Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok miért nem...

Az ingatlanosok miért nem mondják meg hol található az ingatlan?

Figyelt kérdés
Vagyis, ha érdeklődik az ember, hogy hol található az ingatlan, nem mondják meg az utcát. Miért, ennek mi értelme van?Nem hinném, hogy így több lakást lehet eladni! Most, ha történetesen azt mondom, hogy szeretném megtekinteni a lakást, akkor mit mond, hová menjek? Tehát ez esetben mindenképpen meg kell mondania az utcát, ha pedig mond egy kamu helyet, ahol találkozunk, és akkor mondja meg hová megyünk, hol található a lakás, én pedig akkor azt mondom köszönöm szépen, de ez esetben nem érdekel, akkor tulajdonképpen mi értelme van, csak feleslegesen fáradtunk mindketten, és egymás drága idejét raboltuk. Ezt teljesen hülyeségnek és értelmetlennek tartom az ingatlanosok részéről. Ha valahol nem szeretnék lakást venni, mert mondjuk az az utca nekem nem megfelelő, lehet bármilyen gyönyörű a lakás, nincs az a pénz amiért rátudna beszélni, (de még ingyen sem kellene) hogy vegyem meg, de még csak arra sem, hogy megtekintsem. Akkor ennek mi értelme van? Vagy talán attól félnek, hogy a vevő elmegy és saját maga tekinti meg a házat, de ha házszámot nem mond, akkor nyilván ez sem történik meg. Vagyis ez sem magyarázat rá!
2016. aug. 5. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

most akkor mi a kérdés?

vagy csak összekeverted a panaszkodok.hu-t a gyakorikerdesek.hu-val?

2016. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Tudatosan nem mondják meg. Pont azért nem mert attól félnek hogy az illető aki a házát eladná s ha ti becsengettek hozzá az ingatlanos jelenléte nélkül és kettőtök közt megállapodtok hogy megveheted picivel olcsóbban tőle közvetlenül, így az ingatlanos kimarad a buliból a hirdető visszamondja az ingatanostól a háza értékesítését amihez minden joga megvan és magatok közt megegyezve bonyolítjátok le az üzletet, így az eladó is jól jár mert nem kell x összeget lecsípnie hogy kifizesse az ingatlanost, te is jól jársz mert olcsóbban megveheted az ingatlant tőle. A szomszédom is így vette a házát hogy a helyi ingatlanos még kezdő volt elárulta hol az ingatlan ők szépen sunyiba idejöttek beszéltek a tulajjal akitől közvetlen megvették, visszamondta az ingatlanost és mindketten jól jártak.
2016. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

első: igen panaszkodom, mert fel vagyok háborodva, engedtessék meg. A kérdés meg benne van a mondandómban, ha végig olvastad. Ellenben, ha érdemben nem tudsz válaszolni, akkor minek írsz!


második: de pont azt írtam, hogy ha házszámot nem mond csak az utcát, akkor nem tudja az illető melyik ingatlanról van pontosan szó. De még az utcát sem hajlandóak megmondani.

2016. aug. 5. 14:35
 4/13 A kérdező kommentje:
ja, és nem kevertem össze semmit, talán tiltja a szabályzat, hogy itt nem szabad panaszkodni? Vagy te is csak egy ingatlanos vagy, akit ez nagyon, de nagyon zavar?
2016. aug. 5. 14:43
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Van ingatlanos ismerősöm, előre letárgyalta az eladókkal, hová, mikor megyünk, vagy volt nála kulcs és úgy mutatta meg.

Mi az oka? Például a drága jó nem napon barnultak, akik megnézik a hirdetéséket és mennek betörni, ha üres a ház, viszik a fűtőtesteket, csöveket, bármit, ami mozdítható.

2016. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon féltik a jutalékokat, még érdeklődőt is képesek ezért bukni. Mi pl. megyeszékhely melletti faluban lakunk és ugyanitt akarunk másik ingatlant is venni. Felhívtuk a hirdetést, hogy megnéznénk. És akkor azt mondja az ingatlanos, hogy menjünk be az irodába, mert papírozni kell, mielőtt megnézzük. Mondom neki, hogy nézze én itt lakok és itt vagyok abban a 10 utcás faluban, ahol van az ingatlan, nem fogok beautózni a városba 15 kilométert, hogy kitöltsek egy papírt, aztán visszaautózzunk megnézni. Hát pedig ezt így kell. Hát mondom pedig ez baromság, jöjjön ide a papírokkal, ha fél megmondani a címet, akkor jöjjön hozzám. Hát azt úgy nem lehet. Megköszöntem a segítségét, aztán ismerős ismerősén keresztük találtunk mást, ami eladó és megvettük. Az ingatlanos hirdetése meg fél éve ott van még mindig.
2016. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:
93%

"De még az utcát sem hajlandóak megmondani."


Mert lehet, hogy fénykép alapján fel lehet ismerni az ingatlant és akkor bukta a jutalékot.

2016. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
AKkor sem mondják meg az utcát, ha nincs fent külső kép. Még arra is nagyon vigyáznak, hogy az ablakon át se lehetessen felismerni a helyet. Márpedig azért manapság elég fontos, hogy melyik utca, mikor mindenki úgy akar költözni, hogy ne cigányos területre. És teljesen normális elvárás, hogy mondja meg hol van, mert ha olyan helyen van, akkor ne rabolja az időmet a hülyeségével, mert biztos, hogy nem fogom megvenni.
2016. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen egyetértek!
2016. aug. 6. 12:44
 10/13 A kérdező kommentje:
De tulajdonképpen mindenféleképpen bukja a jutalékot, ha nem olyan helyen van, ahol az illető szeretne vásárolni egy ingatlant. Mert, ha megmondja azért, ha nem mondja meg, csak amikor már elhívott a randevúra, és akkor közlöm vele nem érdekel, nem nézem meg az ingatlant, akkor meg azért. Vagy lehet, hogy még a szemét is bekötik az illetőnek, nehogy megtudja hová viszi az ingatlant megnézni. Kész röhej! Vagy nem jól gondolom!
2016. aug. 6. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!