Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » SOS! Csok-kal vennenk lakast,3...

SOS! Csok-kal vennenk lakast,3 gyerekkel de az egyik 1 hónapon belül 25 éves lesz a másik kettő kiskorú. Igénybe vehetem-e 3 gyermekre a támogatást?

Figyelt kérdés
A kérdés az, hogy ha van állandó munkahelye a nagykorú gyermeknek, akkor igénybe vehető-e rá nézve a Csok? Valamelyik banknál le kell nyilatkozni, hogy eltartott valahol nem, nem egyformák az igénylőlapok, de ugye van egy központi iránymutatás az igénylés, eltartottság tekintetében. Nem szeretnék hamis nyilatkozatot tenni, hogy eltartott, mert ha mégsem annak minősül a későbbi ellenőrzésnél bukik az egész és megy a lakás. A nagykorú is egyháztartásban van velünk és együtt is költözik.

2017. jan. 23. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hatályos Kormányrendelet nem tér ki rá, hogy a 25 év alatti gyermek tanul-e, vagy dolgozik, ezért ezt a bankoknak nem kell vizsgálni:


[link]

2017. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, hogy nem kell vizsgálnia de így szól a gyermek meghatározása az ide vonatkozó rendeletben:

Ki minősül gyermeknek?

a) a magzat vagy az ikermagzat a terhesség betöltött 12. hetét követően, valamint

b) az igénylő vérszerinti vagy örökbefogadott eltartott gyermeke,

- aki nem töltötte be a 25. életévét, vagy

- aki a 25. életévét betöltötte, de megváltozott munkaképességű személy és ez az állapota legalább egy éve tart, vagy egy év alatt előreláthatólag nem szűnik meg.

A hangsúly az eltartotton van esetemben ha vizsgálja a bank hanem.

2017. jan. 23. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez egy igazán jó kérdés, felhívtam pár bankos ismerősömet, akiket szintén megakasztott a kérdés, ezért egeztettek a jogászaikkal. Mindegyik azt állítja, hogy nem kell vizsgálniuk a 25 év alatti gyermek esetén, hogy tanuló-e, vagy dolgozik, viszont valóban a CSOK igénylőkön az ügyfélnek nyilatkoznia kell, hogy eltartott a gyermek.

Én a helyedben felhívnám az Államkincstárt és ha ott azt mondják, hogy nem vagytok jogosultak a CSOK-ra, ha a gyerek dolgozik, SOS megkérném a munkáltatót, hogy arra a pár napra szűnjön meg a munkaviszony, amíg a nyilatkozatot beadod...

2017. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, én is csak ezt a kiskaput gondoltam járható útnak.
2017. jan. 23. 16:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetre nagyon hasznos a kérdésed számomra is, én is utána fogok járni ennek, mivel hivatalosan is kapcsolódik a munkám a CSOK ügyintézéshez és senkit sem szeretnék félretájékoztatni.
2017. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!