Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan létezik ez?

Hogyan létezik ez?

Figyelt kérdés
Adott egy ház ami nincs lakóépületté minősítve azonban élnek benne. Minden adott az élethez. Ezt szeretnénk megvásárolni ,de nem lehet atminositeni lakoepulette ergo nem hitelezhető. Két utcával mellette viszont lakóépület a masik ház. Két opció marad: A, vagy leakasztunk 10 milliót kpban ami kizárt még úgy is, hogy mindketten dolgozunk. Vagy B elfelejtük.Ugyanis CSOK és személyi kölcsön kilőve. Van ötletetek? Hogy lehetne lakoepulette nyilvánítoani? Azért nem lehet mert nincs vezeketes víz meg közvilágítás ill. aszfaltos út. Van kiskapu? Esetleg megoldás arra hogy tudnánk megvásárolni? Mindent meghallgatok csak legyen reális es ne legyen baromság. Mindenkinek előre is köszönöm. Aki ad valami használhatót meghívom egy italra.

2017. máj. 18. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"vezeketes víz meg közvilágítás ill. aszfaltos út." kutat fúratsz ami nem olcsó, világítás és út azt pedig a polgári hivatalban a jenőnél tudod intézni de valószínűleg nem fogják megcsinálni így elköszönsz a vásárlástól
2017. máj. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kérdés,hogy a B lehetőség.
2017. máj. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Megveszel 10millióért hitelre egy házat, ami sokkal többet ér, de sürgősen eladó... azt eladod és a kb-ból megveszed ezt :D
2017. máj. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

Vagy csinállsz egy okj szobafestő mázolót, hogy legyen róla fogalmad, kimész new yorkba, ott pároddal ebben melózva 2 év alatt összespóroljátok és kész...

Én a fogamhoz verve a garast 2 év alatt majd 6milliót spóroltam.

2017. máj. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mindegyikben van lehetőség. Köszönöm. Olyan megoldás akkor nincs amivel kb 3-4 hónapon belül eltudjuk intézni , azt hogy tudjuk hitelezni.?! Gratulálok Magyarországon ez a divat
2017. máj. 18. 07:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Általános esetben van a szabályozásban logika, hogy az emberek ne lakjanak "disznóólban". Sajnos vannak konkrét esetek, amikor ez nagyon rosszul jön ki. Kutat csináltatni (ivóvízhez) kis szerencsével 1M körül kijöhet (kút+vízkezelő). Szerintem a közvilágítás és az aszfaltos út (esetleg némi KP-val) elengedhető. Én is olyan (pár éves) ingatlanban lakom, ahol a közvilágítást hírből sem ismerik. Keress valakit, aki ismeri a helyi viszonyokat vannak önkormányzatok, ahol a szabályokat "bizonyos feltételek esetén" (Tudod Kampós Orrú Mátyás) nagyon lazán kezelik.

Ha hitelt tervezel felvenni, akkor előtte tájékozódj, a bankoknak viszonylag szabad kezük van a törlesztőrészletek meghatározásában. Jó pár éve a "devizahitelek" (és az azok későbbi kezelése) nagy csúnyán kimerítették a csalás tényállását (Egy Google keresés elegendő találatot ad). Csak akkor szabad hitelt felvenni, ha van fedezet egy esetleges szerződésmódosítás után (a hivatalos állásponttal szemben erre a banknak a mai napig van lehetősége) azonnal visszafizesd. A kamatok most irreálisan alacsonyak (a kamatrés meg Magyar O.-n irreálisan magas), volt már olyan gazdaságpolitika, amely magasan tartotta a kamatokat. Egy lakáshitel (néhány tíz év) futamideje alatt arra kell számítani, hogy ez bármikor visszatérhet.

Bocs megbokrosodott a billentyűzetet, de szerintem a válasz talán így teljes körű

2017. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy csak ezek miatt a kitételek miatt nem lakóépület? Megkérdezted?

Azért mondom ezt, mert nekünk a nyaralónknál, ami lakóház nagyságú, van aszfaltos út, vezetékes víz és közvilágítás is, mégsem lakóház, mert a terület amin áll önmagában nincs belterületté nyilvánítva.

Ellenben ahol állandóan lakom, ott néhány utcában nincs aszfaltos út, talán vezetékes víz sem, mégis lakóházak az ott levők.

Tippem nincs, mert laikus vagyok, de ebbe nem mernék így belevágni.

Ha nagyon szerelmesek vagytok a házba, akkor csak az önkormányzatnál kellene pontos felvilágosítást kérni az átminősítés lehetőségeiről.

2017. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyzet az , hogy a földhivatalba és az erre illetékes hivatalnál azt mondtak megoldhatatlan mert nincsenek meg a feltételek az atminositeshez. Viszont nem tudom elhinni hogy nincs kiskapu..
2017. máj. 18. 12:40
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos (vagy szerencsére?) visszajött az a világ, hogy egy X összegel megjelenve a döntéshozó előtt, elég gördülékennyé lehet tenni az ilyen dolgokat. Ők pontosan ismerik a kiskapukat, de ingyen a pap sem prédikál.
2017. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez történt! :) Köszönöm mindenkinek!
2017. máj. 20. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!