Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a helyzetről? Fontos.

Figyelt kérdés

Édesapám halála után, ketten a nővéremmel örököltük a családi házat, ami 80 éve a miénk.

A férjemmel, és a 15 éves lányommal itt laktunk, mióta a lányom megszületett, mivel a szüleim felajánlották, hogy velük lakjunk.

Mikor megbetegedtek, mi gondoskodtunk róluk, mivel a nővéremék másik városban laknak, és meglehetősen jó anyagi körülmények között is. Az ő gyerekeik már felnőttek, saját lakásuk, életük van. Ő csak a féltestvérem, és csak 7 éves koráig élt ebben a házban, míg én egész életemben itt laktam.

De a halála után, a nővérem, ahelyett, hogy erkölcsileg jogosan felajánlotta volna a ház ráeső felét, követelte azt, semmilyen egyezkedés nélkül.

A jegyző mindenképpen azt tanácsolta, hogy bármilyen áron de írassuk a mi nevünkre a házat. Ezt sikerült elérnünk, egy hatalmas összeg felajánlásával, amely kifizetésére három évet kaptunk, amelyből kettő maradt, de a kifiztésére egyre kevesebb esély van, így már tervezzük a kiköltözést és a ház eladását, de valahogy még mindig nem tudtam elfogadni. Tudom, hogy nagyon megviselné az családomat, főleg a lányomat, aki nagyon makacs a legkisebb változásokkal szemben.

Úgy érzem kell lennie valamilyen más megoldásnak, ha már nem hallgat semmilyen meggyőzésre,hiszen akármelyik csalástaggal, közeli ismerőssel is beszéltünk, egységes volt az őszínte megdöbbenés, senki nem tartja ezt helyesnek.

Akárki, aki tud megoldást, vagy legalább enyhítést a problémára, kérem segítsen!



2017. ápr. 23. 19:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1. Ha jól értem, édesapád 1/1-es tulajdona volt a ház, és az ő gyereki vagytok mindketten?

Ti ketten 1/2 arányban vagytok az örökösök?

2. Kik az anyukáitok? Nekik nem volt soha tulajdonrészük a házban?

3. Nem volt végrendelet?

2017. ápr. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

01.38.

Úgy néz ki, hogy az apai nagyszülők házáról van szó.

Ahova az apa először hazavitte az első feleségét, aki az első gyerek 7 éves koráig élt a házban a férjével, aztán elköltözött a kérdező nővérével.

Aztán az édesapja megnősült másodszor a kérdező anyjával és a második feleségét is hazavitte. Ennek a második házasságnak lehet a gyümölcse a kérdező, ha jól értem, aki születésétől a nagyszülők, aztán azok halála után az édesapja házában az édesanyjával.

A kérdező aztán férjhez ment és hazavitte a férjét, hogy a szüleivel éljenek. Mert a szülei felajánlották, hogy lakjanak velük.

Aztán a kérdező szülei megbetegedtek, és a velük lakó édes lányuk családja gondoskodott a beteg szüleiről. Azért, mert a kérdező nővére egy másik városban van jól eleresztve.


Az apa halála után a gyerekei úgy néz ki fele-fele örökölnének. Ezek szerint az apjuk kizárólagos tulajdona lehetett a ház.


Hogy mikor és hogyan, milyen háttérrel lett a ház a kérdező(ék) nevére íratva, az rejtély egyelőre. Lehet, hogy volt végrendelet, ki tudja.

2017. ápr. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!