Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehetséges egy szocpollal...

Hogy lehetséges egy szocpollal terhelt ingatlan cseréje?

Figyelt kérdés
Van egy házam amin szocpol terhelés van(elvben van vevő is rá).Szeretnék vásárolni egy másik házat ami nagyobb értékű,tehát az eladási ár teljes összegét bele is forgatom az "újba" .A kérdésem az hogy hogy tudom a szocpolt töröltetni a sajátomról hogy eltudjam adni,ez fontos lenne mert remélhetőleg napokon belül vagy 1-2 héten belül eltudom adni a házam,de mivel terhelt így nem tudunk adásvételit írni.Az másik ház is folyamatban van de arról kb szeptemberben tudunk adásvételit írni.Gyakorlott ember válaszát kérem hogy mivel kezdjem s hova kell hogy menjek ez ügybe intézkedni.Válaszokat előre is köszönöm.
2017. aug. 12. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gyakorlott benne,az én esetemben szerettem volna venni egy szocpolos házat de az államkincstár nem engedte el az egy hónapot sem . A te esetedben lehet,hogy engedélyt kapsz mivel egy nagyobbat veszel. De ez csak tipp .
2017. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szocpol összegét letétbe kell helyezni és akkor lehet töröltetni, aztán amikor a másik ház meglesz akkor arra terheltetni
2017. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
uhh,az nem jó hír mert 2.4 milliót nem tudok letétbe helyezni,mert akkor nem lesz meg a pénz az újhoz....
2017. aug. 12. 21:03
 4/9 A kérdező kommentje:
jah és mire meglesz az új addigra letelik a szocpol 10éve,mert novemberben lesz 10éve hogy vettük a mostanit
2017. aug. 12. 21:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom ,én is így jártam ahogy írtam is . Még egy hónapot sem engedtek el az eladóknak.Marad a novemberi határidő ,de lehet kapsz ettől kedvezőbbet is.
2017. aug. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi így vásárolunk. Foglalóként fizetjük ki az eladók fennmaradt MÁK tartozását, így a vételár részeként írtuk be a szerződésbe.
2017. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy fel lehet függesztetni a szocpol megfizetést de annyi féle irományt tsláltam hogy ki nem igazodom már.Már bánom hogy bele vágtam a cserébe
2017. aug. 13. 09:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi most pont egy terhelt ingatlant veszünk meg, úgyhogy eléggé képben vagyunk vele. Összességében nem jellemző az elengedés, tehát én nem bizakodnék benne. Nálunk még 3 hónap lenne a 10. évig, de nem biztattak semmi jóval ilyen téren.

1. lehetőség: ahogy írták, letétbe kell helyezni az összeget, ezáltal törlik a jelzálogot és később átterhelhető a másikra (elég sok feltétele van, amikkel én nem vagyok tisztában és lehet, hogy az idő szűkössége miatt már bele sem menne az állam). A lényeg, hogy annyival kevesebb pénzed lesz, amit persze majd visszakapsz, ha a másikra terhelnek, de ezzel nem mész sokra, ha kell az a pénz.

2. lehetőség: bemész, kérvényezed a teher törlését és kifizeted a teljes összeget. Mi végül úgy szerződtünk, hogy mi utaljuk foglalóként, illetve előlegként az államkincstárnak ezt az összeget. A menet: Tájékozódás a pontos összegről, tulajdonos kitölt egy papírt, aláírja, mi utalunk, valamelyikünk beballag az államkincstárhoz és személyesen leadja a törlési kérelmet. Ennyi.

Számunkra ez kínálkozott legjobb lehetőségnek.

Ha a teljes vételárra szükséged van, akkor kénytelen vagy kivárni a 10 év lejártát, vagy lehet próbálkozni kérelemmel, hogy elengedjék.


Ha hajlandó vagy visszafizetni, akkor a legjobb megoldás az, amit mi kijártunk. Viszont az fontos ilyen esetben, hogy a vevőnek rendelkeznie kell annyi tőkével, hogy zsebből ki tudja ezt a tartozást csengetni, ugyanis egy bank sem folyósít hitelt a vevőnek addig, amíg jelzálog van az ingatlanon. Kifacsarható, hogy a kincstári "tartozás" is kifizethető legyen hitelből, de mivel a kincstár marha rövid határidőkkel dolgozik, ezért mi ezt esélytelennek láttuk.


Egyébként a Magyar Államkincstár helyileg illetékes szervéhez kell fordulni az ügyben.

2017. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez teljesen érthető válasz volt!
2017. aug. 17. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!