Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Székesfehérvár körzetében...

Székesfehérvár körzetében mely falvakat, kistelepüléseket ajánlanátok a családi életünk elkezdésére? bővebben lent.

Figyelt kérdés

Még csak fontolgatóban van, de párommal szeretnénk elköltözni Budapestről, és Fehérvár környéke fogott meg a legjobban.

Különben csupán két éve élünk itt, Erdélyből költöztünk.

Egy kisebb városra, vagy akár falura gondoltunk, mert mégiscsak nyugisabb és gondolom árban is elfogadhatóbb, mint direkt Fehérváron lakást venni (Budapestről nem is beszélve)


Ami a munkahelyet illeti, párom nem irodához kötött, én pedig multicégnél tervezem a jövőm, Fehérvár tartogat pár lehetőséget, de ha gond lenne még Pestre is lehet ingázni.


Itt a kérdésem inkább a saját véleményekre, tapasztalatokra vonatkozik: családi szemszögből mely helyeket javasolnátok?


Köszönöm szépen!


2017. aug. 29. 15:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
64%

10-es, a Velencei-tó környékéhez tartozik Fehérvár is, de nem drágább ott egy ház, mint Fehérváron, sőt!

Különben szerinted hogy lenne az, hogy sok fehérvári Dinnyésre, Agárdra, Gárdonyba költözött az elmúlt években?

2017. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

11-es

Hogy mit tekintünk a Velencei-tó környékének, az tág fogalom.

Tekinthetjük akkor Lovasberényt, vagy Vált is annak, de te konkrétan tóparti településeket írtál, arra reagáltam, hogy drágák.

Persze az is szubjektív dolog, hogy kinek mi a drága.

Én nem látok senki zsebébe, konkrétan a kérdésre válaszoltam, amiben le volt írva, hogy olcsóbb megoldást keres, mint Fehérvár.

Ne haragudj, de nincs kedvem ezen vitatkozni, majd ha odakerül a sor a kérdező eldönti az anyagi lehetőségei alapján, hogy neki mi a drága.

2017. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%

#11

Nekem új, hogy Agárd, Gárdony olcsó, vagy olcsóbb helyek lennének mint Székesfehérvár! A tó közvetlen környéki települések kiemelt üdülőhelyek, még egy üres telek is többe van, mint egy fehérvári panel.De én biztosan rosszul tudom, mert "csak" Gárdonyban lakom.:) A sok(?) fehérvári, akik meg ide költöztek, miből gondolod, hogy spórolásból tették? Lehet, hogy minőségibb életet, kertes házat kerestek és ezért ráfizettek.

2017. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első kérdező: némi támogatást kapunk a szülőktől. Természetesen nem egy villát szeretnénk megépíteni belőle, de kezdésnek elég. Egyáltalán nem vagyok még képben az árakkal, mi egy 25 millióval tudnánk indulni, esetleg kiegészíthetjük hitellel, bár én eléggé húzódozom tőle.



Bár jogsim van, tömegközlekedésre gondoltam, mivel nem vagyok tapasztalt sofőr, de úgy vélem Fehérváron végülis bele tudnék jönni.


A felsorolt településeket köszönöm, nemsokára kirándulunk egyet a párommal és körbenézzük őket :-)

2017. aug. 30. 16:04
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha építkezni akarsz azon a tájékon és még a telket is meg kell venni, akkor 25 millió nagyon kevés.

Ellenben ugyanezért a 25 millióért már nagyon jó házakat kaphattok - akár tóparti településen is, hitel nélkül is, még nagyon keresgélni sem kell.

Sok szerencsét!:)

2017. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :-)


Lehetséges nem fejtettem ki, vagy rosszul fejeztem ki magam, kész házat vennénk, max felújításokat vállalnánk be.

Persze, ez még odébb van, de álmodozni szabad :D

2017. aug. 30. 16:13
 17/36 anonim ***** válasza:
66%
11-es viszont onnan ingázni kell, Fehérváron meg helyben vagy! És az is nagyon fölvitte Fehérváron az árakat, hogy sokan akarnak keletről jönni a városba munka miatt. Csak éppen arra nem gondolnak az lakástulajdonosok és eladók, hogy a keletieknek nincs pénzük négyzetméterenkénti 400-450 ezer forintos házakra.
2017. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
64%
11-es, Fehérváron nincs kertes ház? Öreghegy, Maroshegy, Feketehegy, Szárazrét végig kertvárosi övezet...
2017. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Bocs, a 13-asnak címeztem ezeket.
2017. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
67%

Én vagyok az emlegetett 13-as!:)

Minden vita helyett itt egy fórum, ahol Székesfehérvárt jellemzik, akik ott laknak.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2017. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!