Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan teremtsek magamnak...

Hogyan teremtsek magamnak otthont? Hogy álljak neki a dolognak? (minden lent)

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz, de kérlek olvassátok el.


Sziasztok. 17 éves fiú vagyok. Gyakran írok az oldalra kérdéseket, hisz sok minden érdekel engem.

2011 óta gyermekotthonban éltem, mostanáig. Most a 79 éves nagymamámnál lakom, akivel mindig is jó volt a kapcsolatom. Mindent megadott nekem, ő legfontosabb személy az életemben. Az apám kamionsofőr, tojik a fejemre. Az anyám egy alkoholista, aki vert engem, a testvéremet, a nagymamámat és mindenkit elmart maga mellől.

Gimnáziumba járok, bár a tanulás nem az erősségem. Vagyis inkább nem vagyok szorgalmas, főleg, ha valamit muszájból kell csinálnom.

Jelenleg is dolgozom, itt, ahol lakom, Vácon. Egy kávéházban vagyok felszolgáló. Nagyon tetszik nekem ez az egész vendéglátósdi, júniusban kezdtem el. Egész nyáron egy étteremben dolgoztam. Most pedig itt vagyok a kávézóban.

Van egy 3 hónapos magyar vizslám, akit azért vettem meg, hogy mire március 10-én betöltöm a tizennyolcadik életévemet, addigra okos, ügyes kutyuska legyen és végigkísérjen engem a felnőtté válás útján, barátként és támaszként. Az elmúlt 3 hónapban 60 ezer forintot hagytam az állatorvosnál, mondhatjuk úgy is, hogy a nyári alkalmi munkámmal megszerzett pénzem 60%-át. Hat oltás, chip, féreghajtás stb. És még hátra van októberben egy 25 ezer forintos műtétje, az ivartalanítás. Nem lényeg.


Mivel hat évet éltem gyermekotthonban, kapok az államtól egy pofátlanul kis összeget, kb. 1 millió 800 ezer forintot. A nagymamám, akinél lakom, idősek otthonába megy. Már várólistán van. Áruljuk Váci lakásunkat, 30 millió forintért. Megbeszéltük, hogy a nevemre írat 4-5 millió forintot, hogy házat tudjak venni belőle, meg az államtól kapott '2 millióból. (nincs annyi de sebaj.). És természetesen veszek fel némi hitelt is, hogy egy normális lakást tudjak vásárolni magamnak.


A lakást szeretném berendezni, felújítani, és lakhatóvá varázsolni. Ha ez megvan, elmennék külföldre kicsit, ugyanígy vendéglátózni.


Igazából a kérdéseim, amikre a válaszokat várnám, a következőek:


-Panel lakás vagy kertes ház? (beszámítva a kutyát is, hogy hol volna jó neki is. Szoba vizsla)

-Pest megyében, de hol? Munka, emberek meg minden szempontból (cigányok nem kellenek)

-Mennyi összeget szánjak a leendő otthonomra, ha a keret pl. 10 millió forint. (maradjon némi pénz felújításra meg bútorokra is) --> nehéz, de nem lehetetlen...



Talán egyelőre ennyi. Ha lesznek további kérdéseim, akkor leírom kommentben. Köszi nektek előre is.



2017. szept. 19. 12:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ki lehet vinni a kutyát külföldre, megfelelő orvosi papirokkal, "útlevéllel".


Egyébként meg akinek csak 6 millája van, az nem ócsárolja a nagyija 60 éves butorait, hanem berendezi belőle azt a 60-70 éves rossz designju lakást, amit ennyi pénzért venni tud... indulásnak éppen jó lesz. Kedvesem, neked semmi, de semmi élettapasztalatod és realitásérzéked nincsen. Ennyi pénzből egy nem frekventált faluban, egy öreg házat tudsz venni, amire még nagyon sokat kell majd költeni...

mire a te igényeidnek megfelelő design összejön.

2017. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az a pofátlanul kis összeg nekem éppen elég lenne...

Nehogy már az állam legyen a hibás, mert a szüleid lecartak.

Mégis mennyit kellene kapnod?

Mamád is milliókkal támogat. Te meg a bútorait fik.ázod?

Nagy pofáraesés lesz itt ebből, meglásd.

2017. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

10-essel értek egyet kb.

Ha tetszik a szakma, az nagyon jó. Az érettségi mindenképp kell, írod, hogy gimibe jársz, ill. ha tetszik a vendéglátó, tanuld ki a szakmát, (van okj is), az jó, ha olyan munkád van, amit szeretsz. A nyelvtudás, az nagyon fontos, arra hasalj rá. Pont azért lenne a lényeg mindez, mert igazából csak magadra számíthatsz. Lehet boldogulni az életben diploma nélkül, de érettségi, szakma, és a nyelvek mindenképpen fontosak. (Természetesen lehet továbbtanulni :) ). Ezek után én is a külföldet mondanám. A befektetésekkel nagyon vigyázz, nem nagyon tudok javasolni, nagyon meg kell nézni, és nagyon sok buktatóval járnak a különböző befektetések, a lakáskasszával is igazuk van. Az a helyzet, hogy az ingatlan nagyon jó dolog arra, hogy a pénzedet megőrizze: ha olyan az az ingatlan, hogy tényleg érték. De csak akkor. Tehát pl. egy zártkert teljesen jó ugródeszka, hogy lakjál valahol míg nem lesz egy jó kéród, de befektetésre nem alkalmas.

A kutyát lehet vinni külföldre, csak nem mindig könnyű olyan helyet találni, ahol ez azonnal sikerül. Külföldön, pl. Ausztriában a vendéglátósok tudtommal látástól látásig dolgoznak, és gyakran ad a munkaadó szállást is, itt a gond a kutyával. De mindent meg lehet oldani.

A hitelhez több hónap munkaviszony (3) szükséges és nem lehetsz próbaidő alatt (és bejelentett munkahely szerintem határozatlan idejű szerződéssel és 18 évesen tényleg fiatalnak tűnsz hozzá).

2017. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hupszika, ne provokálj a kérdéseddel.
2017. szept. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Beszéltem hitel ügyintézővel, 16 évesen már lehet hitelt igényelni és kapni is. És akkor ugye kell a 3 hónapos munkaviszony, stb.


Nem provokálok senkit a kérdésemmel, ha nem tetszik, itt lenne az ideje szívrákot kapnod.


A másik kérdésem az lenne, hogy mindenki nyugodjon le. A tököm tele van, hogy az évek múlásával ez az oldal, a gyakorikérdések.hu megváltozott. Miattatok, tudatlan parasztok miatt. Beképzeltek vagytok és semmi máshoz nem értetek, csak a pampogáshoz. Az ember nem tehet fel egy kérdést úgy, hogy ne legyen olyan válaszoló, aki ne kezdene el ugatni. Miért van az, hogy mindenki lenézi a másikat amiatt, amire választ akar kapni. Én leírtam a történetemet, szerettem volna választ kapni, de ezen a retkes oldalon már nem lehet ezt se. Itt kommentben mindenki pattog a másiknak. Vajon ha egymás elé állnátok, ott mernétek jártatni a szátokat? Vagy ha inkább elém állnátok oda. Gyanítom. hogy a kaki vigyázzba állna bennetek. Komolyan, mit képzeltek már magatokról?

Szívem joga, hogy ki akarom e dobni a nagyanyám ezer éves jogait. Nehogy már beleszóljatok ebbe is. Feltettem kérdéseket. Láttatok olyat, amiben azt kérdezem, hogy mit kezdjek ezer éves, dohos, csúnya, ősrégi bútorokkal? Nem! Akkor kustika.


A normális válaszokat köszönöm szépen. Rátok nem haragszom.


Komolyan felháborító az, amit egyes emberek megengednek online maguknak. Álomvilágban éltek. Tökéletesnek tartjátok magatokat. Elképzelem, hogy ültök a 20 éves számítógépetek előtt, örültök, ha a google-t megtudjátok nyitni, annyira analfabéták vagytok. Bezzeg a programozás nem menne. Vagy olyan szerencsétlenek vagytok, hogy a kis nyomott telefonotokat pötyögtetitek. Jézusom. És ti meritek magatokat megmutatni. Hogy mertetek bejönni a 21. századba. Semmi helyetek nincs. Menjetek lekvárt főzni, vagy kapálni. Ahhoz ész sem kell. De ha kellene hozzá, akkor bajban lennétek.

Remélem, mindenki vette az adást. Lehet kezdeni a pattogást. ;)

2017. szept. 20. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!