Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásároltam egy társasházi...

Vásároltam egy társasházi lakást. A közös képviselötöl kérhetem-e hogy számoljon el a ház pénzével?

Figyelt kérdés

2017. okt. 17. 21:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A ház költségvetését általában az éves közgyűlésen ismerteti. Nem értem a kérdést.
2017. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Még meg sem melegedtél,már elszámoltatsz .

Igen,ha ennek is eljön az ideje .

2017. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mint a vásárolt lakás uj tulajdonosa ,meg kell várnom a közgyülést ami szerintem évek óta nem volt,vagy kérhetem az azonali elszámolást mint uj tulajdonos
2017. okt. 17. 21:25
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az első írta, általában egy évben egyszer történik meg a tételes elszámolás a lakóközösség felé kérés nélkül.

Soron kívül jó eséllyel nem fog lakónként elszámolni bárkinek is. Ha többen kérik, akkor esetleg egy időközi kimutatást csinálhat, de szerintem ennyi.

2017. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem kérhetsz semmit. A költségvetést a kötségvetési bizottság ellenőrzi. Elvileg persze. Ha évek óta nincs közgyűlés, akkor javaslatot tehetsz új közös képviselő választására. Ha nem túl nagy a ház, akár te is lehetsz közös képviselő.
2017. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem kérheted. De ha évek óta nem volt közgyűlés, akkor felkeresheted a többi tulajdonost és ha legalább a fele egyetért veled, kérhetitek a Közgyűlés összehívását.
2017. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért számoltatnék el,mertminősithetetlenül viselkedett,miután most vettem meg IX.30-val egyszer elmentem a lakásba,a közös képviselő édesanyjával beszéltünk nem mondta mikor kell fizetnia közös költséget nem vittem még el .Felhivott a lakásom telefonszámán és minősithetetlenül beszélt,hogy hó elején kelett volna vinnem a közös költséget,amit nem tudtam.A viselkedése felháboritó volt,ezek után semmi jóra nem számitok.Én nem használtam amugy el ott egy pohár vizet sem,akkor is fizetni kell tudom,az Én lakásomon kivül van ott még lakás amibe szintén nem laknak és attól is beszedi a pénzt.Ezért ha továbbra is ilyen minősithetetlenül viselkedik,akkor milyen lehetőség van az elszámoltatásra
2017. okt. 17. 21:36
 8/20 acelsziv ***** válasza:
100%

Ha tulajdonos vagy egy társasházi lakásban akkor fizetned kell közös költséget akár ott laksz akár nem.

Az, hogy a kképviselő hogy beszélt veled más tészta.

Szimplán kérj egy másolatot a legutóbbi éves költségelszámolásból. Ezt törvény diktálta kötelességük elkészíteni és a közgyűlésen bemutatni. Tehát az, hogy "szerinted" évek óta nem volt ilyen az csak egy tudatlan ember agyszüleménye.

2017. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekem az előző tulaj fia mondta ,most vettem a lakást
2017. okt. 17. 22:20
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Azt én is szeretném kérni a közös képviselőtől :DD

Iróniát és viccet félretéve, és komolyra fordítva. Az lehet, hogy az a közös képviselő nem tud viselkedni. A közös költséget neked minden hónapban fizetned kell. A közös képviseletnek minden évben küldeni kell /elérhetővé kell tenni a lakók részére egy éves pénzügyi beszámolót. (Mire mennyit költöttek). Ősszel és tavasszal is tartani kell egy-egy lakógyűlést, gondolom első félévben és második félévben, az elsőnek május 31. a határideje, ezt a mi közös képviselőnktől tudom, aki imádja emlegetni a társasházi törvényt, de attól én még szívesen számon kérném, ha lenne kedvem veszekedni, meg pereskedni, főleg, ha lenne értelme. A Társasházi törvényben amúgy minden benne van. A közös képviselőé végzettséghez kötött tevékenység, ha véletlenül te akarsz az lenni, okj-t kell végezned ez irányban.

Igen, javasolhatod a leváltását, úgy tudom, négy lakónak (de lehet, hogy valahány százaléknak) kell napirendi pontot előterjesztenie egy közgyűlésre.

A ház számláiba köteles betekintést biztosítania. Talán ezzel kellett volna kezdenem, mert ez a válasz a kérdésedre. Nem kell tetemre hívni, hogy elszámoltatod így meg úgy: egyszerűen kérsz egy időpontot tőle, hogy te szeretnél betekinteni a ház irataiba, számláiba. Köteles megengedni. (Én is voltam ilyenen).

2017. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!