Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék venni hitelre!...

Házat szeretnék venni hitelre! Az eladó csak 10%ot kér a szerződéskötéskor de nem akarja a szerződésbe beleirni hogy ezt a pénzt visszaadja ha esetleg a bank elutasitja a kérelmem! De kéne a ház! Mit tudok tenni ilyenkor? Van erre törvény v valami?

Figyelt kérdés
2017. okt. 2. 11:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
A foglaló 1%, még szerződéskötés előtti, a 10% szerződés utáni, erre más szabályok vonatkoznak.
2017. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xswerdy ***** válasza:

Ez az utolsó válasz nagyon zavaros.


Az a foglaló, amit a szerződésben a felek foglalónak minőstenek. A korábbi ptk-ban kötelező volt szerződéskötéskor átadni (amit előbb, vagy utóbb adtak át, azt egy esetleges peres ügyben átminősítette a bíróság előlegnek). Jelenleg lehet előbb is, később is adni a foglalót, de a szerződésből ki kell derülnie, hogy ez foglaló. A mértéke nincs kőbe vésve, de a 10% elég tipikus.


Egyes ingatlanközvetítőknél bevett gyakorlat, hogy az írásos ajánlat átvételekor elkérik az ajánlott vételár 1-2%-át, mint ajánlati biztosítékot. Állítólag az eladók rugalmasabbak, ha ezt az összeget is meglobogtatják az ajánlat átadásakor. Nem tudom, ezt milyen papírral veszik át az ingatlanosok, és mennyire van részletesen szabályozva, hogy mikor jár vissza. Nem tudom, erre gondolsz-e, mint szerződés előtti foglalóra, mindenesetre én szerződéskötés előtt soha egy fillért nem adok, se ingatlanosnak, se a tulajnak.

2017. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én jelen pillanatban eladó vagyok, de egyet értek azzal, hogy ha te nem kapss hitelt a foglaló nem jár vissza. Én nem veszek el szerződés előtt semmenyi pénzt, 10% a foglaló adásvételi szerződés aláírásakor átadva, amelyben a további kifizetés is rögzítve van... előbírálatot kell csináltatni, az első jól írta, és akkor nincs gond. Viszont egy hiteles adás vétel sokszor 2-3 hónap, tök mindegy mivel szédítenek a bankban, hogy ilyen olyan gyorsan megy... ez tapasztalat. Az idő alatt simán elviheti más a kecót...
2017. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!