Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amikor lakást vesztek, eladtok...

Amikor lakást vesztek, eladtok privát intézitek vagy ingatlanközvetítő közreműködésével?

Figyelt kérdés

Melyik a preferáltabb manapság?

Indokot is írjatok légyszi'!



2017. okt. 28. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eladni mindig magam adtam el, ehhez nekem nem kellett soha segítség. A titok a reális, a környék hasonló ingatlanait figyelembe vevő ár (ha gyorsan akarod, akkor 2-5%-al olcsóbban), a nagyon jó, - a lényeget megmutató - fényképek, (semmi kupleráj, rend és tisztaság), viszonylag méretarányos alaprajz, egy tömör, de mindenre kiterjedő leírás és mehet!

Elmondanám, hogy mindkét ingatlanomat 1 hónapon belül adtam el, sőt az egyiket magasabb áron mint hirdettem, mert 3-an jelentkeztek rá. Ez utóbbi nem is volt különösebben jó helyen, de azért nem volt vészes.

A vásárlás?

Ha megtetszik valami és árban is megfelel, akkor nem érdekel, hogy ki hirdeti, ha nekem megéri. Én speciel nem szoktam alkudni, ha kell kell, ha nem kell nem kell.

2017. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
100%
szerintem a 21. században, az internet korában semmi szükség közvetítőre. Régen az újságban csak szöveges hirdetések voltak, az ingatlanosnál meg volt egy fényképalbum, amit nézegethettem, és amiből válogathattam, hogy mit nézek meg személyesen. Vollt némi hozzáadott érték. Most ez a katalógus a neten van. De sajnos vevőként nem mindig tudom kikerülni őket, van tulaj, aki csak általuk hirdet. Nekem semmi szükségem rájuk. Ráadásul csak lassítják, bonyolítják a folyamatot. Nem adják meg az ingatlan pontos címét, nehogy kikerüljék őket. De így számtalan olyan helyre kimegyek vevőként, aminek semmi értelme, és ha tudtam volna a pontos házszámot, akkor meg se nézem. (sajnos egyes tulajok is titkolják a pontos címet a hirdetésben, de ők azért a telefonban megmondják). Aztán ha időpont egyeztetésre kerül a sor, akkor sem közvetlenül beszélek az eladóval, az ügynök telefonálgat oda-vissza. Egyedül akkor van értelme ügynöknek, ha a tulajdonos messze lakik, és kulcsot ad neki, és mindent ő intéz.
2017. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eladóként szerintem semmi szükség ingatlanosra. Csak akkor fogadnék, ha üres az ingatlanom és hamar szabadulni akarok tőle a lehető legkevesebb munka befektetéssel.

Ha ott lakok, akkor úgy is otthon kell lennem, amikor érdeklődőt hoz, időpontot kell velem egyeztetnie így meg csak egy fölösleges láncszem.


Vevőként is fölöslegesnek tartom olykor. Engem kiakaszt, hogy felhívok egy hirdetésnél egy számot és gondolkodóba esik, hogy egyáltalán eladó-e még az ingatlan, nem is tudja. Lehet, hogy sikerült megegyezniük a bankkal és mégsem adják el, eladták, avagy oké, akkor időpontot egyeztet és majd visszahív. Aztán vagy visszahív, vagy nem. A legjobb, amikor én mondok egy időpontot, majd visszahív, hogy az eladóknak nem jó, mond egy másikat, majd közlöm, hogy az nekem nem jó és akkor órákig csak üzengetünk egymásnak...

Ingatlanoson keresztül vettük a lakásunkat, de amíg 80% biztossá nem vált az ügylet, addig nem kaptunk privát telefonszámot az eladókhoz, nem tudtuk további infókért közvetlenül őket hívni, csak közvetetten tudtunk érdeklődni, ez meg hihetetlenül idegesítő. Letoltuk, de nekem nem kell ingatlanos, főleg nem, ha valami kelendő helyen van a lakásom.

Ahogy az első is mondta jó hirdetés kell, jó képekkel és viszik is mint a cukrot.

Talán csak annyiban előnyös, hogy mindenféle hülyeségért nem engem hívogatnak közvetlenül, vagyis ha két kérdés után rájön a telefonáló, hogy mégsem ez álmai lakása, akkor nem engem tartott fenn.

2017. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eladóként rádszállnak a pióca ingatlanosok. Hogy melyik? Az összes:) és mind azonnal alá akar íratni veled papírokat. Az összeset elhajtom a qaba.


Vevőként a tulajdonos hírdetőt preferálom, de ingatlanost is megnézek, ha muszál. Ugyanis ott is papírokat írogattatnak alá.

Ingatlanosok mind átvernek, hazudnak, fényeznek. Sajnos tapasztaltam a kúfár szellemüket.

2017. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most próbálok nagyobb lakást vagy családi házat venni, de nekem pont a magán hirdetőkkel van bajom.

Nem mutat több képet, azt sem tudja mi az az energetikai tanúsítvány, nem tud semmilyen szakmai kérdésre válaszolni.

Ragaszkodik a 10% hoz de előleg nem jó neki, csak foglaló az egész összegre...stb.

Eddig nem sok jó élményem volt aki magán hirdette ingatlanos nélkül...

2017. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!