Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lakás ér többet és kb....

Melyik lakás ér többet és kb. hány százalékkal?

Figyelt kérdés

Tegyük teljesen egyformák a lakások. Az egyik egy forgalmas utcára néz (pl Budapesten Kis vagy Nagykörút, Rákóczi út) (itt ugyebár a kilátásnak van értéke) , a másik ugyanott, de belső udvarra néz (itt meg a csendnek van értéke).

És melyik ér többet, ami közvetlen a körúton van, vagy egy körútról nyíló belső utcában?


2017. júl. 29. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kilátással a Körútra? A zajra, a bűzre, a porra és arra, hogy képtelenség parkolni?

Nem vagyok értékbecslő, csak a saját szempontjaimat tudom leírni.

Nem kellene sem Budapesten, sem Karakószörcsökön főútvonali lakás, csak mellékutcai.

Hogy hova nyíljanak az ablakok ebben a mellékutcában?

Ha földszinti a lakás, akkor csak az udvarra, ha emeleti, akkor az utcára, mert nem szeretem, ha az előttem mászkálók (körfolyosó esetén) bebámuljanak.

Ha nincs körfolyosó, akkor felőlem odanéz ahova akar, csak tűzfal ne legyen előtte, vagy a szembelakásba ne kelljen bámulnom panorámaként.

2017. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
...és hogy meggyőzzelek, hogy mennyire így gondolom, budapesti, belvárosi, mellékutcai, emeletes, utcára néző lakást vettem, holott vehettem volna az árán körútit is.
2017. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És szerinted mennyivel érhet többet a mellékutcás?
2017. júl. 29. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, millió dologtól függ még ezen kívül is.

Kezdve a ház általános állapotától, a közös költség összegétől(ebben a felújítási alap mértékétől) a házban tervezett felújítások összegétől, a szomszédoktól, a környéktől, (mondjuk a földszinten egy kocsma, trafóház, vagy egy nonstop üzlet van)

A lakás állapotáról, nagyságáról, a házon belüli elhelyezkedéséről már ne is beszéljünk. Liftes, nem liftes, mennyire van közel a lift, mennyire hallatszik be az ajtajának a csapkodása, leválasztott lakás, vagy sem, ... tényleg nem tudom.

Ha nem otthont keresel, hanem befektetést, nézesd meg mindkettőt értékbecslővel.

Ha otthont keresel, akkor azt vedd meg, amelyik neked első pillanatra jobban tetszett!

2017. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját egyéni szubjektív véleményem:

Ha pusztán elméleti a felvetés, és minden egyéb paramétert ugyanannak veszünk, akkor szerintem a belső udvari lakás többet ér, kb. 5%-kal.

2017. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden ingatlan annyit ér, amennyiért el lehet adni.

Hibába ér mondjuk építészetileg 60milliót, ha C típusúak a leendő szomszédaid, vagy a házban ilyenek laknak, egy ruppót sem ér, mert nem tudod eladni.

2017. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

Ez nagy igazság!:(

2017. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

A szűken értelmezett belvárosban csak a nagyforgalmú utak olyan szélesek, hogy nem árnyékolják le örökre egymást a lakások. Ez érvényes a belső udvarokra is, túl szűkek, csak a legfelső szintek kapnak közvetlen napfényt.


Túl nagy kompromisszum az álandó félhomály a csendért.

Talán az a drágább lakás, amelyiknek

mindkét irányba néző (csendes vagy forgalmas = napos vagy árnyékos) szobája is van.

2017. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

#8


Ez nem feltétlenül igaz, talán egyedül csak a földszintes udvari lakásokra.

Mint előbb írtam, nekem belvárosi, mellékutcai, II. emeleti, utcai ablakos lakásom van, azaz 2 szoba utcai, egy pedig udvari.

Minden szoba napfényes, világos, holott szemben egy magasabb épület van mint a miénk. Nem győzzük húzogatni ebben a melegben a rolót, mert úgy vág be a nap, hogy ne legyen a lakásban kánikula.

2017. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

És hogy igazoljam amit mondok, ebben a percben így néz ki a homlokzatunk.

A másodikon, balról a négy ablak a miénk, ahol kettőn a roló le van húzva.

[link]

2017. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!