Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én érzem ennyire drágának...

Csak én érzem ennyire drágának a lakásokat vagy tényleg azok?

Figyelt kérdés
Már 2 éve keresek lakást, egy 50 négyzetméteres felújítandó kétszobás lakásra tudnék adni 23 milliót készpénzben, lehetőleg Újlipótvárosban, és nem tudok venni... Kinek van harminc misije egy utcai nézetű, liftes, emeleti lakásra?

2017. szept. 22. 20:45
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Valahogy én is így látom, ezt érzékelem.
2017. szept. 23. 14:15
 22/28 anonim ***** válasza:
39%

15-ös is egy valódi észlény lehet:

"Utolsó hülyeségeket ne beszélj már... 50-100 ezer ft-os utazgatás? Talán nem 4.0 Audi-t kell venni és akkor nem lesz 15 liter a fogyasztás, meg egy vagyon a fenntartása... "

Egy kis számtanlecke:

Napi 50 km egy irányba az havonta 2000 km. Eddig vágod?

6,5 liter x 350 Ft x 200 = 46200 Ft havonta és ez csak a benzinköltség ami az összköltség fele, háromnegyede, de tovább már meg sem próbálom levezetni, mert úgysem értenéd.

2017. szept. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

30x50 csak 1500, milyen hónapokat számoltál?


Egyébként igazad van, egy átlag családban kb 40 körül mozog a benzin, mert nem csak munkábajárás van, hanem szórakozás, gyerekek kirakása/felszedése és bevásárlás is.


Bkv bérlettel az átlag család kiadása viszont2x10.000+2x3.500=27ezer


Huszat legalább meg lehet spórolni tömegközlekedéssel havonta.


De én nem ezért választom a bkv vonal menti településeket, hanem mert a gyerek így szabadon tud mozogni és nem kell mindenhova furikáznom 18+ éves koráig.


A benzinfogyasztásra és az idegszálak állapotára is jótékony hatással vannak a bkv bekamerázott buszai és villamosai, ha az ember jó környéken lakik. Könnyen nyílnak az ajtók, könnyű elérni a vezetőt, és ha valami baj van a vonallal, nem 4 órát késik valahonnan, mint egy vonattal, hanem csak felet.


Persze nem csak pozitív oldala van a bkvnak, de mire egyedül engedem buszozni, jóeséllyel meg fog tudni oldani egy akármilyen helyzetet.

2017. szept. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer.

20 munkanap x[ 20 odaút 50 km +20 visszaút 50 km (gyk. összesen 100 km naponta )] = 2000 km munkába járás.

Ezt autóval egy átlagos keresetű ember nem engedheti meg magának.

Nem a BKV-vel, busszal, vonattal gyorsan elérhető településekkel van gond, hanem az összes többivel ahol nagyon alacsonyak a családi házak árai, földrajzilag közel vannak BP-hez, de anyagi okokból mégis messze vannak a munkahelyektől. Erre próbáltam rámutatni, de úgy tűnik ezen az oldalon felesleges ilyen bonyolult dolgokat boncolgatni.

2017. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
53%

"...hanem az összes többivel ahol nagyon alacsonyak a családi házak árai, földrajzilag közel vannak BP-hez, de anyagi okokból mégis messze vannak a munkahelyektől"

De miért kell, hogy közel legyen Bp-hez? Miért hiszitek, hogy csak a fővárosban lehet élni, dolgozni, iskolába járni? Mi egy Pécs melletti faluban élünk, nem 50 km-t kell a városig autózni, hanem 15-öt, a gyereknek pedig nem kell 18 éves koráig várni, amíg jogsit szerez. De ha mindenképp tömegközlekedni akarunk, napközben kb óránként megy busz Pécsre, nem olyan megoldhatatlan a dolog. És nem kerül 25 millába egy lepukkant lakás, hanem feleannyért szép családi házat kapsz. Na mindegy, távol álljon tőlem, hogy bárkit is rábeszéljek, hiszen pont azért ilyen jó a helyzet, mert a sok pestinek meg sem fordul a fejében, hogy máshol is van élet, ezért kicsi a kereslet... Csak nem értem tényleg.

2017. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Akkor neked szerencséd van , mert falun is válogathatsz a munkahelyek között ráadásul még a tömegközlekedés is működik. Én GY-M-S megyében élek hasonló kistelepülésen 15 km-re egy kisvárostól és 45 km-re Győrtől, de ezek itt az ország állítólag legfejlettebb vidékén sajnos nem biztosítottak. Itt 25 millió körül van egy normálisabb ház és nem a kalandvágyó pestiek, hanem az ideköltöző külföldiek , elsősorban szlovákok miatt.
2017. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nyilván falu és falu közt is vannak hatalmas különbségek, csak oda akartam kilyukadni, hogy nem csak Budapest-ből és környékéből áll a világ még belföldön sem, szerencsére.
2017. szept. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Kicsit elcsúszott ez a vita, úgy látom. Az ingatlanok túlárazottságáról volt szó és nem arról, hogy kinek mennyibe kerül bejönni a városba.
2017. szept. 24. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!