Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felelőtlen dolog úgy közös...

Felelőtlen dolog úgy közös lakást venni, hogy nem vagyunk házasok?

Figyelt kérdés
Elég fiatalok vagyunk, de már 6 éve egy pár és fél éve együtt lakunk. Együtt lenne annyi pénzünk, hogy saját (közös) lakást vegyünk. Lehet később bármi probléma abból, hogy nem vagyunk házasok?
2017. jún. 17. 00:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
13%
10-es: de semmin nem változtat, nem kapnak házassághoz kapcsolódó jogokat.
2017. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
Akarom mondani adtak a sz.rnak egy pofont, ugyanúgy nem befolyásol vagyonilag semmit, és nem kevésbé bonyolult, mint simán összeiratkozni bruttó 7 perc alatt az anyakönyvvezető előtt. Ezért van a homoszexuálisoknak elsősorban, hogy látogathassák egymást a kórházban. De a másik gyerekét már ezzel örökbefogadni pl. nem lehet. Tehát egy semmire sem jó intézmény, csak valamit lehet lengetni a homoszexuálisoknak, hogy na, itt van a papírotok, amiért vergődtök.
2017. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%

Na bszdmeg 10-es, még át is vertél:


[link]


Kik köthetnek bejegyzett élettársi kapcsolatot?

- Bejegyzett élettársi kapcsolatot két nagykorú (18 év feletti), azonos nemű személy köthet.

2017. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
36%

Bejegyzett élettársi kapcsolatot MINDEN 18 évét betöltött személy köthet, nem csak a homoszexuálisok.


ÉN heteroszexuális vagyok, szerencsére a férjem is az és bejegyzett élettársi kapcsolatban élünk.

Hogy miért nem házasságban, annak hosszú története van, nem is ide tartozik.

2017. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
55%

14-es vagyok

Bocsánat, nem a férjem, hanem az élettársam, bár 20 év alatt mi így szoktuk meg egymás és a világ felé.

2017. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Hiába élsz, akkor sem lehet MÁR kötni. VOLT egy rövid időszak, amikor LEHETETT, most már különböző neműek között NINCS bejegyzett élettársi kapcsolat.


Nem tudom, hogy a magyar kormányablakon túl mit kéne még linkelnem, hogy felfogjátok. Azonos neműeknek van élettársi kapcsolat, ellenkező neműeknek házasság. Ennyi.

2017. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
40%
ma:08:32 Mostmár lenyugodhatnál igazán. Látod hogy más is él így. Maradj a melegjogoknál látom ott jobban képbe vagy.
2017. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
57%

#16

Abban valóban nem vagyok képben, hogy MOST lehet e vagy sem, de készséggel elhiszem neked, hogy esetleg most már nem lehet, a mi helyzetünkön ez nem változtat.

Ettől függetlenül az eredeti témához visszatérve, ha 50-50%-ban tulajdonol 2 ember (mindegy hogy házasok, testvérek, egyéb rokonok, vagy csak úgy megörökölte két idegen) az ingatlan szempontjából azonos jogokkal és kötelességekkel rendelkeznek, ha valaki keresztbe akar tenni a másiknak tökmindegy, a családi háttere, tud kellemetlenkedni, vagy az időt húzni, de nem a végtelenségig.

Egyetlen nehezítő tényező az ingatlanban lakó kiskorú gyerekek, a Kérdezőnek csak erre kell/ene figyelnie, akár házasok, akár csak együtt élnek.

2017. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
93%
#18 Nem kétlem, hogy ti így éltek, és nem is szándékozom ezen vitatkozni, a lényeg, hogy most már nincs ilyen. Én csak arra reagáltam, hogy az 54%-os ezt javasolja a kérdezőnek (mint ha nem lenne iszonyúan mindegy, hogym ilyen viszonyban vannak), utána meg engem hülyéz le, és te itt most jó szándékúan alátámasztottad ezt a főemlőst :(
2017. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
41%
#17 Linkeltem a majom fejednek, ráadásul 18-as is leírta, hogy nem a múlt héten kötötték, továbbá semmit sem befolyásol. Ergo a tanácsod hülyeség volt több szempontból is. Semmi baj, legalább tisztáztuk, nem haragszom, hogy hülyeségeket beszéltél :D
2017. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!