Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék venni hitelre!...

Házat szeretnék venni hitelre! Az eladó csak 10%ot kér a szerződéskötéskor de nem akarja a szerződésbe beleirni hogy ezt a pénzt visszaadja ha esetleg a bank elutasitja a kérelmem! De kéne a ház! Mit tudok tenni ilyenkor? Van erre törvény v valami?

Figyelt kérdés
2017. okt. 2. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Törvényileg sem az eladót, sem a vevőt nem lehet kötelezni arra, hogy az Adásvételiben hogyan rendelkeznek a foglalóról.

Amennyiben az eladó nem szeretné visszaadni a foglalót, ha meghiúsul a hitel, megteheti, a vevő viszont kérhet előzetes értékbecslést és kérhet több bankban is központi bírálatot Adásvételi nélkül is.

Írd meg a konkrétumokat, akkor meg tudom mondani, mit tehetsz.

2017. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
40%

Elállsz a vásárlástól, ha nem felelnek meg a feltételek.

Az előleget egyébként tipikusan nem szokás "visszaadni".

2017. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

11.55-ös, az előleg és a Foglaló különböző jogi fogalom.

Az előleg visszajár, a foglaló viszont csak akkor, ha erről külön megállapodnak a felek az Adásvételiben. Alapesetben nem kapja vissza a vevő, ha nem kap hitelt, mert ez jogilag vevői hibának minősül.

2017. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Nekem soknak tűnik a 10% foglaló
2017. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
12.23-as, a 10% foglaló teljesen szokványos, az esetek döntő többségében ennyi szokott lenni.
2017. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Semmilyen törvénnyel nem kényszerítheted az eladót a pénzed visszaadására, ha már előzőleg megmondta, hogyha nem kapod meg a hitelt és emiatt elállsz a vásárlástól, akkor ezt ő megtartja és az előszerződésbe is így kívánja rögzíteni, azaz, a szerződés szerint fog eljárni.

Azt teheted, (amit már más is írt) hogy kérsz előzetes hitelelbírálatot, vagy elállsz a vásárlástól.

2017. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
mi is 10% foglalót raktunk le szerződés kötéskor (ha nálunk van a gond ezt bukjuk,ha az eladónál akkor dupláját kapjuk) majd 40% ment előlegként (ez simán vissza jár) aztán a többi volt a hitel.
2017. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kell a ház, akkor szerezz pénzt más úton, hogy kellően alacsony legyen a banki hitelkérelem és a bank ne utasítson vissza.
2017. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem értek az ingatlan joghoz, de az ügyvédünk szerint jogszabály szabályozza azt, hogy a foglalóm bukta az esetben, ha nekem róható fel a szerződés meghiúsulása és a duplája jár vissza, ha az eladónak róható fel. Ergo, ha ez nem kerül bele a szerződésbe, akkor is így van. Megkérdeztem mi róható fel, pl. ha nem kapunk hitelt, akkor mi van. Azt mondta ez megegyezés kérdése.

Nem lehet az eladóra mutogatni, hogy mekkora szemét, hogy ezt nem fogadja el indoknak, ugyanis normál helyzetben ő is tovább állna, esetleg ehhez szüksége van a pénzre, amit tőled vár. Ő is bukik, ha te nem kapsz hitelt. Tök jogos, hogy nem megy bele, én se mennék. Szerintem az eladók 90%-a nem megy bele.

Amit tehetsz, az az, amit mi is tettünk. Több hitelügyintézőnél és banknál is jártunk. Megemlítettük az ingatlan árát és a kezünkben volt egy-egy jövedelemigazolás. Miután 4-5 ügyintéző mondta egymástól függetlenül, hogy nem lesz gond, biztosan pozitívan bírálják el és megkapjuk rá azt a pénzt, amit szeretnénk, már abszolút félelem nélkül alá mertük írni a szerződést. Nem is lett gond a hitelkérelemnél.

2017. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xswerdy ***** válasza:
100%
igen. Alapesetben az előleg visszajár, a foglaló nem (illetve duplán fizetendő vissza, ha az eladó lép vissza). De ezt lehet a szerződésben árnyalni. Pl. kikötni, hogy a hitel elutasítása esetén visszajár a foglaló.
2017. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!