Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én érzem ennyire drágának...

Csak én érzem ennyire drágának a lakásokat vagy tényleg azok?

Figyelt kérdés
Már 2 éve keresek lakást, egy 50 négyzetméteres felújítandó kétszobás lakásra tudnék adni 23 milliót készpénzben, lehetőleg Újlipótvárosban, és nem tudok venni... Kinek van harminc misije egy utcai nézetű, liftes, emeleti lakásra?

2017. szept. 22. 20:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, te az egyik legdrágább pesti környéken keresel lakást. Ilyen árak vannak és kész. Néhány év alatt az én lakásom értéke is másfélszeresére ment.

Ha nem tetszik, keress máshol lakást. Igazi szarrágó lehetsz. Mindent olcsón, okosba...

2017. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Van Pesten kettő lakásom, amibe lakom, egy pedig ki van adva. Nem szeretnék megválni tőlük annak ismeretében, hogy nevetséges áron vásároltam az egyiket egy árverésen és szép hasznot termel nekem. De ami nem ér annyit, az nem ér annyit. De el tudom képzelni, amint a 10. emeletről próbáltok engem meggyőzni az igazatokról
2017. szept. 22. 23:01
 13/28 anonim ***** válasza:
35%

Az árakat a kereslet-kínálat alakítja nagyrészt, minden annyit ér, amennyit fizetnek érte.

Mi egy éve vettünk vidéken egy házat annyiért, amennyiért Bp-n talán még egy lepukkant panel lyukat sem kapni a legrosszabb környéken. És ez nem valami lepukkant viskó egy tanyavilágvan. 120 nm-es kertes ház, felújított, padlófűtéses. A falu szép, rendezett, minden van, ami kell, és 10 percre van egy nagyváros. Én sem értem, miért akarnak annyian fővárosi lukakban nyomorogni és órákat tömegközlekedni, amikor sokkal jobb helyeken kaphatnának klasszisokkal jobb lakásokat vagy házakat, de ez van.

2017. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%
Talán azért "akarnak" az emberek a városokban nyomorogni ugyanannyi pénzért, mert a havi fizetésükből nem futná 50-100 ezer forintos autókázásokra a falujukból a munkahelyükre.
2017. szept. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó hülyeségeket ne beszélj már... 50-100 ezer ft-os utazgatás? Talán nem 4.0 Audi-t kell venni és akkor nem lesz 15 liter a fogyasztás, meg egy vagyon a fenntartása... Amúgy meg mintha az albérlet nem vinné a pénzt feleslegesen, vagy a lakáshitel, amit fizetsz huszon-harminc évekig, és van egy lyuk amiben lakhatsz. Tényleg jó örökség a gyerekeknek.


Másik, 23 millióért inkább veszek egy családi házat..

2017. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
11%

Én nem a városokról beszéltem, hanem konkrétan Budapestről. Sokan érthetetlenül ragaszkodnak hozzá, akkor is, ha nem köti oda őket a munkájuk, mert mondjuk más városokban is ugyanazt csinálhatják.

Ráadásul falvakból sem kell mindenhol olyan sokat autózni a városig, mint írtam tőlünk pl 10 percre van egy nagyváros, akár biciklivel is be lehetne járni.

2017. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
41%

Amiket nézel irányárak. Én ugyan nem a belvárosban keresgélek, hanem agglomerációban, 3 éve figyelem a hirdetéseket, ami tavaly nyáron 8 milláért sem kellett senkinek, most 15.9re van hirdetve, de már 10ért boldogok lennének szerintem, ha elvinnék. Anno tulaj hirdette, most meggyőzte egy ingatlanos, hogy sokkal többet ér a háza. Hát nem. Hiába mennek fel az árak, a vacak salétromos épület ugyanúgy vacak lesz, drágán sem kell senkinek. És nem csak egy ilyet látok, tömegesen az összes tulajos régi hirdetés magasárú ingatlanos hirdetéssé változott. Aztán jött pár új tulajos magas áras arra hivatkozva, hogy dehát ennyiért vannak fent az oldalon, ez a piac állása. Ja de el is mennek ennyiért?


Nevetséges 40nmes házat néztünk üdülőövezetben 20 millára hirdetve. Tettünk egy ajánlatot 17re, mert pármilla beruházással és hozzáépítéssel klassz lehetne egyszer. Az ingatlanos elfogadta volna az ajánlatot, a tulaj meg mondta neki, hogy "de maga mondta, hogy többet ér a házunk, ennyiért mi is el tudtuk volna adni"


Nem kaptuk meg, az ingatlanos igazat adott az eladóknak. Gondolom kivárásra játszik, ennyit más is fizetne a házért a mostani helyzetben, tehát ha nem mi vesszük meg, nem bukik semmit.


Fujj ingatlanosok.



Nyugodtan menj és tegyél ajánlatot 3-4 millával az irányár alá.


Eleve készpénzes vagy, ez már ritka.


Amúgy Törökbálint Pistály részén 4 hónappal! ezelőtt alig volt 10 milla feletti hirdetés. Nagyrészt tulajok hirdettek. Most rátelepedtek az ingatlanosok, 15 alatt semmit sem találsz, pedig lepusztult rossz hírű üdülő környék, nevetségesen alacsony diplomás/jómódú számmal.


Hiába mondják az emberek, hogy a stabil gazdaság miatt mennek fel az árak, szerintem a csok hajtja fel egy kicsit, ezt meglovagolva pedig az ingatlanosok csapnak rá még az ingatlanárakra.


Annyira mondjuk nem bánom, 2.5évvel ezelőtt 6.7ért sikerült lakást vennem, most pedig 19.3ért eladnom, de ezért a pénzért ugyanúgy nem találok most rendes kertesházat bkv vonalon a budai oldalon, mint majd 3 éve 6.7ért.

2017. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
74%

Ja és ha megfigyeled, csak az olcsó lakásoknál van ez. Medencés 10 éves szigetelt 110nmes házat már kapni 28 milláért lakóövezet jó részén, addig 22 milláért vizes apró házrészt kap az ember ugyanott, vagy száraz apró üdülőövezetit se.


Szóval van egy nagy törés valahol alső középtájon. Ha kibövítené az ember a 40nmes házikóját 100ra, az legalább 16 milla, medencéről nem is beszélve. Valami nagyon elcsúszott az alacsonyabb értékű lakásoknál, vagy egy hatalmas szakadék ár-érték arányban középtájon.

2017. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
67%

Szívesen.


"de ezek azok a lakasok amikért 12 milliot adnék max..."


Pedig kb 50 nm-esek, felújítandóak, 2 szobásak, újlipótvárosiak. Pont azok a paraméterek, amiket te írtál.


Értem én, hogy te olcsón akarsz venni (mert hozzászoktál a korábbi, olcsóbb árakhoz), de az árak most sajnos magasabbak. Jogod van nem venni, ennyit tehetsz.

Az árak meg nyilván azért magasak, mert más meg vesz ilyen árszinten is. Más sem adja el a lakását, mert szép hasznot termel. És azért drága, mert szép hasznot termel.


Amúgy 2.on lakom, nem a 10.-ről osztom az észt és 4 lakásunk van (egyet nemrég adtunk el), nem 2.


Jah, és hogy megnyugtassalak: én is drágának érzem a mostani árakat, de ez van.

2017. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
72%

A linkelt lakások egy fele nincs nagyon túlárazva, de nem tudom miért kell lepontozni a válaszom. 3 éve minden nap figyelek 2 nagyobb és egy kisebb ingatlahirdető oldalt. A házak nagyrésze többhónapja vagy éve hirdetve van, egyre magasabb árakon.


Nem nézek köztévét, de nemrég feltűnt, hogy már köztévén műsort indítottak, főműsoridőben, ami taglalja az ingatlanpiac helyzetét és folyamatosan olyan híreket nyomatnak, hogy minden drágul, több olyan blog kapott nagyobb nyilvánosságot, amik a kifejezetten drága hirdetéseket mutatják be, ezzel is erősítve az olvasóban, hogyha ez a lakás ennyit ér, az enyém többet. Már a dédszüleim is tudják az ingatlanpiac helyzetét, pedig 3 éve azt sem tudták, hogy létezik ilyen kifejezés.


Ez egy rohadtnagy összeesküvés, és úgy néz ki, senki nem veszi észre.


Mikor meghirdettem a lakásom 2 ingatlanos hívott fel, és csak annyit kért, hogy hirdessem már meg drágábban, mert szerinte olcsó! Persze hívott vagy 15 másik is, hogy majd ő eladja félmillával drágábban, de ez a megszokott.


Nemrég olvastam egy korrekt cikket a lakáspiacról, de gyorsan el is tűnt az indexről. Ugyanerről szólt, amit leírtam. A hatalmas hírverés és megtèvesztő hírek miatt mindenki túlárazza a vacak lakását, azok hónapokat vannak piacon, amíg drasztikus árcsökkentésre nem kerül a sor, hogy valaki megvegye,de amíg fennvannak drágán, nyomják fel a többi hirdetés irányárát.

2017. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!