Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásároltam egy társasházi...

Vásároltam egy társasházi lakást. A közös képviselötöl kérhetem-e hogy számoljon el a ház pénzével?

Figyelt kérdés

2017. okt. 17. 21:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell végzettség a közös képviselőnek, ha cégformában vállalják el a házak közös képviseletét.

A közös képviselő lehet bármelyik lakó, vagy a sarki fűszeres, ha a munkájáért nem kér a lakóktól pénzt.

Ellenben!

A ház könyvelését és adminisztrációját valóban csak szakirányú végzettséggel lehet vezetni és ez a személy nem mindig a közös képviselő.

2017. okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ne így ronts be hozzá, hogy eszámoltatod, hanem kérj betekintést a könyvelésbe, ehhez természetesen jogod van, és elkérheted a korábbi éves kimutatásokat és közgyűlési jegyzőkönyveket.
2017. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 xswerdy ***** válasza:
100%
az utolsó éves beszámoló közgyűlés anyagát elkérheted, jelezvén, hogy a régi tulajtól nem kaptad meg. Abban látni fogod pl. hogy mennyi tiszteletdíjat kap ezért a kiváló munkáért (ha jól értem, egy tulajdonostárs a közös képviselő)
2017. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Kocsmárné Éva ***** válasza:
19%
Csak az első oldalt olvastam el, sajnos, a válaszolók semmivel nincsenek tisztában. Mi pl. kirúgtuk a közös képviselőt, és téritésmentesen, IB vezette a TH-t, 5 év alatt 7 milliót spóroltunk meg, úgy, hogy közben mindent felujitottunk, és k.ktg. emelésre még legalább 2 évig nem lesz szükség. A legfontosabb: minden TH-nak kell, hogy legyen Szervezeti és Működési Szabályzata, Alapitó okirata, stb., ezekből az előző tulajdonos kellett vola, hogy adjon 1 pl-t, de a k.képviselőnek is kötelessége kérésedre számodra ezeket átadni, legalább tanulmányozásra. Ebben leirják, mi a tulajdonosok, és mi a k.képv. kötelezettsége, mikor és hogyan kell k.ktg.-et fizetni, hogy lehet rendkivüli kgy-t összehivni, stb. Ha nincs ilyen, akkor nem tartják be a TH-i trv-t! Akkor marad a peres út. Ha további részleteket szeretnél, keress meg e-mailben, babszimama@t-online.hu
2017. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Én külföldön élek jelenleg. Mégis fizetjük a közös költséget és a fűtés, csatorna, szemét díjat. Mert ezeket fizetni kell akkor is ha 1éve üres a lakás. Nálunk a fűtés ház központi így nem lehetett lezárni.
2017. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Őry Péter válasza:
Persze! Az ő dolga pont az, hogy a ház pénzével gazdálkodik, felújítás stb.
2017. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Összel vettem meg alakást.Ha jól értettem a törvényt akkor május 31.-ig legkésöbb kötelező a közgyülést megtartani és el kell számolnia az előző évi bevételekkel és kiadsokkal,Azt mondogatja,hogy majd nyáron akarja tartanaia közgyülést,az későbbvan mint amit törvény előir ,ilyenkormit lehet tenni,ha május 31-ig nem számol el az előző év bevételeivel és kiadásaival
2018. febr. 11. 09:53
 18/20 xswerdy ***** válasza:
igen, május 31 a határidő. Ha addig nem tartja meg, akkor kérhetitek, hogy hívjon össze egy rendkívülit, ahol a leváltása a téma. Fő ok lehet, hogy nem számolt el határidőre az évvel.
2018. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hatóságnak is lehet szólni?Ebben az esetben valószinüleg meg kell tenni
2018. febr. 11. 11:30
 20/20 xswerdy ***** válasza:
a jegyző gyakorol törvényességi felügyeletet a közös képviselők felett. Szúrópróbaszerűen is be szokott kérni mondjuk SzMSz-eket, de szokás felhívni a figyelmét szabélytalanságokra.
2018. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!