes háztól, de már ő sem menne vissza társasba.
2016. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok!

Akkor sorolom a társasház előnyeit:

- nem neked kell a havat söpörni télen

- az ingatlan felújításakor nem neked kell szaladgálnod anyag és főleg mester után. DE:: a közös költségen belül minden hónapban tisztességes összeget leszel kénytelen az "ingatlan felújítási alap"-ba befizetni, akár tetszik, akár nem!!!


Bocsi, de más előnye nem jut eszembe!

2016. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

"az ingatlan felújításakor nem neked kell szaladgálnod anyag és főleg mester után"

Hát kinek? :)

A lakáson belül mindent neked kell intézni.

2016. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Felújítást választanám, laktunk egy új építésű társasban, elég tré volt a kivitelezés rendszeresen mentek a célbefizetések (nem kis pénzek) X.Y. terasszigetelésére, aki penészedik, meg az Y.Z. tetőbeázására és az X.Z. csőtörésére, valamint a meghibásodott lift elektronikára és garázsszellőzőre. Ha te újítasz legalább a sajátodra megy, és tudod milyen minőségben építed. Meg mégiscsak független vagy.
2016. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
társasházban lakni kényelmesebb és gazdaságosabb fenntartani. cserébe együtt kell élni másokkal, a kert adta előnyöket nem élvezhetik a lakók. én ezeket tenném mérlegre, hogy melyik a fontosabb. szerintem mindenkinek más nyom nagyobbat a latban. a környék sem elhanyagolható. ha pl. van hova kimenni mondjuk játszótérre, parkba a gyerekekkel, akkor nem biztos, hogy akkora lemondás a kert hiánya. ilyesmikre gondolok. tényleg ti tudjátok ezt felmérni igazából
2016. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es!

Ingatlanfelújításnál nem a lakás-tulaj szaladgál mester és egyebek után, hanem a közös képviselő, vagy az általa megbízott, hozzáértő személy.


Amiről te beszélsz, az az ingatlanon belül, 1-1 adott lakás belső felújítása, egészen más dolog!

2016. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!