Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen az élet magyarként...

Milyen az élet magyarként külföldön?

Figyelt kérdés

Elsősorban Svájc, Ausztria, Németország, Nagy-Britannia, Kanada és az USA érdekelne, de bármi más is jöhet.


Programtervező informatikusként mennék ki (még nem végeztem el, de rajta vagyok).


Minden érdekelne az ottani élettel kapcsolatban: fizetés, árak (ingatlanok, autók, élelmiszerek, stb.), beilleszkedés, edzőtermi lehetőségek, tisztaság, közhangulat, oktatási rendszer, egészségügyi ellátás, modernség, álláslehetőségek, általános családmodell.


Bármi más tapasztalat vagy érdekesség is jöhet, mindenre kíváncsi vagyok! :D



2017. jún. 15. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

USA ba legálisan max úgy tudsz menni, ha kiírnak pályázatra melót a szakmáddal és te nyered meg azt a pályázatot... egyéb esetben sehogy nem kaphatsz munkavállalási vízumot... így erre meg több esélyed lenne asztalosként vagy szobafestőként, amik mára kihaló foglalkozások amerikában, a te szakmád meg egy bocsi de tömegszakma... nyilván jól azt is kevesen csinálják...


az, meg, hogy milyen az élet magyarként, az egyéni felfogás kérdése... van aki kint is csak szenved, háborog , és minden gondért a gyíkembereket meg a zsidrákokat okolja, meg van olyan mint én, aki profi barista, mérnökinformatikai diplomával és körbeutazza a bolygót...

2017. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsi de a programtervező informatikus nem tömegszakma :) Amúgy köszi a választ! :)
2017. jún. 15. 21:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Világszinten azért eléggé nagy divat kockának lenni és ha usa kiír munkavízumra pályázatra bármilyen kockamrlót, arra 1.000-rek pályáznak... ha kiír valami szakmunkát sokszor előfordul, hogy csak páran...

Ráadásul az USA értelmes ilyen szinten, itt àltalában a tudást kérik, nem a papírt.

2017. jún. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Egy Kicsit Mindenhol vlog esetleg segithet, keress rá.
2017. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
"Kockának lenni" ettől nagyobb sztereotípiát még nem hallottam. Ettől értelmiségibb szakma aligha létezik (max orvosi). Egy csomó proginfóst ismerek, aki távolról sem kocka... Tömegszakma meg azért nem lesz soha, mert egy ilyen egyetem elvégzéséhez nagyon észnél kell lenni. A felvettek nagyrésze ugyanis sosem kap diplomát...
2017. jún. 16. 09:28
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
És hány ezer autodidakta kínai meg japán van, aki kisujjból rázza ki azt a tudást amit te 10év munkatapasztalat után sem fogszvsajnos...
2017. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gőzöm sincs, de szerintem neked sincs. Másrészről azok nagyrésze marad a saját országában, mert ott meg lehet élni
2017. jún. 16. 17:40
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Kedves Kérdező, a reakcióidat olvasva arra a következtetésre jutottam, hogy te annyira pro vagy, hogy bárhova mész, te leszel a legnagyobb jampi, te már mindent tudsz az életről. A világviszonylatban mindenkit megelőző szintű szaktudásoddal csak a kiemelkedő német és angol nyelvismereted vetekedhet. Kívánnék én sok szerencsét az élethez, de aki ennyire ott van, annak nincs is szüksége szerencsére. :)
2017. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek vegyészmérnököt, ismerek pszichiátert akik feladták az èletüket, otthoni tökéletes megélhetésüket, csak azért, hogy New Yorkban, Los Angelesben, SanFransiscoban élhessen, ide nem csak azért jönnek az emberek, mert nem élnek meg otthon, hanem mert van egy hatalmas nívója a helynek.
2017. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek immár 6 éve, logisztikusként dolgozom, a férjem gépész.

A fizetések jók, jól meg lehet belőlük élni. Az étel kb. mint otthon, de az egészséges ételek talán még olcsóbbak is. Az ingatlan helyfüggő, mi 1300 euró hitelt fizetünk a 165m2-es házunkra, szóval nekünk az nem sok.

2017. jún. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!