Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Régebbi ház vagy új lakás?...

Régebbi ház vagy új lakás? Melyik a jobb döntés?

Figyelt kérdés
Szülőknél lakunk kicsi gyerekkel,2 éves.Hitellet tudnánk venni új lakást.Házat építeni már nem tudnánk.Használt házat meg fel kellene újítani,de lenne udvar.Mindig is szerettem volna új házat,ami olyan,ahogy szeretném,de erre nem lesz pénzem.új lakás is szép,kevés fentartási költség,de nincs udvar a gyereknek.Mit tennétek?
2017. júl. 15. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Én felújítandó házat veszek, kellemes, nagy udvarral. Építünk a házhoz egy kicsit, beépítjük a tetőteret és kész álmaim otthona.


Szerintem sok macera és idegeskedés, de ahhoz fogsz ragaszkodni, amit te tervezel és te alakítasz ki.


A gyerek is szeretni fogja, ha alakítgathatja a szobáját. Az új persze kényelmesebb, de egy stabil alapú felújítandó sem rossz.


Nekem egyedül azzal kell majd kiegyeznem, hogy nem lesz megemelve az alap.

2017. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Új lakás.
2017. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Csakis új, de kertes. A régit felújítod mindig plusz költségek merülnek fel és akkor sem lesz rendben ! Tehát nem sokkal kerül többe az új , kerttel!
2017. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért egy új ház 40millió körül kezdődik,annyim nincs
2017. júl. 15. 16:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt kell eldöntenetek, hogy mi a FONTOSABB. Az, hogy az ingatlan új legyen, vagy a kert, alakíthatóság, terület, stb. Az élet más területein is működik az alábbi módszer. Fogjatok egy papírt és írjátok össze az összes előnyt/hátrányt a házzal és a lakással kapcsolatban. A végén össze kell számolni a +pontokat, és a - pontokat.Egy kis összeadás, kivonás, és meg lesz a nyertes.

(Én a házat választanám. Felújítás után olyan lesz, mint ha új lenne+kert. Az új lakás is amortizálódik egy pár év alatt, de cserébe nem fog kert nőni mellé.)

2017. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Én azzal nem értek egyet hogy felújítaszvegycrégebbi kertesházat és attól az még nem lesz jó. Mindíg javítani kell. Már miért kellene megcsinálod normálisan és kész nem kell hozzányulni.
2017. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Az 5 sel értek egyet.7-8 millkáért már jó helyen lehet venni nagyon jó állapotú házat.Ha csak a falak maradnak,és minden újra van cserélve,még a tető fedése is,ez legyen másik 5-6 millka .Ehhez még állami támogatást is kapsz már.

Aztán olyan házad van,mintha új lenne,valójában az is,a falazaton kívűl.

Mi is pont ilyenbe vágtunk bele.

Új ház épitéséhez telket is kell venni,vagy egy lebontásra itélt romos épületet.Ennek az eltakaritása sem 2 forint

Ezt az összeget inkább a felújitandó házra kell forditani .

Az uj házak pár év használat után,semmivel sem különböznek a felújitottaktól.Sőt elkezdenek jelentkezni a repedések

is.Ezeket aztán nem is lehet kívédeni,mert ez minden új háznál bekövetkezik .

2017. júl. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez sokmindentől függ. Mekkora lakás, ill. mennyi idős és mekkora ház, hol, mennyire lenne gond a bejárás stb.
2017. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Én 6millióért vettem vegyes falazatú kádárkocka házat, bőven van rajta mit felújítani, dehát nem kell mindent egyszerre... majd az évek alatt szépen lassan...

Ajánlom facebook vidéken újrakezdők csoportot, jó motivációnak, sokan kimondottan lerobbant kecókból varázsoltak maguknak kimondottan otthonos házat... szinte semmiből...

2017. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!