Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most mennyire veszik a lakások...

Most mennyire veszik a lakásokat, mennyit lehet alkudni?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás elött állunk, a limit kb. 7-9 millió forint. Egy 9,8 milliós lakásnál van esély ennyit alkudni, ha a leírásnál azt írta a tulaj, hogy az ár alkuképes?
2017. ápr. 1. 16:19
1 2
 11/14 anonim válasza:

Mi most adtuk el hétfőn a szegedi lakásunkat, úgy hogy reggel 8 után felraktuk pár helyre, délre már el is ment. A vásárlók egy 400.000es engedményt kaptak, amiatt, hogy KP-s és azonnal tudnak fizetni. Mindez Tarjánban egy 1+2 félszobás panelért.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a 9,8 millió reális ár tud lenni egy panellakásért (pláne ha nem romhalmaz), és rövid időn belül el is fog neki menni ezért az árért. Ezt lealkudni pedig max 9 millióra tudnátok (feltéve ha nem találtok valami nagy hibát a lakásban), de akkor már hűdenagyon jófej volt az eladó, és ti is ez az "azonnal fizetünk, kézpénzzel" módszerrel vásároltok.

2017. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ezeken a lakásokon mind van hiba, pl. a nagy része fel sincs újítva, a panelprogram nem minden esetben van kifizetve vagy ilyesmi. 1-2-t láttam, ami tényleg megérne ennyi pénzt, de szerintem tarjánban egy 1,5 szobás, lelakott panel nem ér majdnem 10 milliót, mikor kb. fél millióval többért láttam már ugyanott 3 szobásat és teljesen felújítottat. Az alkudozást ezért gondoltam, de persze a kereslet alakítja ezeket
2017. ápr. 2. 10:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Hiába nem ér meg szerinted ennyit, ha így is van, aki megveszi. Tudod kereslet-kínálat. Ha te nem veszed meg, majd eladják másnak. Tényleg nagy a kereslet, nem csak úgy szórakozásból vagy ijesztgetésből írtam ezt neked.


Szerintem sem érnek ennyit a panellakások, meg még sokak szerint nem, de most jelenleg ez van. Ha nem tetszik, akkor lehet várni még pár évet, hátha lejjebb megy megint valamikor az áruk...

Viszont én annyira sokat nem várnék a helyetekben. Mi tavaly nyáron kezdtünk el nézelődni, akkor még lehetett 7 millió környékén elég normális 1,5-2 szobás erkélyes lakásokat venni Szegeden, aztán egyre csak emelkedtek továbbra is az árak... Szeptemberben már 8 millió környékén voltak ugyanezek a lakások, decemberben 8,5-9 millió, most pedig már 9 millió alatt nagyon-nagyon szűkös a választék. Ha ez így megy tovább, még lehet, hogy ki is csúsztok belőle.

2017. ápr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tanácsot!
2017. ápr. 3. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!