Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek melyik lakás érné...

Szerintetek melyik lakás érné meg jobban? Melyik lenne a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Adott két lakás, melyeket nagyjából egy áron hirdetnek (100.000Ft a különbség).

Az "A" lakás 41nm emeleti és a lakás feletti tetőtér a későbbiekben beépíthető (persze nem olcsó, de a lehetőség adott), elosztása megfelelő, nagy szoba, külön konyha. Elhelyezkedése csendes, DE Bp. külterülete és kocsival 35 perc bejutni a munkahelyemre (csúcsforgalomban hétköznap 45-50 perc is lehet 3 műszakban dolgozom hétvégén is, tehát nem mindennapos sz*p*st jelent), BKK-val egy óra körül (hiába áll meg a busz a ház előtt), Üzletek, bevásárló központ autóval 5 perc.

A "B" lakás közelebb van a munkahelyemhez, innen 15-20 perc kocsival 35 BKK-val, bevásárlóközpont 10 perc autóval, 47NM-es viszont földszinten van, bővítésre nincs opció, DE ami a leginkább elbizonytalanít, hogy a ház előtt megy el az M0-ás + főút és még a vonat is, tehát nem lehet éppen csendes...

Autóbeálló mindkettőhöz jár...


Szerintetek? Megéri a csend, a tetőtér és az, hogy emeleten van + "ingázási időt(tudom hogy ezt nekem kell "tudni", de azért kíváncsi vagyok mások véleményére is)?



2017. szept. 4. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi most pont az M0-tól 1 km-re költözünk, főút mellé. Ami durva, hogy mivel a társasház hátsó részén van, ezért maga a lakás abszolút nem zajos. Az utak közelsége viszont gyors kapcsolatot jelent a munkahelyeinkkel és a belvárossal is.

Én a leírásból nem érzek akkora különbséget a két lakás között.

Függne a döntésem attól, hogy mennyibe kerülne beépíteni a tetőteret (lehet, hogy olyan kialakítású, hogy drágább, mintha nagyobba költöznél).

Bp. környékén sosem költöznék földszintre. Tartok tőle, nem tudnék nyitott ablak mellett aludni, de ez én vagyok.

Emellett megjegyzem, hogyha a közlekedés mindkét ingatlantól vállalható, akkor dönts a megérzéseid alapján. Melyikben érzed jobban magad?

2017. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én a csendesebbet választanám. A Tétényi úton lakok és a párommal már a falat kaparjuk a forgalom zajától ráadásul a kórház is közel tehát a mentők is itt szirénáznak orrba-szájba. Nekem megérné a hosszabb utazás hogy aztán otthon nyugodtan tudjak pihenni. Mi értelme a gyors hazaútnak ha itt megőrülök a zajtól?
2017. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért a kedves #1 válaszoló eléggé leegyszerűsítette a dolgokat. :-) Ők is M0 mellett (1km-nyire), illetve főút megy előttük (de ők a társasház hátsó részében laknak).

Azért ez nem ugyanaz, mint ha közvetlenül a házad/lakásod előtt van a főút (+még vonat is!).

Véleményem szerint nagyon is megéri a csend, a bővítési lehetőség, később ez sokat fog érni számodra (és nem az anyagiakra gondolok).

Amennyiben tényleg 3 műszakban dolgozol, akkor a délutános és esti műszak ingázása nem lesz vészes, szerintem az "A" lakást kellene választanod.

2017. szept. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem vennék az MO-as mellett lakást. ÉS biztos, hogy nemcsak ez a két eladó lakás van Bp-en, tehát találhatsz esetleg a munkahelyedhez közelebbit is.
2017. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én 1-es válaszolóként csak arra akartam rámutatni, hogy attól, hogy közlekedési csomópontban van gyakorlatilag, még nem feltétlenül elviselhetetlenül hangos.


Azzal még kiegészíteném a válaszomat, hogy szerintem ilyen szinten nem érdemes a munkahely távolságával foglalkozni (20 perc, vagy 45 perc), mert kitudja meddig fogsz ugyanott dolgozni? Érdemes eldönteni az elején, hogy mennyit vagy hajlandó utazni. Mondjuk max 1 óra. Ha ezen belül vagy, akkor már jó. Persze fontos tényező, de szerintem ilyen különbségnél ez viszonylag elenyésző, nem ez alapján döntenék.

2017. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! ;)

Döntöttem, tegnap megköttetett az üzlet, az "A" lakás lett a befutó végül. :)

2017. szept. 8. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok, jó döntés! :-)
2017. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!