Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olcsó árverési lakás?

Olcsó árverési lakás?

Figyelt kérdés
Több hirdetést is látok a jófogásom, ami jóval piaci ár alatt van. Pesten panel 10millió körül. Ezek mennyire megbízhatóak, vagy mennyire szívások? Azt mondták várni kell rá pár hónapot és kp ben kell fizetni, meg nem lehet megnézni a lakást előtte. Viszont ha valaki úgyis fel akarja újítani akkor valójában egy panel olyan mindegy mennyire van leélve.

2017. dec. 8. 20:42
 1/2 xswerdy ***** válasza:
itt alapvetően nem árverésről van szó, hanem az árverést megelőzendő vállalja ez a cég, hogy megállapodik a hitelezőkkel, hogy ki milyen feltételekkel mondana le a követeléséről. Azaz a nevedben alkudozik a bankkal, hogy pl. engedje el a tartozás felét, cserébe (viszonylag) rövid idő alatt a pénzéhez jut. Ha más hitelezők is vannak, velük is megállapodik. Meg persze a tulajdonossal is, hogy mennyiért adná el a lakást. A hirdetési ár tehát csak egy irány, koránt sem bztos, hogy ennyiért kapod meg a végén. Lehet, hogy olyan ár jön ki a végén, amiért mégsem kéred. Vagy egyszerűen az mondják, hogy nem sikerült megállapodni. Az elején kérnek egy egyszeri díjat, amit akkor sem kapsz vissza, ha a végén nem jön létre az üzlet. Blogokon azt olvasom, hogy ez nem ritka, sőt olyanról nem találtam infót, hogy valakinek sikerült volna (de lehet, hogy ők nem számolnak be a sikerről, csak azok írnak, akiknek panaszuk van).
2017. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát az a baj ezekkel, hogy a tulaj nem akarja eladni, és vitatja a végrehajtás jogosságát, a banki követelés jogosságát, ezért meg se tudod nézni a lakást.

Egy ingatlan elég nagy vagyon ahhoz, hogy tök látatlanba vedd meg... Én ráadásul tudom is, hogy egy bűncselekménysorozat eredményeképp lehet ezeket a lakásokat megszerezni, és akár 2-3 éven belül semmissé válhat az adásvételi szerződésed és a jogtalan haszonszerzéssel megszerzett részt vissza is kell fizetni. Én nem asszisztálnék a lakásmaffiának...

2018. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!