Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lakást vennétek meg...

Melyik lakást vennétek meg inkább?

Figyelt kérdés

Relatív drága környéken (BP) van mindkét lakás. Paraméterek (helyiségek,m2, szobaszám, ár) kb ugyan az, csak az egyik tetőtéri a másik pedig lapostetős társasház legfelső lakása.

Melyik jobb későbbi eladás szempontjából? (tetőtéri vagy zárólakás?)



#tetőtér #zárólakás #legfelső lakás
2017. szept. 29. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Lapostetős ház felső lakása. A tetőtéri lakásnak nincs normális oldalfala, rengeteg gond van vele. Nem csak eladás szempontjából, hanem minden szempontból jobb a lapostetős.
2017. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Én a tetőtéri lakások szerelmese vagyok. Imádom, hogy nincs szomszéd és ha olyan kialakítású, akkor saját tetőteraszom van. Jó a panoráma, jobb a levegő, teljes szeparáltság, ha úgy tetszik a város közepén medencét állíthatok fel a tetőn, vagy sütögethetünk a barátokkal, tiszta családi ház feeling.

A régi építésű tetőtéri lakásokhoz csillagászati áron lehet csak hozzájutni, különösen, ha liftes a ház.

Én konkrétan ilyenre vadászom, láttam is egy pár gyönyörűt, de sajnos az én pénztárcámhoz drágán.

2017. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is a tetőtérre voksolok, de látni kellene.

Fontos, hogy milyen a kivitelezés, de ez a lapos tetőssel is így van.

Nekem a tetőterekről Párizs ugrik be.:)

2017. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 TappancsMancs ***** válasza:
82%

A lapostetős előnyösebb mert könnyebb berendezni. A tetőtérinél viszont extra hangulat is lehet már ha nagyon toppon vagyunk a berendezésében, ha nem akkor 100 hogy felejtős. Kérdés a tetőtérinél, hogy padlótól ferde a fal vagy van 1 m függőleges rész, utóbbit könnyebb berendezni, előbbit csak külön csináltatott bútorokkal.


A lapos tetős 99%-ban jobb választás. Minden szempontból. A tetőtéri akkor jó választás ha úgy is van egy házunk és miért ne legyen tetőtéri szobánk is.


[link]

2017. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Laktam lapostetős felső lakásban. Nyáron pokol volt. Persze, nyilván számít a tető szigetelése is.

Én két okból a tetőtérit venném: van egy "művészes" hangulata, és akár nagy, tárolásra alkalmas területet kaphatsz ingyen. ( Ha jól tudom csak az számít hasznos - vagyis eladásnál figyelembe vehető - alapterületnek, ahol a falmagasság meghaladja az 1.6 métert.)

2017. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ez így túl kevés információ.
2017. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
25 éve lakok legfelső emeleten, volt sátortetős és lapostetős is. A lapostetőt könnyebb berendezni, de a sátortetős hangulatát én is imádom, az egyiknek volt egy tetők közötti erkélye, no azért odavoltam :-).
2017. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
#2 - Te szerintem nem vagy tisztában a fogalmakkal. Amiket leírtál, ezek független dolgok attól, hogy tetőtéri lakásról vagy lapostetős épület legfelső lakásáról beszélünk.
2017. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindkét esetben a hőszigeteléssel vannak fenntartásaim. A lapostetős 80as években épült a tetőn csak vízszigetelés lett újítva hőszigetelés nem=tehát sok hő elmegy télen a fenébe, a tetőteres lakás 2000ben épült, van hőszigetelése, de korántsem annyi mint jelenleg kellene, tehát itt is elszáll a hő. Viszont itt nincs is hőtároló tömeg, mint a lapostetős vasbeton födémje... Így a viharok is jobban hallatszanak. De a tetőtereseknél valóban csak a hasznos m2 nézik így az nagyobb (az 1,90m alatti alapterülettel). Elosztásban felújítási szempontból kb mindegyikre ugyanannyit kell költeni. Szóval tényleg csak az a kérdés hogy lapostetős vagy tetőteres?
2017. szept. 29. 20:41
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján a tetőterest választanám.
2017. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!