Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Óbuda vagy Újbuda?

Óbuda vagy Újbuda?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok,egy év albérlet után úgy döntöttünk amyáékkal,hogy nagyon nem éri meg,így vesznek nekem egy lakást.

Légyszi ne gsertek azzal,hogy elkényeztetett apuci kislámya, nagyon sokat dolgoznak a szüleim,megdolgoznak érte,hogy ilyen színvonalon élhessünk.

Mindenképpen Budán szeretnénk a lakást,1,5 szobásat. Valami nyugodt környéken,ahol azért jó a tömegközlekedés.

Jelenleg Újbudán élek, de Óbuda is nagyon szimpi.

Szerintetek melyik a legjobb csendet,nyugodt környezetet,felszereltséget figyelembe véve? Ahogy viszonylag kevesebb a hajléktalanok, zaklatók száma?

20N



2017. szept. 16. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Ha jelenleg Újbudán élsz, akkor azt ismerned kell, jobban mint bármelyikünknek.

Óbudának is vannak jobb és rosszabb részei.

Ha ott nézelődsz, elbeszélgethetsz a környékbeliekkel, boltosokkal, rendőrrel. Legalábbis én így tennék.

2017. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
hol tanulsz? Újbudának elég jó a tömegközlekedése, Óbudának nem minden részen. Mennyi pénzetek van? Panelt akartok venni? az a helyzet, hogy ezt a kérdést csak te tudod eldönteni.
2017. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Óbudát csak akkor választanám, ha oda jársz egyetemre. Minden más esetben Újbuda a nyerő szerintem. Befektetésnek is jobbnak tűnik, a metró sokat számít, Óbuda messze van "mindentől".
2017. szept. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Óbudán nagyon sok a hajléktalan a Raktár utca környékén, Békásmegyer környékén. Nálunk is voltak lakásnézőbe olyanok, akik emiatt döntöttek másik lakás mellett.

Újbudán is akadnak azért, de szerintem kevesebb.

Közlekedésileg, ami Óbudát illeti a 17/19/41 vonalán könnyen eljuthatsz D-Budára, bát hozzáteszem, nem érnek fel egy metróval... A H5 hév megbízhatóbb, bár az általában nagyon tömött. Az 1-es villamoson mindig vannak "alakok", de legalább az M3-ig elvisz, (sőt az Infoparkig is!!!). A 9-busz se rossz, csak nem valami gyors, de elvisz a Deákig, Nyugatiig, Kálvinig, ha nem szeretsz metrózni.

Újbudán ott a 4,6,17,1,M4 járatok mentén jó lakini, illetve a 212 városi busz sűrűn jár, és elsőajtós, szóval csövik sincsennek rajta.

A gazdagréti/kelenföldi lkp. szerintem jobb választás az óbudainál, vagy a békásinál, de sajnos büdös csövikkel ott is találjozhatsz. Legalább ott sok elsőajtós közlekedik (150,153,154,stb.), ezek elvisznek a központig is akár, a 8E, 139 sűrű, de dugóveszélyes, jó kapcsolat a Széll K. térrel, belvárossal.


Azt igazán leírhattad volna, hol tanulsz!

2017. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én óbudai vagyok, és szerintem nem valami jó a közlekedés manapság. Ott a forgalmi dugóba kerülő, gyakran kimaradó fonódóvillamos, de ezek csak annak jók, akik a Bécsi út/Vörösvári út mellett, illetve a 160/260 vonalán laknak. A többség kigyalogol az 1-esig, 34/106-ig, és 3-asmetróznak, vagy 9/109/134/118/111 Szentlélekig és hév + 4,6. Szóval átterelődünk Pestre, mert úgy gyorsabb...

A lakótelepen belül mindenhova sétálni kell, nem is keveset, nincsennek "átszelő" járatok, a szélén jó lakni, de az meg zajosabb.

2017. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ELTE Lágymányosi kapmuszán tanulok
2017. szept. 17. 11:12
 7/17 A kérdező kommentje:
*kampuszán
2017. szept. 17. 11:12
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor nem kérdés, hogy Újbuda kb. minden szempontból jobb választás. Az ár az egyetlen ami ellene szólhat...
2017. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelműen Újbuda!
2017. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Óbudára jártam egyetemre, Újbudára pedig dolgozni járok.

Mindkettőt "ismertem" régebbről is.


Én mindkettőt szeretem.

Óbudán (nem Békásmegyeren, hanem Óbudán) nem laknék, nekem nem tetszik a tömegközlekedése. A Hév a szélén megy és nem megy be a belvárosba, a fonódó se a legfrekventáltabb helyen megy (Óbudán) és nem megy be a belvárosba, az 1-es villamos csak harántirányú.


Meg olyan mindentől távoli egész Óbuda....


Újbuda lényegesen könnyebben megközelíthető, metrókapcsolat, villamosok be a belvárosba, de ugyanaz a fonódó villamos Óbuda felé ott is megvan.

Szerintem nyugodtabb is, jobb környék, gondozott, jó a légkör.


Én Újbudán laknék, főleg Kelenföldön.

2017. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!