Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2 éve vettünk egy házat, az...

2 éve vettünk egy házat, az egyik szomszéd pedig azt állítja, hogy a telkünk egy része az övé! Ilyen helyzetben mi a teendő? Többi lent:

Figyelt kérdés

Szóval a szomszéd azt állítja, hogy a régi tulajdonosok, akik már nem élnek, a kerítést önkényesen húzták fel és a telkükből elloptak fél métert. Ezt szeretné most visszakérni tőlünk, de csak egy részen.


A térképmásolaton nem igazán lehet látni, hogy pontosan hol is húzódik a telekhatár. Méretek nincsenek. Viszont az látszik, hogy az ő házuk, egy másik szomszéd telkén van...

Nyeles telkük van és azért kellene nekik a mi telkünkből az a rész, hogy kényelmesebben be tudjanak állni kocsival. Tanácstalan vagyok, mert elég fontos a jószomszédi viszony, de nyilván nem minden áron!



2017. dec. 8. 11:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Elmész a földhivatalba és kiméreted maszekeon. (feketén) Így ugye olcsóbb. Ha igaza van a szomszédnak nem sok értelme vitatkozni vele. Máshogy ezt nem nagyon tudod kideríteni.
2017. dec. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor méresd fel hivatalosan.
2017. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Földmérővel ki lehet méretni, és azt jogvita esetén a bíróság is elismeri.


Hátrányai:


1. Pénzbe kerül. Mondjuk 60e Ft-ba simán belekerülhet. És lehet vitatkozni azon, hogy ezt ki állja. Kívülállóként én azt mondanám, hogy annak kéne, aki vitatja a jelenlegi határvonalat, tehát a szomszédodnak. Jóhiszeműségedet bizonyítandó javasolhatod, hogy felezzétek meg a költséget. De ha ő csak puffog és durrog, akkor lehet, hogy jobb, ha te magatoknak megcsináltatod a magad pénzén. Ha neki van igaza, akkor átadod azt a területet, ha nem, akkor megmondod, hogy a földmérés ezt nem igazolja. Ezután viszont garantált a szomszédi viszony végleges megromlása.


2. Sajnos nem biztos, hogy a földmérés eldönti a vitát. Mert ennek van egy bizonytalansága, hibahatára, és ez csak a munka közben derül ki. Szóval lehet, hogy a végeredmény az lesz, hogy lehet a valóságos határ a mostani kerítés helyén, de lehet a szomszéd által mondott helyen is. Ti meg kiadtatok egy adag pénzt és semmivel sem vagytok előbbre.


Mi is voltunk hasonló helyzetben. A szomszéd ügyesen lebeszélt róla, hogy földmérőre költsünk (felesben) pénzt, aztán végül ott húzta fel az új kerítést, ahol SZERINTE húzódott telekhatár. Utólag már nem akartunk földmérőt hívatni és esetleg lebontatni velük. Úgyhogy 40cm-t, kb. 30 méter hosszan valószínűleg a mi telkünkből vettek el. Feleségem azóta utálja is őket. Én nem tartok haragot, meg abból indulok ki, hogy ennél többet nem fognak a mi életünkben elvenni, mert ez a kerítés évtizedeket is kibír. De abban egyetértek a feleségemmel, hogy nem korrektül jártak el a szomszédaink és utólag már bánom, hogy nem költöttünk mégis földmérőre.

2017. dec. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
3-as most is költhettek földmérőre, azonnal kijelöli a telket nektek
2017. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Már a vételnél utána kellett volna nézni a földhivatalban. térképen megnézni helyrajziszám alapján. Mennyi volt a telek mérete a szerződésben? Ehhez képest kell felméretni. Itt nálunk is vannak mindenféle anomáliák, van egy volt panzió, amelyikhez összelopták a nagyobb telket két oldalról. Olyan is, ahol a szomszéd telkén vannak a villanyoszlopok, egy közt kerített el magának. Ki kell deríteni és nem azonnal elfogadni.
2017. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Neked ezzel semmi dolgod nincs! Neki kell kiméretni és bizonyítani, hogy nem jó helyen van a kerítés. Tehát a szomszédod dolga hivatalosan földmérést kérni, és utána perelheti a földjét. Enélkül nem vagy köteles 10 centit se adni neki.

Egyébként meg van bizonyos tűréshatár, ami a régi térképek és mérési módszerek miatt nem túl pontos, ezért fél méter miatt senki nem fog vele foglalkozni.

Az én szomszédom 1000 négyzetmétert szántott ki a földemből, és csak perrel kaphatom vissza, önkényesen nem vehetem el.

2017. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
"A térkép alapján kitűzött és a helyszínen meglévő telekhatár között a szabályzatban megadott eltérés lehetséges. Ez a "tűréshatár" a nyilvántartási térkép méretarányától és minőségétől függ, és 30 cm-től akár 1,60 m-ig terjedhet. Ahol az eltérés nem haladja meg a megengedett mértéket, ott a helyszíni állapotot kell elfogadni."
2017. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 xswerdy ***** válasza:
50%

én most fizettem 60e Ft-ot földmérőnek egy családi házas telek teljes felméréséért, építményekkel, fákkal, mindennel együtt. Úgyhogy ha csak a telekhatár a kérdés, az bizonyára valamivel olcsóbban megvan.


De tényleg az lenne a logikus, ha az fizetné a költségeket, aki vitatja a jelen állapotot.

2017. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
A 6-7-8-as válaszoló leírta, amit én is akartam.
2017. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Ezekkel hiába erőlködsz, úgy tűnik a jószomszédi viszony csak neked fontos.

Miért nem az előzővel rendezték a vitás kérdést és veled miért csak 2 év után jutott eszükbe? Nyilván azért, mert eddig tartott, hogy kiismerjenek, hogy egy konfliktuskerülő ember vagy, akivel úgy gondolják ezt meg lehet csinálni.

Nagyon kedvesen és udvariasan meg lehet nekik mondani - ha téged nem zavar, hogy esetleg elvesztesz félmétert - hogy méressék ki és ha őket igazolja a kimérés, akkor megkapják azt a részt.

És te nem fizetsz a földmérésért még felesben sem, mert te a jelenlegi állapotot vetted meg, még így is rendes vagy, hogy nem állsz neki pereskedni.

2017. dec. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!