Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlási terv-Budapest?...

Lakásvásárlási terv-Budapest? Lányom ősztől egyetemista lesz. Mely kerületek, részek ajánlottak, és melyek semmiképpen. Fontos a jó tömegközlekedés, a biztonságos környék. (Egyetemek: ELTE, Pázmány, NKE)

Figyelt kérdés

2017. márc. 16. 20:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

A 8. Mellett kizárnám a 9. kerületet is.

Igazából kb. az egész pesti "belváros" elég tré, amelyik része jobb, az megfizethetetlen. Valami romos házban vehetsz 1 milliós négyzetméteráron egy sötét lyukat.

Csepelre elég sok cigót telepítettek mostanában, az sem ajánlott.

2017. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
9-es: Senki nem mondta, hogy a belvárosban keresek. A Corvin-sétányt én is tudom, hogy egy jó rész (egyben a legdrágább), de azon kívül a 8. élhetetlen.
2017. márc. 18. 12:47
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a corvin sétányon lakom. 800 e/ nm ment el a szomsedom lakása 2 het alatt irányár felett ..

És ugye 8. Kerület.

Vidékiekben van ez a beidegződés hogy a 8 ba ne..

Az e körüli panelek jellemzően már 400e/ nm lehet kapni és ha már nem kell nagyon könnyű eladni. És simán ott vennék a helyetekben van pici akár 28 nm es. Ugye nem írtad hogy mennyi van ra csak hogy 20 m.nál jóvabb kevesebb.

Én egyébként szintén egyetmistaként egy ilyen kis panelben kezdtem itt közben épült a corvin sétanyos lakásom amit akkor 2008 300 e/ nm áron vettünk. Tehát jol felment az értéke.

2017. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én tudok a M3 metró KÖKI végállomásától 5 perc séta, 1 + 2 1/2 szoba biztonságos környék, Corvin negyed 15 perc tömegközlekedéssel, és árban a 20 alatt van jóval!
2017. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A VIII. kerület az abszolút belváros, csak nézz rá egy Bp-térképre!

2-3 házanként változik, hogy melyik ajénlott, emlyik nem.

Internetről válassz 1-2 tucatot, nézd meg, a TOP 5-öt másodszor és harmadszor is, minden napszakban. Szomszédokat, közös képviseletet megkérdezgetni.


Nincs kiemelten jó és rossz része a városnak, nagyjából egységes, világváros, EGYÜTT él benne MINDEN náció (néger, kínai, török, arab, francia, amerikai, vietnámi, japán, stb., mi tavaly egy ausztrál családnak adtuk el a lakásunkat, de volt az érdeklődők közt svájci, japán, belga, angol, walesi, németországi magyar, stb.) és MINDEN társadalmi réteg; MINDENBEN más, mint a vidék, MINDENRE fel kell készülni a város MINDEN pontján.

Azt csak az adott házban tudod meg, ha maffiafőnök a szomszédod, mertnem forognak közszájon ezek a dolgok, tekintve hogy EGYETLEN társasházban 100 (!!!) lakás van, az 100 család, kb. 400 fő, gyors lakóanyagcserével, amiből min. 20-30 KI VAN ADVA, min. 3-4 HOSTEL (napi kiadású turistáknak).

Tehát azokat sem tudod megismerni 10 év alatt sem, akikkel egy házban laksz.

Az üzletek, üzemek a társasházakban vannak, amik szintén zavarják a lakókat, fényszennyezés, zajszennyezés, stb.

Senki más nem tudja megmondani Neked, hogy pl. az Erzsébet krt. 19 az jó vagy nem, csak az, aki MOST odamegy megnézni (lehet, jövő héten egy kocsma nyílik a földszinten és megváltozik az élhetősége), és aki körbekérdez a házban.

2017. máj. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Az előttem szólónak tökéletesen igaza van, a legrosszabb környéken is találhatsz egy szuper társasházat kellemes lakókkal és fordítva is.
2018. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 2.Ker. Széll K. tér és környéke.Minden egyetem elérhető, ott a Metro, de zöldövezet is (Pl.Rózsadomb), bevásárlási lehetőségek (MAMMUT , Fény u. Piac, stb.

Persze húzósabb , mint a nyócker, vagy tizenakárhányker, de : 1/ Valamit valamiért,2/ Dolgozni sem ördögtőlvaló egy egyetemistának(külföldön ez abszolut természtes)3/ Összebútoroznak néhányan és máris kisebb a költség.

márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!